Proměňte skleněné lahve v krásné dekorace do bytu

img
04. 01. 2018

Budete potřebovat jen několik věcí. Základem jsou lahve a barva. Skleněné lahve nejprve očistěte od etiket a prachu, nejlépe vám to půjde v horké…

Povaluje se vám doma po Vánocích a Silvestru hromada lahví? A co je takhle místo odnesení do sběru vyčistit a vytvořit si z nich nádherné dekorace do bytu. S naším návodem to zvládnete hravě a rychle.

Dekorace do bytu z prázdných lahví

Budete potřebovat jen několik věcí. Základem jsou lahve a barva. Skleněné lahve nejprve očistěte od etiket a prachu, nejlépe vám to půjde v horké jarové vodě s pořádným kartáčkem. Poté nechte lahve uschnout a připravte si barvy. Více už v samotném návodu. 

Čtěte také:

Zužitkujte starý vosk. Máme pro vás návod, jak vyrobit svíčku doma za 15 minut

Co budete potřebovat?

  • prázdné skleněné lahve včetně víčka
  • bílá barva určená k barvení skla
  • další barvy na obarvení
  • injekční stříkačka
  • miska
  • štětec

skleněné dekorace2

1. V misce si rozmíchejte bílou barvu určenou na barvení skla. Seženete ji v papírnictví nebo ve speciálních drogistických potřebách, kde vám s výběrem určitě rádi pomohou. Bílou barvu si obarvěte podle potřeby, například na oranžovo. 

 

skleněné dekorace3

2. Rozmíchanou barvu nasajte injekční stříkačkou s dostatečně velkou jehlou. Opatrně a postupně vlévejte do skleněné lahve. Barvou šetřete. 

 

skleněné dekorace4

3. Lahev uchopte do obou rukou a otočte jí tak, aby se barva vlila do všech stran. 

 

skleněné dekorace5

4. Nakonec si vezměte na pomoc špunt, kterým lahev uzavřete. Obarvené skleněné lahve nechte chvilku stát hrdlem dolů, aby se barva dostala opravdu všude. Přebytečnou barvu poté vylijte. 

Hotové dekorace do bytu můžete použít jako vázu na čerstvé i sušené květiny. Do lahví také můžete nalít éterický olej, zapíchat bambusová dřívka a použít jako difuzér. Fantazii se zkrátka meze nekladou.

Zdroj obrázků: pinterest.com, lovethispic.com

Napsat komentář: Proměňte skleněné lahve v krásné dekorace do bytu

RE: Proměňte skleněné lahve v krásné dekorace do bytu

Odesláním souhlasíte s pravidly diskuze.