Homemade dámská kabelka: Výroba kabelky snadno, rychle a za pár korun

img
24. 06. 2020

I do škol se pomalu vrací předměty, které se zaměřují na rukodělné práce. Je škoda, aby mladší ročníky pozapomněly šití nebo pletení. Navíc, díky…

Dámská kabelka je důležitá součást každodenního vybavení každé ženy. Ať už do práce nebo i do školy. A každá žena by měla ráda kabelku, kterou jiná nenosí. Už tedy nehledejte v obchodech a užijte si kabelku sami.

Ruční práce byly sice výsadou našich babiček a maminek, ale proč bychom se do toho nepustili i my. Výroba kabelky není nic náročného a zvládnete to hravě sami. Navíc vás to nebude stát ani příliš mnoho peněz. A věřte, že vás to bude bavit. Navíc kabelka, kterou si sami vyrobíte, vás bude o to víc těšit.

Čtěte také:

Batikování – způsob zdobení textilu, který zvládnou i děti

Výroba kabelka: Šitá nebo pletená?

I do škol se pomalu vrací předměty, které se zaměřují na rukodělné práce. Je škoda, aby mladší ročníky pozapomněly šití nebo pletení. Navíc, díky mnoha serverům, které se na homemade výrobky zaměřují, jsou rukodělné aktivity v oblibě a na vzestupu. Vlastnoručně vyrobená dámská kabelka vás bude těšit. A možná časem vyzkoušíte i něco víc – tričko, šaty, sukni nebo dnes tolik populární háčkované plavky. A nenechte se mýlit – dnes háčkují a pletou i muži!

Dámská kabelka: Ruční práce nade vše

Budete-li si chtít pořídit ručně šitou kabelku, pak počítejte s tím, že za to zaplatíte mnohem víc peněz. Ale odměnou vám bude originální kousek. To ovšem i v případě, že kabelka bude vámi vyrobená. Každá žena chce mít originální doplňky. Ale originální mohou být jen v případě, že za ně tučně zaplatíme nebo si je sami vyrobíme. A výroba kabelky není skutečně nic náročného. Přitom vám budou všichni kolemjdoucí závidět. A jak to zkusíte jednou, věřte, že vás to chytne. Homemade aktivity jsou těžce návykové. Možná, že se pak stanou vaším koníčkem. Třeba pak začnete vyrábět kabelky i svým známým.

Výroba kabelky snadno a rychle

Dámská kabelka musí být pěkná, unikátní a hodit se k oblečení, které nosíme. A buďte si jistí, že kabelka není žádnou moderní vymožeností. Lidé odpradávna něco potřebovali nosit a přenášet. Tudíž i věci někam dávat. K úschově cenností a peněz se ve starověku běžně používaly vaky a brašny z látky nebo z kůže. První dochovaná předchůdkyně kabelky pochází někdy ze 14. či 15. století ze starověkého Egypta. Poté je už zaznamenán rozvoj a výroba kabelek, jak je známe dnes. I když tehdy výroba kabelky vypadala pochopitelně úplně jinak. Navíc byly bohatě zdobené a ženy v nich nosily převážně voňavé předměty. Úplně první dámská kabelka byla ve formě stahovacích váčků.

Výroba kabelky po staru: Indiánské nosítko

Jistě si vzpomenete na staré indiánské filmy, ve kterých nosily ženy speciální barevné vaky. Takzvaná indiánská nosítka. Ty se dnes vrací znovu do módy. Vyrábí se většinou z odpadního materiálu. Přesto bývají často o dost dražší než běžná dámská kabelka. A jeden takový originál barevné kabelky si můžete snadno vyrobit sami doma.

Dámská kabelka krok za krokem

kabelka homemade

Dámská kabelka – příprava materiálu

Výroba kabelky nemusí být drahá. Nepotřebujete na ni kupovat žádnou látku. Využít můžete zbytky látek, které máte doma. Využít můžete i staré džíny, pevné bavlněné tričko nebo mikinu. Nebo dokonce pevný starší šátek. Pamatujte, že na výrobu kabelky je dobré volit vždy pevnou látku. Pokud máte jen slabší, pak je nutné ji něčím pevnějším podšít.

Výroba kabelky a barevné nitě

Chcete-li mít pěkný originál, připravte si nitě, které jsou jinak barevné, než látka. Tím vaše dámská kabelka vynikne ještě o kousek víc. A jaké barvy k sobě ladí? Platí jednoduché pravidlo – takové, jaké se líbí vám.

Výroba kabelky začíná kreslením

Aby dámská kabelka vypadala pěkně, je nutné si tvar na vybraném materiálu nejprve předkreslit. Potřebovat budete dva stejné díly. Dál by měl zbýt ještě další materiál na popruhy.

Výroba kabelky – šití ručně nebo na stroji?

Předkreslené díly nejprve sešijte dohromady. Výroba kabelky se vám usnadní, pokud využijete šicího stroje, ale kabelku můžete ušít pochopitelně i snadno v ruce. Popruhy všijte do kabelky až v poslední fázi šití.

Zdobená dámská kabelka

Chcete aby vaše kabelka byla výjimečná? Pak na ni umístěte flitry a nášivky, které se vám líbí. Můžete i vyšívat nebo na látku tisknout. Je jen na vás, jak si s vlastní kabelkou pohrajete.

Dámská kabelka a impregnace

Nezapomeňte, že dámská kabelka musí být naimpregnovaná. Využijte speciální prostředky na textil, který seženete v prodejnách s obuví nebo sportovním oblečením.

Autor článku: Monika Poledníková

Napsat komentář: Homemade dámská kabelka: Výroba kabelky snadno, rychle a za pár korun

RE: Homemade dámská kabelka: Výroba kabelky snadno, rychle a za pár korun

Odesláním souhlasíte s pravidly diskuze.