Pamlsky pro králíky – co jim můžeme dát, aby si zdravě pochutnali?

img
14. 01. 2019

Voňavé bylinky, které okouzlí čichové buňky každého králíčka, jsou vhodné jak pro dospělé králíky, tak jejich mláďata. Pro mladé králíčky jsou…

Zdá se vám jídelníček vašeho králíčka nudný a rádi byste ho vašemu mazlíčkovi zpestřili? Pokud vám strava složená převážně ze sena a granulí připadá monotónní, vyzkoušejte pamlsky pro králíky, které budou vašemu zvířátku nejen chutnat, ale budou také prospěšné pro jeho zdraví.

Zdravé a chutné bylinky

Voňavé bylinky, které okouzlí čichové buňky každého králíčka, jsou vhodné jak pro dospělé králíky, tak jejich mláďata. Pro mladé králíčky jsou bylinky vhodné hlavně kvůli jejich zvýšené potřebě minerálů pro správný růst. Bylinky jsou důležité také pro králíčky, kteří jsou po operaci či v rekonvalescenci a potřebují znovu začít správně jíst. Pokud váš králíček trpí bolestmi bříška, měli byste mu bylinky podávat pravidelně.

Čtěte také:

Zakrslý králíček je ideálním mazlíčkem do bytu i pro děti

Pamlsky pro králíky

Kdo by neměl rád pamlsky. Pokud si chcete vašeho mazlíčka hýčkat, ochočit nebo získat jeho důvěru, ideálním způsobem, jak na to, je podávání králičích pamlsků. Důležité je, aby pamlsky, které kupujete, měly vhodné složení. Pokud dobroty obsahují vejce, jogurt, mléko či med, jsou pro hlodavce nevhodné. Králíčci si nejvíce pochutnají na dobrotách z obilovin, sena, bylinek, zeleniny či ovoce.

Sušené plodiny vhodné pro králíky

Chcete vašemu králíčkovi zpříjemnit den? Nabídněte mu některou ze sušených pochoutek, které mu jednoznačně zachutnají. Ať už to bude sušený banán, křížaly či sušené sedmikrásky, tak vedle nešlápnete. Úspěch u králíků sklidíte také s prosnými klasy či lněnými semínky, které kromě toho, že králíkům chutnají, jsou také prospěšné pro srst a správné trávení.

Tyčinky na okus

Tyčinkami na okusování si sice váš králíček zuby příliš neobrousí, avšak rozhodně se při jejich okusování zabaví a ještě si při tom pochutná. Králíkům můžete koupit také plněné kmeny, se kterými si vaši mazlíčci nejen pohrají, ale můžou na nich potrénovat také zoubky. Pozor si dávejte opět na složení pamlsku. Tyčinky by neměly obsahovat vejce, mléko či med.

Co králíkům nedávat

Vedle chutných a zdraví prospěšných pochoutek pro vašeho králíčka jsou tu také ty, které by vašemu zvířátku mohly naopak uškodit. Při sestavování jídelníčku pro králíky byste se měli jednoznačně vyhnout avokádu, které je pro králíky jedovaté. Nevhodné je také exotické ovoce, které by u vašeho mazlíčka mohlo vyvolat těžké trávicí potíže. Vyhýbejte se také podávání pamlsků, které obsahují mléko, med, vejce, drůbeží moučku, ořechy či mandle, které jsou pro králíky příliš tučné. Nevhodné je také strava obsahující kávu, čokoládu, suché pečivo či houby.

Napsat komentář: Pamlsky pro králíky – co jim můžeme dát, aby si zdravě pochutnali?

RE: Pamlsky pro králíky – co jim můžeme dát, aby si zdravě pochutnali?

Odesláním souhlasíte s pravidly diskuze.
  • Rejpal

    9. 6. 2020 19:10
    Dobrý den, váš článek se mi moc líbí, jen bych chtěla podotknout, že Králík není hlodavec ;)