Jak vybavit papouščí klec? Hračky pro papoušky ho zabaví a potěší

img
03. 04. 2018 Přečteno: 1288x

Každý papoušek si rád hraje, a to buď sám anebo s vámi. Proto je dobré mu do klece umístit hračky, kterých existuje nepřeberné množství a druhů.…

Papoušek bude v kleci trávit přeci jen většinu času, i když ho budete každý den na pár minut nebo hodin pouštět ven. Proto byste měli myslet na to, čím mu jeho klec vyzdobit a zpříjemnit, aby se v ní dobře bavil. Hračky pro papoušky klec nejen zútulní, ale především opeřeného kamaráda pobaví a pomohou rozvíjet jeho inteligenci i motorické vlastnosti. Ideální jsou hlavně dřevěné hračky pro papoušky, a to díky přírodnímu materiálu.

Hračky pro papoušky jsou v kleci samozřejmostí

Každý papoušek si rád hraje, a to buď sám anebo s vámi. Proto je dobré mu do klece umístit hračky, kterých existuje nepřeberné množství a druhů. Hračky pro papoušky jsou vyráběné ve všech možných velikostech, tvarech i materiálech, aby se zalíbily třeba malé andulce i velkému žakovi.

Čtěte také:

Papoušek ara: aktivní kamarád, který si s vámi rád popovídá

Rozhodně se nejedná o vyhozené peníze. Každý majitel mazlíčka přeci chce, aby bylo tomu jeho co nejlépe. Nedílnou součástí papouščí klece jsou kromě bidýlek, misek na krmení a napáječky pro vodu také hračky. Pojďme si ukázat, čím vším lze papouškovi udělat radost a proč jsou důležitou součástí jejich života.

Hračky pro papoušky- žebřík, houpačka nebo koule se zvonečkem

Papouška v kleci můžete zabavit mnohými způsoby. Jsou vyrobeny ze dřeva, bavlny, kovu nebo také plastu. Hračky pro papoušky můžeme dělit do několika kategorií:

  • Houpačky - mohou být zcela jednoduché nebo s ozdobami ze dřeva či látky anebo vyrobeny pouze z bavlněného lana. Rozvíjejí kombinační i motorické vlastnosti papoušků.
  • Žebříky a závěsné hračky - žebříky jsou dřevěné, závěsné hračky jsou vyrobeny většinou z bavlny a dřeva. Taková závěsná lana mohou mít na sobě uzly i dřevěné komponenty jako jsou třeba korálky. Oblíbené jsou také závěsné kruhy nebo spirály.
  • Zrcátka - mnozí papoušci se na sebe rádi dívají a u zrcadla dokážou trávit spoustu času. Zrcátka můžete sehnat v různých tvarech (kulatá, srdíčka, hranatá,…), mohou být závěsná nebo stojací.
  • Kreativní a interaktivní - mezi ty patří například plastové nebo dřevěné koule s rolničkou, která při kutálení hezky chrastí a papoušek může hračku prozkoumávat, čímž se může zabavit až na desítky minut. Dále pak různé hlavolamy, kdy se papoušek snaží získat schovanou dobrotu.
  • Jedlé - mezi oblíbené hračky pro opeřené mazlíčky patří ty jedlé. Nejenže mazlíčkovi zaženou hlad, ale také nudu. Každý papoušek si čas od času zaslouží dobrý pamlsek.

Dřevěné hračky pro papoušky jsou nejvhodnější

Dřevěné hračky patří mezi ty nejlepší, jaké můžete svým opeřeným kamarádům nabídnout. Koupit můžete bidýlka, žebříky, závěsné kruhy a mnoho dalšího. A proč jsou tak dobré? Především jsou vyrobeny z přírodního materiálu a často v sobě kombinují také bavlnu. Proto se nemusíte se obávat, že se papouškům do bříška při oďobávání a hraní dostanou nějaké nebezpečné materiály a prvky.

Dopřejte papouškovi více rozdílných hraček

Nezbytné je myslet u hraček na jejich údržbu. Především dřevěné hračky pro papoušky je potřeba alespoň jednou za rok měnit. V kleci by také mělo být více druhů hraček, aby si papoušek nehrál jen s jednou, která by ho za chvíli mohla omrzet. A papoušek, který se nebaví, nemůže být ve své kleci plně spokojený a šťastný.

Cena hraček se pohybuje od desítek korun až po stokoruny. Záleží na tom, jak moc chcete do papouška investovat. Věřte však, že zrovna hračky, především dřevěné hračky pro papoušky, jsou skvělou investicí do zábavy a radosti vašeho opeřeného společníka.

Napsat komentář: Jak vybavit papouščí klec? Hračky pro papoušky ho zabaví a potěší

RE: Jak vybavit papouščí klec? Hračky pro papoušky ho zabaví a potěší

Odesláním souhlasíte s pravidly diskuze.