Chov strašilek je snadný a také zábavný. Strašilka australská zabaví hlavně děti a alergiky

img
16. 04. 2019

Patří mezi oblíbené strašilky, které si zamilujete. Má hnědou až světle zelenou barvu a dorůstá maximálně 15 cm. Když dospěje, narostou jí křídla. Je…

Připomínají slabý proutek, větvičku nebo okousaný list. Ano. Strašilka australská, obrovská nebo strašilka ďábelksá jsou svým zjevem velice zvláštní tropický hmyz, který ale můžete chovat i doma. Nejvíce srandy si se strašilkami užijí asi děti. Při každodenní starosti o hmyz se naučí zodpovědnosti a péči o živého tvora. Výtečnou volbou jsou hlavně pro alergiky. Rádi poradíme, jak zařídit strašilkám domov a jak se o ně správně starat.

Strašilka australská požírá svou kůži

Patří mezi oblíbené strašilky, které si zamilujete. Má hnědou až světle zelenou barvu a dorůstá maximálně 15 cm. Když dospěje, narostou jí křídla. Je to noční živočich, který se zpočátku podobá mravencům. Postupně roste a mění se v dospělou strašilku.

Čtěte také:

Mazlíček pro hmyzí nadšence? Kudlanka nábožná je nenáročným a ušlechtilým stvořením

Důležité je pro strašilku svlékání. Tři dny před tím se zavěsí a přestane jíst. V noci se kůže protrhne a strašilka si ji dá k obědu. Přesně tak. Stará kůže se promění ve výživnou pochoutku.

Strašilka obrovská dorůstá až 17 cm

Strašilka obrovská patří mezi největší strašilky, a proto se svým prvenstvím chlubí i ve svém jménu. Dorůstá délky až 17 cm. Samičky jsou z vrchu světle zelené, zespodu tmavozelené. Samec je mnohem menší, ale na rozdíl od samičky umí létat.

Jestli je něco vyruší, vydávají hlasitý sykot, kterým se snaží všechny odstrašit. Právě tento druh je velice populární po celém světě.

Strašilka ďábelská se vyskytuje pouze v Peru

Jedná se o poměrně nový druh strašilky, která byla objevena v roce 2004. Strašilka ďábelská žije pouze v Peru, nikde jinde ji volně žít nenajdete. Celé tělo je černé, možná také proto se jí říká ďábelská. Dalším znakem jsou žluté oči a červená ústa.

Dorůstá maximálně 7 cm, ale velikost jí nebrání v tom, aby natropila svému nepříteli velké škody. Pokud je v ohrožení, vystřikuje na nepřítele bělavou tekutinu, která dokáže podráždit oči i kůži.

Chov strašilek je snadný. Důležité je vhodné bydlení

Nezbytné je zajistit pro strašilku bezpečné a vhodné bydlení. Jedná se o insektárium, jehož minimální výška by měla být čtyřnásobek výšky dospělého jedince. A co dále?

  • Vlhkost - čím více je v obydlí skla, tím méně je zde sucha a tím více je tu vzdušná vlhkost. Ideální je ale insektárium denně rosit.
  • Substrát - někteří chovatelé dávají na dno kokosové vlákno nebo písek smíchaný s rašelinou v poměru 1:1.
  • Osvětlení - není potřeba, jelikož strašilky jsou hlavně noční tvorové a světlo nepotřebují. Vyvarujte se ale teplot nad 40 °C. Proto na osvětlení pozor.

Chov strašilek: na čem si nejvíce pochutná? Pozor na kanibalství

Strašilka je býložravec, který si nejvíce pochutná na čerstvém listí. Pokud jim ale nebudete dopřávat pravidelně potravu, mohou se proměnit v kanibaly. Ano, pokud mají hlad, tak požírají i své druhy.

Nejběžnější potravou jsou lupeny ostružníku. Výhodou je, že je seženete i v zimě, protože listy jsou zelené i pod kopou sněhu.

Chov strašilek: o vajíčka se starat nemusíte

Zajímavé je to, že samičky nepotřebují samečka. Samičky nakladou vajíčka a ta jsou schopna dalšího vývoje i bez oplodnění. Vajíčka samičky kladou na listy nebo je jen tak vystřelí do vzduchu.

Než z vajíček vyroste larva, může to trvat až 50 dní. Záleží na pokojové teplotě a vlhkosti vzduchu. O vajíčka se tak nemusíte vůbec starat.

Strašilka australská zabaví děti i alergiky

Pokud hledáte nějakého mazlíčka pro alergiky, strašilky mohou být skvělým řešením. Sice se s ní v tom pravém slova smyslu nepomazlíte. Děti tak ale můžete naučit odpovědnosti.

A zábavu si s nimi také užijete. Jak? Strašilky totiž vypadají jako větvičky nebo okousaný list. Může být občas oříšek najít je v insektáriu, pokud v něm bude bohatá vegetace.

Napsat komentář: Chov strašilek je snadný a také zábavný. Strašilka australská zabaví hlavně děti a alergiky

RE: Chov strašilek je snadný a také zábavný. Strašilka australská zabaví hlavně děti a alergiky

Odesláním souhlasíte s pravidly diskuze.