Léčivé stromy: Jak správně nabrat energii ze stromů?

img
08. 06. 2020

Aura je kolem celého stromu, a každý člověk se ji může naučit vnímat. Na úvod je však nutné podotknout, že tuto energii, kterou dávají stromy, je…

Stromy v sobě ukrývají obrovské množství síly. Jsou tu pro nás a mohou nám pomoci. Jsou to léčivé stromy. Naučte se tedy čerpat od nich blahodárnou energii. Léčivá síla stromů má velkou moc a může nám pomoci v mnoha oblastech života.

Čtěte také:

Mužská a ženská energie: Síla v nás

Stromy dodávají klid a sílu. Stromy v naší blízkosti uklidňují a nabíjí organismus energií. Je to dáno tím, že jsou stromy obdařeny mohutnou energií. Proto je tak často doporučováno, abychom chodili do přírody a odpočívali jsme v blízkosti lesů. Jsou tam léčivé stromy. A nejde jen o klid, který nám les může dopřát, ale především o nesčetnou energii, která dokáže zklidnit mysl i léčit tělo.

Léčivé stromy a bioenergie

Aura je kolem celého stromu, a každý člověk se ji může naučit vnímat. Na úvod je však nutné podotknout, že tuto energii, kterou dávají stromy, je vhodné čerpat výhradně ze zdravých, silných a zdatných jedinců. Pro tento účel se vyhýbáme stromům seschlým, nemocným či slabým. Ty už nepatří mezi léčivé stromy. A také se vyhýbáme stromům se jmelím. Ani ty nejsou v pořádku, jelikož jsou napadeny parazity.

Než se vydáme hledat ideální stromy, je třeba, abychom odložili veškeré kovové předměty – prsteny, hodinky či náramky. Je nutné si uvědomit, že kovy narušují biopole. Jakmile najdeme strom odpovídající našim požadavkům, pokusíme se nalézt jeho energetický obal. Většinou to jde docela snadno, protože v tomto místě pocítíme náhlé oteplení. Citlivější jedinci mohou cítit i jemné brnění.

Silná energie a léčivé stromy

V tuto chvíli je pak nutné stromy požádat, aby nám část své energie dali. Stačí jen vyslat myšlenku s prosbou. Toto je nutné. Nikdy nesmíme ubírat energii živému organismu, aniž bychom jej o to nepožádali. Pak už můžeme obejmout kmen stromu či jeho část a opřít se o něj hlavou. Uvolníme se, zklidníme a vnímáme sílu, kterou nám strom posílá. Léčivé stromy nás okamžitě regenerují. Hluboce vdechujeme a zase vydechujeme. Člověk se při této akci cítí velmi dobře. Pokud máme nějaké starosti, můžeme je zde klidně „pustit ven“. Strom je rád přijme a promění je v kladnou životní energii. Nakonec se od stromu odpoutáme fyzicky a v mysli poděkujeme za proběhlý proces. Toto je možné dělat i na dálku, ovšem chce to již jisté zkušenosti. Zde je pak nutné dané stromy dobře znát, a umět si jej v hlavě dobře vizualizovat. Tímto způsobem je pak možné přenášet energii i na třetí osoby. Pro přenos energií je dobré vědět i to, že nejen stromy mohou pomoci nám, ale také my stromům. A to úplně stejným způsobem.

Léčivé stromy, které posílí zdraví

Čerpat energii lze pochopitelně z každého stromu. I když za ideální pro člověka se v tomto směru považují duby a borovice. Jaký strom je vhodný právě pro vás?

Akát – dodá sílu, víru, optimismus a uleví od stresu.
Borovice – vhodná při melancholii a smutku. Navodí duševní rovnováhu a léčí dýchací cesty. Okysličuje plíce a tiší pocuchané nervy.
Bříza – čistí tělo od nemocí, dodává radost a sílu k řešení problémů.
Buk – pomáhá při bolestech hlavy a migrénách, zahání nespavost, je silně protistresový. Dodává radost do života, odstraňuje potíže s krevním oběhem.
Dub – přináší vnitřní sílu, posiluje sebevědomí, dodává novou energii, odstraňuje vnitřní napětí, zahání únavu, posiluje tělo po těžké či dlouhé nemoci.
Hrušeň – vhodná pro mužskou energii, léčí poruchy potence a čistí tělo od jedů.
Jabloň – vhodná pro ženskou energii, kladně ovlivňuje plodnost, hodí se pro meditace, přináší dobrou náladu. Navrací chuť do života.
Jalovec – posiluje nervy a povzbuzuje.
Jasan – vhodný při depresích, rozptyluje obavy.
Javor – snižuje horečku, léčí otoky a nabíjí dobrou náladou. Zklidňuje děti.
Jedle – vhodná na záněty dýchacího ústrojí, proti stresu a rozčílení. Napomáhá při nerozhodnosti.
Jilm – dodává sebejistotu a podporuje sebevědomí.

stromy energie

Kaštan – dodává klid a pohodu, léčí klouby i žíly, podporuje růst vlasů.
Lípa – strom lásky, stimuluje srdeční činnost, vhodná pro osoby toužící po odpočinku, zvyšuje pružnost těla a učí odpouštět.
Líska – podporuje veselost, je to elixír mládí.
Modřín – vhodný při vysokých teplotách a neklesajících horečkách, podporuje sebedůvěru.
Olše – pomáhá v nesnázích, léčí bolest, mysl a frigiditu. Obnovuje sílu a je vhodná pro zklidnění a meditace.
Ořešák – léčí mysl, je vhodný pro meditace, podporuje nezávislost.
Smrk – posiluje nervy, zklidňuje revmatické obtíže, dodává sílu a stabilitu, léčí bolesti zad a páteře.
Švestka – pozitivně ovlivňuje partnerské vztahy, léčí vztahové problémy.
Topol – pomáhá proti strachu a úzkosti, vyplašenosti i nadměrnému napětí.
Třešeň – kultivuje ženskou energii, snižuje únavu a hodí se pro meditace.
Vrba – pomáhá lépe se soustředit, uvolňuje nevyřčené, pomáhá srovnat si myšlenky. Všeobecně je považována za strom smutku.

Autor článku: Monika Poledníková

Napsat komentář: Léčivé stromy: Jak správně nabrat energii ze stromů?

RE: Léčivé stromy: Jak správně nabrat energii ze stromů?

Odesláním souhlasíte s pravidly diskuze.