Odstranění tetování nemusí bolet! Pomůže například laser.

img
16. 08. 2020

K odstranění tetování se používá takzvaný alexandritový laser, někdy nazývaný i jako depigmentační. Jeho využití je opravdu pestré. Neomezuje se…

Odstranění tetování můžeme řešit v případě, že se nám již znelíbí, nebo pro nás ztratilo osobní význam. Velmi často k němu přistupují lidé, kteří si v euforii nechali vytetovat například jméno partnera, nebo partnerky a po náhlém rozchodu se rozhodli pro změnu. Mnozí lidé se však odstranění tetování bojí, jelikož je poměrně bolestivé. V tomto případě dokáže efektivně pomoci laser.

Pokud se pro odstranění tetování laserem rozhodnete, je důležité si o této metodě zjistit co nejvíce informací. Také je vhodné si vytipovat několik specializovaných pracovišť a vybrat si to, které má nejlepší výsledky reálně podložené zkušenostmi jiných zákazníků.

Odstranění tetování laserem – jak probíhá?

K odstranění tetování se používá takzvaný alexandritový laser, někdy nazývaný i jako depigmentační. Jeho využití je opravdu pestré. Neomezuje se totiž jen na tetování, ale i na odstranění jizev, stařeckých pigmentových skvrn, pih, nebo obtěžujících mateřských znamének. Poradí si dobře i s nesprávně provedeným permanentním make-upem. Laser funguje na principu vyzařujícího paprsku, který je schopen rozptýlit barvu tetování, nebo pigment. Malé částice, které následně vzniknou, jsou vstřebány a odplaveny krevním řečištěm. Hlavní úlohu v tomto procesu hrají krvinky bílé. Ošetřená oblast na těle změní ihned barvu na béžovou, až bílou a po pár dnech se vytvoří na pokožce klasický strup. Ten se hojí u každého člověka jinak dlouhou dobu. Po zhojení na kůži nezůstává jizva. Samotné ošetření není nijak zvlášť bolestivé, pouze pocítíte pálení, či štípání. Pro citlivější osoby je pak vhodné použití znecitlivujícího krému. Pakliže máte na těle tetování barevné, zejména pak s prvky červené, zelené, nebo žluté barvy, může být jeho odstranění mnohem komplikovanější.

laser

Odstranění tetování laserem – vhodná péče o ošetřenou oblast kůže

Po odstranění tetování laserem je velmi důležitá následná péče o ošetřenou oblast. Zaměřit byste se tedy měli na tyto body:

  • Vyhněte se, pokud je to možné slunci. Kůže ošetřená laserem by neměla přijít do kontaktu s UV zářením (k odstranění tetování je tedy vhodné volit spíš podzimní a zimní měsíce).
  • Po odstranění tetování laserem se nekoupejte v bazénu a na veřejných koupalištích. Nedoporučuje se ani pobyt v sauně. Hrozí totiž, že byste mohli ránu infikovat.
  • Ošetřenou oblast pravidelně promazávejte buď vazelínou, nebo vhodným mastným krémem, aby se urychlilo hojení.
  • Noste volné a bavlněné oblečení, aby k ráně stále proudil vzduch a neměla tendence mokvat.

Odstranění tetování laserem – kolik návštěv je nutné absolvovat a jaká je jeho cena?

Počet návštěv při odstranění tetování laserem se bude lišit podle toho, v jaké kvalitě a rozsahu je příslušný obrazec na pokožce provedený. V případě, že vám tetování prováděl opravdový profesionál, bude o něco poctivější a jeho odstranění potrvá delší dobu. Nutné je absolvovat 6 až 8 laserových ošetření. Jestliže máte tetování jednoduché a amatérské, zbavíte se ho už po necelých třech sezeních. Každý případ se ale posuzuje individuálně a odborník na specializované klinice vás se vším obeznámí. Co se týká ceny, tu si určuje každé pracoviště různě. Většinou se ale odvíjí podle toho, o jak rozsáhlou oblast na těle se jedná. Jeden centimetr čtvereční zpravidla vyjde na 100 až 180 korun.

Autor článku: Iveta Berezkinová

Napsat komentář: Odstranění tetování nemusí bolet! Pomůže například laser.

RE: Odstranění tetování nemusí bolet! Pomůže například laser.

Odesláním souhlasíte s pravidly diskuze.