Bungee workout: Zábavné cvičení pro hubnutí i posílení, při kterém budete létat

img
15. 05. 2019

Nemusíte se děsit, že budete skákat nějaký bungee jumping na mostě. Bungee workout je skupinový trénink, kde cvičíte se speciálním vybavením pod…

Chcete zhubnout, posílit tělo, ale nebaví vás hodiny strávené ve fitku zvedáním činek nebo běháním na páse? Pak je pro vás bungee workout to pravé ořechové. Jedná se o skvělé cvičení, které je především zábavné. Během hodiny bungee si ani neuvědomíte, že cvičením spalujete kalorie a posilujete tělo. Naučíte se dokonce i létat. Cvičení je vhodné jak pro začátečníky, tak pro pokročilé lidi s dobrou kondičkou. Musíte si jen vybrat správnou lekci a nebát se zkusit něco nového.

Bungee workout: O co vlastně jde?

Nemusíte se děsit, že budete skákat nějaký bungee jumping na mostě. Bungee workout je skupinový trénink, kde cvičíte se speciálním vybavením pod taktovou zkušeného lektora. A co je tím speciálním vybavením? Jedná se o popruhy připomínající horolezecké vybavení a ohebné lano ukotvené ve stropu.

Čtěte také:

Adrenalinové sporty jsou jen pro odvážné – troufnete si na bungee jumping?

Na tomto lanu cvičíte různé cviky, které většinou kombinují tanec, aerobik, fitness a posilování. Lano je dosti pružné, abyste na něm zvládnuli všechny možné cviky. Lano vám umožní nad podlahou dokonce i létat.

Kde se bungee workout vzal?

Toto moderní cvičení bylo představeno teprve před pár lety v Bangkoku. Koncept workoutu vytvořili dva trenéři Joey Raywadee a Artino Sivavut podle světového cirkusu Cirque de Soleil. Bungee workout si našlo zalíbení po celém světě. Důvodem není jen zábava, kterou si během cvičení užijete, ale také fakt, že při cvičení zapojíte kompletně celé tělo a všechny svaly.

A co vše při lekcích bungee workoutu děláte?

 • Skáčete
 • Létáte
 • Odrážíte se
 • Tancujete
 • Cvičíte

Bungee workout pomáhá při hubnutí i zpevnění těla

Bungee workout vám pomůže nejen zhubnout několik kil ale také zpevnit tělo. Během cvičení předvádíte různé figury, během kterých se nejen pořádně zapotíte a rozhýbete, ale u kterých je také potřeba vydržet na jednom místě a držet pozici. Pro představu některé pozice připomínají TRX cvičení

Možná vám bungee workout připadne jako snadné cvičení, věřte ale, že tak jednoduché, jak to vypadá, cvičení rozhodně není. Je potřeba se nejprve naučit pohybovat se na laně a ovládnout několik základních kroků a pozic.

Co se na první lekci naučíte?

 • Jak používat lano
 • Jak zpevnit svůj střed těla
 • Jak u každého cviku správně dýchat
 • Základní kroky a pohyby

K čemu je bunge workout dobrý? Rozvíjí i vaše pohybové schopnosti

Toto cvičení je velice komplexní a zábavnou i hravou formou vám pomáhá formovat tělo. To ale není zdaleka vše. Bungee workout má mnoho výhod:

 • Rozvíjíte pohybové schopnosti
 • Cvičíte zábavnou formou
 • Spalujete snadno kalorie
 • Cvičíte choreografii na hudbu
 • Kombinujete kardio cvičení s vytrvalostními cviky

Co si na bungee workout obléci?

Oblečte si především pohodlné sportovní oblečení. Ideální jsou sportovní legíny, které jsou elastické a během cvičení vám nebudou nikde vlát a zavazet. Základem je také pevná a kvalitní sportovní obuv.

Dlouhá trika nebo mikiny nechte raději doma. Na bungee cvičení se zapotíte raz dva a bude vám bohatě stačit jen sportovní tílko nebo triko.

Pro koho je bungee workout vhodné? Pro všechny!

Bungee workout je vhodný skutečně pro všechny, dokonce i pro děti. Musíte si jen zvolit kurz, který je určený právě pro vás. Začátečnické lekce vás naučí základy, bez kterých se neobejdete. V pokročilých lekcích se naučíte skákat do vzduchu, létat a provádět náročnější cviky. Toto cvičení však není rozhodně vhodné pro těhotné ženy anebo pro ty z vás, kteří máte problémy s pohybovým aparátem.

Pokud máte rádi výzvy a chcete udělat i něco pro své zdraví a tělo, pak si workout cvičení určitě vyzkoušejte. Lano udrží každého z vás a pokud budete poslouchat lektory, nemůže se vám nic stát. Anad jen to, že se budete dobře bavit.

Napsat komentář: Bungee workout: Zábavné cvičení pro hubnutí i posílení, při kterém budete létat

RE: Bungee workout: Zábavné cvičení pro hubnutí i posílení, při kterém budete létat

Odesláním souhlasíte s pravidly diskuze.