Domácí pleťová maska projasní unavenou pleť. Objevte tyto skvělé varianty!

img
23. 07. 2020

Banán je nejen chutným ovocem, ale i skvělým pomocníkem v kosmetice. Domácí pleťová maska z banánu vaše líce osvěží, zkrásní a zpevní. Směs nechte na…

Domácí pleťová maska je ekonomičtější a také zdravější variantou, jak osvěžit váš obličej. K jejímu zhotovení nepotřebujete nikterak nákladné suroviny a většinu z nich naleznete i doma v kuchyni. Za pár minut tak vaší pokožce na obličeji dopřejete perfektní vzpruhu a podpoříte i svou přirozenou krásu.

Čtěte také:

Domácí masti a pleťové masky za pár korun a s viditeným efektem

Každá žena se chce líbit, a proto o svůj zevnějšek náležitě pečuje. Domácí pleťová maska pleť vyživí, dodá ji potřebné minerály, vitamíny a rovněž ji i hydratuje. Proto je velice vhodné ji na obličej čas od času aplikovat a regenerovat jej. Po mnoha stránkách je totiž namáhán líčidly, nebo i vlivy počasí.

Domácí pleťová maska z banánu

Banán je nejen chutným ovocem, ale i skvělým pomocníkem v kosmetice. Domácí pleťová maska z banánu vaše líce osvěží, zkrásní a zpevní. Směs nechte na obličeji do zaschnutí a pak jen smyjte teplou vodou. Potřebovat budete tyto ingredience:

 • banán rozmixovaný na pyré
 • žloutek z vejce
 • 2 lžičky olivového oleje

Domácí pleťová maska z avokáda

Avokádo je jednou skupinou lidí považováno za zeleninu a druhou zase za ovoce, každopádně výborně chutná a nemusíte jej použít jen do oblíbeného guacamole, ale i k přípravě masky na obličej. Podpoří totiž pružnost pleti a zvláční ji. Doba působení směsi je asi čtvrt hodiny. Dámy, které mají pleť citlivou, by neměly do masky přidávat šťávu z citronu. Domácí pleťová maska z avokáda tedy obsahuje:

 • jeden kus zralejšího avokáda
 • kávovou lžičku tekutého medu
 • kávovou lžičku šťávy z citronu
 • kávovou lžičku bílého hustého jogurtu

Domácí pleťová maska z okurkové šťávy

Salátová okurka je velmi známá i při zkrášlovacích procedurách. Její plátky často ženy pokládají na oči, redukují se tak otoky kolem nich a dojde i ke zklidnění pokožky. Nemusíte používat ale jen dužinu salátové okurky. Dá se výborně zužitkovat i šťáva z ní. Doba působení se odhaduje na dvacet minut. Domácí pleťová maska z okurkové šťávy dodá vašim tvářím jiskru a svěží vzhled. Potřebovat budete:

 • 2 polévkové lžíce šťávy vymačkané ze salátové okurky
 • vaječný bílek

 domácí maska

Domácí pleťová maska z jahod

Pokud máte zahrádku a pěstujete jahody, nemusíte se omezit pouze na vaření jahodových knedlíků, nebo pečení koláčů. Jako šikovná hospodyňka podpořte i svou přirozenou krásu. Jahody dokonale pomohou. Domácí pleťová maska z jahod bude vitamínovou a minerální vzpruhou pro vaše líce. Pozor ale, abyste směs nesnědli dříve, než ji nanesete. Doba působení masky je asi 20 minut. Zhotovíte ji pouze ze dvou surovin:

 • 4 až 5 kusů jahod rozmixovaných na pyré
 • polévkové lžíce hustého bílého jogurtu

Domácí pleťová maska z dýně

I lahodná dýně, hodící se především do polévek dokáže s vaší pletí udělat zázraky. Obličeji poskytne notnou dávku výživy, celkově ji zjemní a po aplikaci masky bude pokožka i hladká a odolná proti všem nepříznivým vlivům. Doba působení je také 20 minut, jako u předešlé směsi. Domácí pleťová maska z dýně je velice jednoduchá na přípravu. Potřebujete jen dvě ingredience.

 • rozmixovaný kousek dýně
 • jedno celé vajíčko

Domácí pleťová maska z dýně se dá obohatit i dalšími pro pleť blahodárnými surovinami, jako je třeba mléko a med. Buďte krásná, oslňující a pečujte o svou pleť pravidelně a s láskou.

Autor článku: Iveta Berezkinová

Napsat komentář: Domácí pleťová maska projasní unavenou pleť. Objevte tyto skvělé varianty!

RE: Domácí pleťová maska projasní unavenou pleť. Objevte tyto skvělé varianty!

Odesláním souhlasíte s pravidly diskuze.