EMS cvičení: Účinná cvičební metoda pro skvělou kondici

img
04. 03. 2020

Díky EMS cvičení zlepšíte svoji fyzickou výkonnost, při cvičení efektivně zapojíte všechny svaly těla a zlepší se i držení těla. Metoda EMS cvičení…

EMS cvičení je metoda s pomocí elektrické stimulace, díky které je možné dosáhnout silnějšího napětí svalstva, než je tomu u běžného cvičení. Metoda EMS cvičení byla vyvinuta a poprvé využívána v kosmonautice, aby lidem při delším pobytu ve vesmíru neatrofovaly svaly. Dnes je tato metoda EMS cvičení dostupná v různých cvičebních a fitness centrech i široké veřejnosti.

Chcete-li snížit nadváhu, posílit tělo, zlepšit držení těla a efektivně zapojit všechny svaly, pak stojí za to, toto revoluční EMS cvičení vyzkoušet.

Čtěte také:

HIIT: náročné intenzivní cvičení, které posílí tělo i vůli

Zdravotní přínosy metodou EMS cvičení

Díky EMS cvičení zlepšíte svoji fyzickou výkonnost, při cvičení efektivně zapojíte všechny svaly těla a zlepší se i držení těla. Metoda EMS cvičení aktivuje zejména stehna, hýždě, boky, břicho a ruce. Formování postavy je šetrné, avšak velmi účinné. Výhodou tohoto cvičení je, že u něj nedochází k přetěžování kloubů a celkově odstraňuje svalovou nerovnováhu, díky čemuž srovnáte svoje tělo do přirozené kondice a odstraníte třeba i bolesti zad. Pravidelné fitness tréninky s  pomocí technologie EMS cvičení pozitivně podporují růst silové vytrvalosti. Navíc je toto cvičení časově úspornější, než běžné cvičení.  

Cvičení je vhodné i pro ty, kteří chtějí zhubnout, snížit tělesný tuk a podpořit boj s celulitidou. Skvělými vedlejšími efekty cvičení je i zlepšení metabolismu a krevního oběhu.

Připravte se na první EMS trénink

Den před prvním tréninkem EMS cvičení se rozhodně vyhněte alkoholu a přijďte odpočinutí. Před i po tréninku dodržujte pitný režim. Na cvičení budete potřebovat hodně energie, proto se před tréninkem nezapomeňte najíst.

EMS cvičení je kombinací tradičního fitness tréninku s podporou osobního trenéra a nejmodernější technologie. Toto cvičení je v oblasti fitness naprostou revolucí, už proto, že stačí cvičit 20 minut týdně.

Cvičí se ve speciálním sportovním oblečení a vodivé vestě. Na tělo jsou odborně připevněny i další elektrody do oblasti zad, hýždí, břicha a hrudníku. Individuálně se pak nastavuje také intenzita proudu. Cviky jsou velmi jednoduché a s jejich správným provedením vám pomůže instruktor. Ačkoliv napoprvé se zejména těm, kteří jsou zvyklí aktivně sportovat, může zdát cvičení poměrně pasivní, zátěž se postupně navyšuje.

Ideální tréninkový plán EMS cvičení

Metodu EMS cvičení používají jak špičkový profesionální sportovci, tak i lidé, kteří jsou pohybově méně aktivní, třeba z důvodu zdravotních překážek. Toto cvičení je vhodné pro všechny věkové skupiny.

ems vesta

Pokud chcete aktivovat a procvičit svoje svalstvo, pak je četnost návštěv pouze jedenkrát týdně. Teprve po šesti dnech je tělo připraveno na další takovou intenzitu, avšak EMS cvičení se nevylučuje s dalšími sportovními aktivitami v průběhu týdne. Lze zvolit i jiné programy, které nejsou tak intenzivní, v tom případě je možné cvičení zařadit častěji. Ideální program s vámi nastaví váš trenér dle vašich požadavků a možností.

Bezpečnost EMS cvičení

Fitness cvičení pomocí této technologie je úplně bezpečné, přestože pouštět si do těla elektrické impulzy může znít tak, že jste trošku na pochybách. Je nutné cvičit v souladu s doporučením odborníků. Elektrické impulzy jsou však velmi slabé a tělo nezatěžují. Při běžném pohybu totiž vznikají v těle rovněž impulsy. Kontraiindikací mohou být některé chronické nemoci. Máte-li pochybnosti, můžete nejprve bezpečnost tohoto cvičení přímo pro vás konzultovat s vaším lékařem, osobní trenér by vám však měl vše vysvětlit a zvážit vhodnost tohoto cvičení pro vás.   

Napsat komentář: EMS cvičení: Účinná cvičební metoda pro skvělou kondici

RE: EMS cvičení: Účinná cvičební metoda pro skvělou kondici

Odesláním souhlasíte s pravidly diskuze.