Surfset fitness zpevní tělo a připraví na skutečné vlny

img
25. 08. 2020

Mladý a nadaný Američan Mike Hartwick je tím, kterému se v hlavě poprvé zrodila myšlenka surfování mimo oceán. Tento muž je zakladatelem velmi…

Surfset fitness je cvičební metoda, která vznikla na základě skutečného surfingu. Vysoké vlny v oceánu ovšem vyměníte za prkno, které pouze simuluje reálné pohyby na surfu. Surfset fitness je vyhledávaným cvičením hlavně v zahraničí, zejména v Americe a Austrálii, kde se lidé pomocí něj učí stabilitě. Ta je potřebná při klasickém surfování ve vlnách. V Čechách zatím není tento druh cvičení tolik rozšířený. 

Investovat do lekcí surfset fitness se vyplatí v okamžiku, kdy se chcete připravit na skutečné vlny na dovolené v zahraničí anebo máte potřebu se jen skvěle protáhnout a zpevnit své tělo. To vše vám tohle cvičení nabídne.

Surfset fitness a jeho zrod

Mladý a nadaný Američan Mike Hartwick je tím, kterému se v hlavě poprvé zrodila myšlenka surfování mimo oceán. Tento muž je zakladatelem velmi neobvyklého způsobu posilování těla zvaného surtset fitness. Mike hrál během studií pravidelně hokej a v letních měsících rád surfoval na plážích. Poté ale jeho hokejová kariéra začala upadat, a tak se rozhodl surfingu věnovat naplno. Problém však nastal v zimních měsících, kdy surfování v oceánu nebylo úplně komfortní. Jednoho dne tedy vzal svůj surf do posilovny, položil jej na několik míčů, postavil se na něj a začal balancovat. Tehdy byly položeny základy surfset fitnessu. Postupem času se muž s přáteli rozhodl myšlenku vypilovat, a nakonec uvedl v život nový stroj určený k surfování „na suchu“. Vyrobeno bylo celkem 11 prototypů, s kterými mladí lidé cestovali po Americe, aby novou metodu posilování těla přenesli mezi lidi. Během cest se setkali s velice pozitivními ohlasy. Zlomové ale bylo shledání s miliardářem Markem Cubanem, který výrazně napomohl tomu, že se surfset fitness rozšířil do celého světa. Nyní jsou jeho kurzy nabízené až v 18 zemích.

 surfset fitness

Surfset fitness a podstata cvičení

Surfset fitness probíhá v posilovně pod vedením instruktora. Cvičí se na balanční podložce, nebo chcete-li prkně, které napodobuje pohyby na skutečném surfu. Prkno je dlouhé necelých 178 centimetrů a široké asi 55 centimetrů. Díky jednotlivým cvičebním programům zpevníte jak svalstvo na břiše, stehnech, hýždích, tak i na zádech. Kromě jiného zlepšíte i svou fyzickou kondici a stabilitu těla. Prostřednictvím surfset fitness je možné i účinně zhubnout. Samotné cvičení trvá přibližně hodinu a probíhá na boso. Oblečení je vhodné volné a pohodlné. Vybírat můžete nejčastěji z těchto tréninkových lekcí:

  • Burn: je surfset fitness zaměřený hlavně na redukci hmotnosti. Během jedné cvičební lekce byste měli spálit až devět set kalorií.
  • Blend: tato lekce se zaměřuje zejména na nabírání svalové hmoty. Pokud tedy toužíte po vypracovaném těle, zvolte tento typ surfset fitness cvičení.
  • Build: lekce probíhá na specifickém typu surfu zvaném Rip Surfer X. Během cvičení posílíte všechny tělesné partie a perfektně se u toho pobavíte.
  • Balance: je lekce určená těm, kteří chtějí získat celkově lepší tělesnou kondici a stabilitu.

Surfset fitness pro všechny věkové kategorie

Pokud jste příznivci neobvyklých sportů, určitě surfset fitness vyzkoušejte. Pobavíte se, získáte nové známé a přátele, a hlavně podpoříte své fyzické i duševní zdraví. Tato metoda se neomezuje na konkrétní věkovou kategorii, proto mohou na prkně v posilovně cvičit, jak lidé mladí, tak i ti pokročilejšího věku. Na lekci vás surfování může natolik oslovit, že jej budete chtít zkusit i ve vlnách o příští dovolené. Nic není nemožné.

Autor článku: Iveta Berezkinová

Napsat komentář: Surfset fitness zpevní tělo a připraví na skutečné vlny

RE: Surfset fitness zpevní tělo a připraví na skutečné vlny

Odesláním souhlasíte s pravidly diskuze.