Nemáte doma místo pro nové mazlíčky? Andulky můžete chovat venku i během zimy

img
21. 01. 2019 Přečteno: 1793x

Andulky můžete chovat nejen v bytě, ale také ve venkovní voliéře, a to celoročně. Pro chov andulek venku jsou ideální kombinované voliéry, které se…

Přemýšlíte nad tím, že byste si zahradu zkrášlili exotickým ptactvem a rozhodli jste se pro chov andulek? Andulky patří k ptákům, které můžete chovat venku celoročně. Jsou velmi přizpůsobivé a snesou i mrazy do -5°C. Jak se o ně správně starat v zimních měsících? Přinášíme vám několik tipů a rad.

Jak na chov andulek venku?

Andulky můžete chovat nejen v bytě, ale také ve venkovní voliéře, a to celoročně. Pro chov andulek venku jsou ideální kombinované voliéry, které se skládají z místnosti s volným přístupem do venkovní části. Pokud se rozhodnete pro voliéru bez chovného domku, je důležité, aby byla minimálně ze dvou stran chráněna pevnou stěnou, aby byla zakrytá střechou a aby byla zajištěna závětřím.

Čtěte také:

Chov andulek vám do domácnosti přinese mnoho legrace. Andulky jsou roztomilí a hraví společníci

Zastřešení venkovní voliéry je důležité také proto, že slouží jako prevence před onemocněním, které se může přenášet trusem volně žijících ptáků. Při volbě střechy se vyhněte tmavým materiálům, aby nedocházelo k přehřívání voliéry.

Chov andulek v zimě

Andulky dobře snáší teploty pod nulou, proto pokud je chováte venku, nemusíte se prvních mrazíků bát a přenášet je okamžitě dovnitř. Stačí, když voliéru zimnímu období přizpůsobíte. Důležité je ji na zimní měsíce vybavit tlustějšími bidly, aby si andulky mohly nohy schovat pod peří a nedošlo k omrzlinám prstů.

Zajistěte voliéru pro venkovní chov andulek i v zimě

Andulky by neměly být vystavovány přímému mrazu, proto voliéru potáhněte například igelitem či polykarbonátovými deskami, které jsou odolné proti nárazu, lehké, mají dobré tepelně-izolační vlastnosti a dobře propouští světlo.

V zimě chov andulek venku vyžaduje úpravu jídelníčku

Kromě bydlení je důležité přizpůsobit zimním měsícům také jídelníček andulek, který by měl v tomto období obsahovat více olejnatých semen k vytvoření větších zásob tepelné energie pro přečkání zimy ve zdraví.

Voliéra pro andulky

Venkovní voliéra pro chov andulek by měla být vybavena přístřeškem, který ji ukryje před větrem, deštěm a jinými nepříznivými podmínkami. Ve voliéře nesmí chybět přiměřeně silná bidýlka, aby je pták nemohl obemknout a aby se drápy pařátů nedotýkaly. Bidýlka jsou vhodná také na obrušování pařátů a posilování svalů, proto by měla mít různorodé tvary i tloušťky.

Nezbytností je také krmítko s napáječkou o objemu 100 ml až 200 ml a hračky, které andulky zabaví. Vybírat můžete hračky plastové, akrylové, z přírodních materiálů či hračky interaktivní, které pomáhají k rozvoji smyslů ptáků. Přečtěte si také, jak postavit vlastní voliéru pro andulky krok za krokem.

Napsat komentář: Nemáte doma místo pro nové mazlíčky? Andulky můžete chovat venku i během zimy

RE: Nemáte doma místo pro nové mazlíčky? Andulky můžete chovat venku i během zimy

Odesláním souhlasíte s pravidly diskuze.