Kam na hory? Poradíme vám, jaká lyžařská střediska teď frčí

img
13. 12. 2017

Hochkönig, Rakousko Pokud máte při představě nekončících front na vleky a přeplněných sjezdovek kopřivku, pak je na čase vyrazit do oblasti, která…

Zimní lyžařská sezóna je v plném proudu a vy už možná začínáte přemýšlet, kam na hory, vyrazíte letos. Ať už se rozhodnete vyjet sami nebo s celou rodinou, máme pro vás přehledný návod, kde by se vám na lyžích mohlo nejvíce líbit. 

Kam na hory s dětmi?

Hochkönig, Rakousko

Pokud máte při představě nekončících front na vleky a přeplněných sjezdovek kopřivku, pak je na čase vyrazit do oblasti, která není tak známá, a tudíž tam nepotkáte davy lyžařských nadšenců. V oblasti Hochkönig v Rakousku si s dětmi užijete klid a lyžování si zde opravdu užijete. K dispozici jsou sjezdovky o celkové délce 120 km. Za pětidenní skipas zaplatí dospělí okolo 200 euro, děti to 6 let  lyžují zdarma. Pro rodiče s malými dětmi jsou navíc dostupné speciální vstupy na vlek. Zdlouhavé čekání ve frontě je tak vyloučeno.

Čtěte také:

Kam na běžky? Vyzkoušejte nejlepší tipy na běžkování u nás i v zahraničí

 Hochkonig

Kam na lyže levně?

Tanvaldský Špičák, Jizerské hory

Pokud se letos těšíte na hory, ale za lyžování nechcete utratit majlant, máme pro vás tip. Za lyžováním se nemusíte hned vydávat do Alp, ale na víkendové lyžování bohatě postačí české kopce. Za lyžování na Tanvaldském Špičáku v Jizerských horách dáte za den jen 310 korun za dospělého. Děti a důchodci lyžují levněji. Lyžařský areál v Jizerských horách navíc není tak velký, a tak si užijete klidu, který nabízejí právě menší sjezdovky. V okolí se navíc nachází množství běžkařských tras, které ocení nadšenci do bílé stopy. 

Tanvaldský Špičák

Kam na hory za romantikou?

Lyžování pod Marmoladou, Dolomity, Itálie

Pokud toužíte po nefalšované romantice v úpatí světoznámé hory, vydejte se do Itálie. Odměnou za poněkud delší cestu vám bude nádherná a impozantní hora Marmolada. Oblast je zde protnuta několika stovkami lyžařských tras a vyberou si jak úplní začátečníci, tak velmi zkušení lyžaři. Další výhodou lyžování v Itálii je také místní kuchyně, kterou si budete moct po lyžování dopřát.

Kam na hory a kam na lyže (1)

Kam na lyže za adrenalinem?

Mayrhofen, Alpy, Rakousko

Jen hodinu od olympijského Innsbrucku leží lyžařské středisko Mayrhofen. V něm najdete jednu z nejdelších upravovaných tratí, která je dlouhá 1,5 kilometru a má sklon až 78 stupňů. Na této trase se tedy zajisté vyřádí všichni carvingoví nadšenci, kteří milují pocit volného pádu. 

Kam na hory a kam na lyže (4)

Napsat komentář: Kam na hory? Poradíme vám, jaká lyžařská střediska teď frčí

RE: Kam na hory? Poradíme vám, jaká lyžařská střediska teď frčí

Odesláním souhlasíte s pravidly diskuze.