Znáte redcord? Systém lan a popruhů pro cvičení i jako účinná fyzioterapie

img
19. 02. 2020

Redcord je metoda, která využívá speciálních popruhů k zavěšení částí vašeho těla. Laicky to lze popsat, jako byste leželi ve vzduchu. Popruhy…

Zjednodušeně se dá říci, že systém Redcord je novým druhem fyzioterapie. Bolesti zad, kloubů i vazů jsou doslova epidemií. Moderní život totiž právě problémům v oblasti pohybového aparátu nahrává. Neustálý stres, spěch, špatné držení těla, sedavá zaměstnání a nevhodná strava jsou na denním pořádku. A tak mnoho z nás hledá úlevu. Jak na to?

Prvním krokem je úprava životního stylu, ale hned druhým může být redcord. Co to je? Redcord je skvělou cestou, jak posílit účinky fyzioterapie, najít a změnit chybné pohybové vzorce a hlavně ulevit si od bolesti.

Čtěte také:

Cvičení pilates – kombinace jógy, rehabilitačního cvičení, posilování i protahování

Redcord – podpora fyzioterapie

Redcord je metoda, která využívá speciálních popruhů k zavěšení částí vašeho těla. Laicky to lze popsat, jako byste leželi ve vzduchu. Popruhy pomáhají nést váhu našeho těla, čímž stimulují k aktivitě určité svalové skupiny. Tím, že pod odborným dohledem určitou část svého těla zavěsíte, tedy poskytnete jí oporu, můžete zvětšit i rozsah pohybu. Dochází tak i k příjemnému protažení jinak těžko zapojitelných svalů. Co vše můžete získat, pokud využijete redcord jako součást fyzioterapie?

 • Může se stát součástí předoperační a pooperační péče, kdy redcord pomáhá zapojovat potřebné svaly, urychluje rekonvalescenci, případně připravuje tělo na operační zásah.
 • Identifikace nesprávně fungujících svalů, případně jejich nesprávné zapojování. Tím, že nejste schopni se v určité poloze udržet, případně vás pohyb přetáčí nebo vůbec nelze udělat, ukazuje na disbalanci ve vašem těle. Tím, že problém uvidíte, je možné na něm začít pracovat a dané místo posílit a nebo naopak začít uvolňovat.
 • Úleva od akutních i dlouhodobých obtíží.
 • Jasné zaměření na problematickou oblast bez přetížení ostatních částí a zároveň přirozená spolupráce zbytku těla. To klasická fyzioterapie bohužel ne vždy zvládne.
 • Možnost individuálního přizpůsobení dle potřeb a možností klienta.

Redcord – nejen fyzioterapie

Kromě zmíněné fyzioterapie lze systém redcord využít i v řadě dalších ryze praktických a sportovních disciplínách. Co všechno redcord dokáže?

redcord cviceni

 • Je skvělým funkčním tréninkem. Posiluje a zapojuje i těžko dostupné kombinace svalů, případně lze dosáhnout zapojení právě jednoho konkrétního svalu.
 • Napravení chybných pohybových vzorců. Díky opoře lze prostřednictvím redcord „prozkoumat“ nové možnosti pohybu.
 • Zvyšování sportovních výkonů. Pravidelným tréninkem za asistence redcord jsme schopni efektivněji využít naši energii a nové zapojení svalů přináší větší synergii.
 • Cvičení zaměřená na konkrétní rizikové skupinyskupinový trénink určený sportovcům nebo cviky určené lidem se sedavým zaměstnáním a nebo naopak ty, kteří dlouhodobě stojí (prodavači, zdravotnictví).

Redcord – cíle

Jako jedna z mála metod pracuje redcord s tělem jako celkem, tzn. pohyb je přenášen do celého těla, které „nějak“ reaguje. Zároveň je díky unikátnímu způsobu zavěšení redcord schopen pracovat i s konkrétní/problematickou částí. O tom, zda se změny do pohybových návyků zapisují se lze velmi snadno přesvědčit opakovaným zavěšením svého těla do popruhů.  Co je hlavním cílem metody redcord?

 • Prevence zranění. Díky správnému zapojení svalstva je náš pohyb ladnější a pevnější. Díky tomu můžeme předejít i řadě nepříjemných zranění.
 • Snížení či ustoupení bolestí. Velké množství problémů s pohybovým aparátem vzniká nesprávným držením těla nebo přetížením jedné skupiny svalů, případně jejím ochabnutím. Spolu s redcord

Výhodou metody redcord je, že v sobě spojuje hned několik oborů: zdravotní přístup (fyzioterapie), posilování (výkon) a pružnost/pevnost (fitness). Máte tak šanci příjemně posunout či srovnat možnosti svého těla. Navíc je možné redcord provozovat nejen jako součást fyzioterapie, ale i jako plnohodnotné cvičení, přičemž obě metody lze plynule střídat podle momentální potřeby.

Napsat komentář: Znáte redcord? Systém lan a popruhů pro cvičení i jako účinná fyzioterapie

RE: Znáte redcord? Systém lan a popruhů pro cvičení i jako účinná fyzioterapie

Odesláním souhlasíte s pravidly diskuze.