Jak vycvičit králíka, aby se nenudil a byl spokojený? Zkuste králičí hop a přiběhnutí na povel

img
24. 03. 2020

Zakrslý králíček potřebuje kvalitní a prostornou klec. Důležitá však není jen plocha klece, ale i její výška. Zakrslý králík rád panáčkuje a hopsá,…

Zakrslý králík je oblíbeným mazlíčkem, a to nejen malých dětí. Pozor ale na jedu věc. Zakrslý králík není rozhodně náhrada za plyšovou hračku. Potřebuje láskyplnou péči a děti musíme dobře poučit ohledně jeho péče. Aby se králíček v kleci nenudil, můžete ho naučit několik triků. Chov zakrslých králíků vyžaduje tedy čas i trpělivost.

Jak chovat zakrslého králíka: příprava klece

Zakrslý králíček potřebuje kvalitní a prostornou klec. Důležitá však není jen plocha klece, ale i její výška. Zakrslý králík rád panáčkuje a hopsá, proto je nutné, aby byla klec vysoká. Klec je dobré umístit na klidné místo, kde nebude průvan. Na klec by mělo svítit denní světlo, ovšem pozor na to, aby nebyla klec na přímém sluníčku.

Čtěte také:

Pamlsky pro králíky – co jim můžeme dát, aby si zdravě pochutnali?

Klec však musí být také dobře vybavena. Nezbytnou součástí je napáječka, kameninová miska na krmivo, záchod a jesličky na seno. Jako podestýlku zvolte slámu nebo slaměné pelety. Hobliny jsou nevhodné, jelikož jsou příliš jemné a mohly by se dostat králíčkovi do nosu či očí.

Chov zakrslých králíků: jaké hračky mu přichystat

Aby se v kleci nebo mimo ni králíček nenudil, pořiďte mu dostatek hraček.

Gumový míč

Zajíčka můžeme naučit hrát si s míčkem tak, že jej bude čumáčkem strkat před sebou. Králík rád zkoumá nové věci, a tak se bude snažit na míček vylézt a dělat s ním různé věci.

Hračky s pamlsky uvnitř

Ideální jsou všelijaké hračky, které v sobě ukrývají nějakou dobrotu. Zakrslý králík si při dobývání pamlsku užije mnoho zábavy.

Tunely

K dostání jsou všelijaké tunely pro králíčky různých barev i velikostí. Králík se v nich bude rád schovávat a prolézat v nich.

Dřevěné hračky

Jakákoliv dřevěná hračka bude pro králíčka skvělá volba. K dostání jsou třeba prolézačky, koule, houpačky, okusovací dřevěná zelenina a další.

Jak vycvičit králíka: přiběhnutí na povel

S králíčkem si můžete užít mnoho zábavy. Lze ho také naučit několika trikům. Králík k vám dokáže přijít na zavolání. Jak na to?

  1. Buďte trpěliví a milí. Králík snadno vycítí váš vztek a nebude chtít spolupracovat.
  2. Na trénink si najděte dostatek času a každý den se králíkovi věnujte
  3. K trénování použijte jeho oblíbené pamlsky. Jestliže nevíte, jaký to je, zkuste jeden po druhém. Jakmile králík po dobrotě hned skočí, máte ten pravý pamlsek.
  4. Připravte si pamlsek, sedněte si několik kroků před králíka na zem a vyslovte jeho jméno.
  5. Jestliže k vám králíček přihopsá, dejte mu pamlsek a pochvalte ho. Vše opakujte, ale posuňte se tentokrát trochu dál.
  6. Trénink často opakujte. V průběhu dne na králíka zavolejte a vždy ho odměňte. Po čase ho můžete místo pamlsků odměňovat hračkami nebo pohlazením.

Jak vycvičit králíka: králičí hop

Králičí hop je sport, který vznikl před více než 30 lety ve Švédsku, Norsku a Dánsku. S králíky můžete závodit dokonce i u nás. Králík skáče ve 4 disciplínách - rovinka, parkúr, skok daleký a skok vysoký. Hodnotí se počet shozených překážek.

Chcete i vy naučit mazlíčka králičí hop? Jdeme na to!

  • Potřebujeme postroj s delším vodítkem cca 2-3 metry
  • Vhodné překážky - pro začátek můžete vzít kameny a položit přes ně větvičku

 

Králičí hop: začátek tréninku

Začneme na překážkách vysokých cca 5 cm. Zakrslý králík zvládne snadno skákat přes překážku sám od sebe. Ideální je rozmístit více překážek ve větším rozestupu. Jestliže se králík před překážkou zastaví, pobídněte ho jemným poplácáním po zadečku.

Jakmile zvládne králík takhle nízké překážky, postupně je zvyšujeme. Na konci tréninku králíka vždy odměníme dobrým pamlskem, čímž ho motivujeme. Nezapomínejte trénovat pravidelně a uvidíte, že výsledky se brzo dostaví.

Napsat komentář: Jak vycvičit králíka, aby se nenudil a byl spokojený? Zkuste králičí hop a přiběhnutí na povel

RE: Jak vycvičit králíka, aby se nenudil a byl spokojený? Zkuste králičí hop a přiběhnutí na povel

Odesláním souhlasíte s pravidly diskuze.