Domácí peeling na obličej za pár minut. Inspirujte se těmito skvělými tipy!

img
15. 09. 2020

Káva je nejen lahodným a povzbuzujícím nápojem. Vyrobíte z ní i výživný a dokonale očistný domácí peeling na obličej. Jeho příprava je neskonale…

Domácí peeling na obličej dopřeje vaší pleti plnohodnotné kosmetické ošetření. Pokožka bude opět hladká, zářivá a svěží. Přidanou hodnotou peelingu připraveného doma je i to, že je v podstatě levnější, než kdybyste si jej zakoupili. Pro potřebné suroviny nemusíte chodit daleko. Většinu naleznete ve své kuchyni.

Kupované peelingy obsahují zpravidla mikrogranulky, které podporují odstranění odumřelých buněk z pokožky. Domácí peeling na obličej využívá přírodní produkty, které mají přirozeně abrazivní účinek. Kromě jiného dodá pleti v kombinaci s dalšími látkami i vitamíny a minerály. Inspirujte se těmito skvělými tipy.

Domácí peeling na obličej z kávy

Káva je nejen lahodným a povzbuzujícím nápojem. Vyrobíte z ní i výživný a dokonale očistný domácí peeling na obličej. Jeho příprava je neskonale jednoduchá. Postačí vám asi čtyři lžičky mleté kávy, které smícháte se čtyřmi velkými lžícemi extra panenského olivového oleje. Konzistence by měla být spíše krémovitá. Nanesete na obličej a krouživými pohyby jej masírujete. Pak opláchnete pleť teplou vodou a ošetříte hydratačním mlékem. Peeling je ideální aplikovat spíš ve večerních hodinách.

Domácí peeling na obličej s mořskou solí

Další velmi účinný domácí peeling na obličej se skládá z mořské soli a medu. Na výrobu směsi použijte zhruba čtyři lžičky mořské soli a osm lžiček medu a míchejte do částečného rozpuštění solných krystalů, abyste si jimi neporanili kůži. Můžete i mírně zahřát. Z tohoto množství lze vytvořit peeling na dvě aplikace. Připravenou směs naneste rovnoměrně na pleť a nechte působit asi dvacet minut. Poté setřete pomocí kosmetického tamponu navlhčeného v teplé vodě. Nakonec si obličej jemně opláchnete a je hotovo. Vaše pokožka bude jako znovuzrozená.

Domácí peeling na obličej ze zeleného čaje

Zelený čaj má pozitivní účinky na metabolismus. Kromě jiného působí i jako přirozený antioxidant. Je tedy vhodný na celkovou očistu těla a podpoří i hubnutí. Použít jej však můžete nejen vnitřně, ale i vně. A to na domácí peeling na obličej. Efektivně pomůže vyhladit vrásky, pokud jej budete používat pravidelně. Při přípravě postupujte obdobně, jako když si vaříte klasický čaj. Jen s tím rozdílem, že do hrnku nasypete velké množství čajových lístků, aby byl výluh skutečně silný. Zelený čaj přelijete vroucí vodou, necháte louhovat asi 15 minut. Po vychladnutí si odměříte z hrnku dvě lžíce odvaru a ten smícháte se lžící bio medu a lžící krystalového cukru. Poté aplikujte na tváře, bradu a čelo. Peeling vmasírujte, a nakonec smyjte vlažnou vodou.

domácí peeling na obličej 

Domácí peeling na obličej z rýže

Pokud rádi konzumujete rýži, jistě ji máte doma také k dispozici. I z té připravíte vynikající domácí peeling na obličej. Asi hrst rýže umístěte do hmoždíře, či mixéru a vytvořte sypkou směs s většími kousky zrn. Aby byl peeling účinný, nesmí být rýže mletá najemno. Pak přidejte i trochu bio medu a citronové šťávy (asi z ½ citronu). Vytvořte hustější směs a naneste krouživými pohyby na pleť. Následně peeling smyjte vlažnou vodou a pokožku osušte. Opakovat proceduru můžete jednou až dvakrát do týdne.

Domácí peeling na obličej ze skořice

Skořice podpoří prokrvení pleti a zbaví vás i akné. Pakliže budete aplikovat tento domácí peeling na obličej pravidelně, vaše pleť se stane doslova dokonalou bez sebemenší chybičky. K přípravě směsi budete potřebovat lžíci mleté skořice, tři lžíce olivového oleje a dvě lžíce bio medu. Všechny ingredience mírně zahřejte buď v rendlíku, nebo v mikrovlnce, dobře promíchejte a vychladlou pastu naneste na pokožku. Nechte působit asi dvacet minut a posléze smyjte teplou vodou.

Jak často domácí peeling na obličej používat?

Domácí peeling na obličej používejte ideálně jednou až dvakrát za týden. Nehodí se k denní aplikaci. Směsi nanášejte nejlépe ve večerních hodinách hned poté, co se vykoupete. Většinu domácích peelingů lze vmasírovat i do jiných částí těla v rámci koupele, či sprchy. Vaše pokožka tak bude jemnější, krásnější a prokrvenější.

Autor článku: Iveta Berezkinová

Napsat komentář: Domácí peeling na obličej za pár minut. Inspirujte se těmito skvělými tipy!

RE: Domácí peeling na obličej za pár minut. Inspirujte se těmito skvělými tipy!

Odesláním souhlasíte s pravidly diskuze.