Přírodní barvení vlasů: Skvěle poslouží káva, černý čaj, nebo kurkuma!

img
17. 08. 2020

Hnědovlásky a černovlásky by přírodní barvení vlasů měly směřovat k těmto produktům: Káva: je nejen lahodným nápojem, ale také skvělým pomocníkem…

Přírodní barvení vlasů se stává v posledních letech čím dál oblíbenějším. Vlasy totiž tolik nezatěžuje, jako je tomu v případě speciálních vlasových přípravků, které zakoupíme v obchodě. Barvy na vlasy z drogerie bývají často plné amoniaku, který působí na strukturu vlasu velmi negativně. Proto je vhodné preferovat produkty, které tuto látku neobsahují, nebo můžete přistoupit právě k metodám přírodního barvení. Vlasy obarví jak káva, tak i černý čaj, nebo kurkuma.

Čtěte také:

Vyrobte si voňavé domácí šampony a kondicionéry podle typu a barvy vlasů

Vhodné je přírodní barvení vlasů pro všechny odstíny. Ke každému je však určený trochu jiný přírodní materiál. Pro intenzivnější výsledky se doporučuje procedury několikrát v týdnu opakovat. Nechte se inspirovat a vyzkoušejte sílu přírody.

Přírodní barvení vlasů pro brunetky

Hnědovlásky a černovlásky by přírodní barvení vlasů měly směřovat k těmto produktům:

  • Káva: je nejen lahodným nápojem, ale také skvělým pomocníkem na přírodní barvení vlasů. Má velmi příznivé účinky na jejich strukturu a rovněž podpoří růst hřívy. Počítat však musíte s tím, že po aplikaci budou vaše vlasy vonět kávově poměrně dlouhou dobu. Barvu na vlasy připravíte z hrnku uvařené kávy bez chemických přísad (musí být studená), dvou hrnků oblíbeného kondicionéru a jednoho hrnku mleté přírodní kávy. Na vlasech necháte směs působit alespoň hodinu a pak důkladně opláchnete. Měli byste zpozorovat ztmavnutí vlasů o jeden odstín. Většího efektu se dočkají ženy se světle hnědými vlasy.
  • Černý čaj: roztok na přírodní barvení vlasů připravíte z dvou hrnků převařené vody a pěti až šesti čajových sáčků. Necháte louhovat do vychladnutí, aby byl výluh co nejsilnější a poté vlasy přeléváte. Smíchat můžete rovněž roztok z čaje s kondicionérem, jako v předešlém případě. Na závěr vlasy dobře opláchnete.
  • Vlašský ořech: přírodní barvení vlasů pomocí ořechů je velmi snadné. Postačí si vyrobit ořechový přeliv z jemně namletých ořechových slupek, nebo skořápek. Toho docílíte několikadenním louhování v zhruba litru vroucí vody. Pak přeliv jednoduše použijete na vlasy a nesmýváte.
  • Kopřiva: stejně jako u vlašského ořechu, i u kopřivy pomůže se ztmavením hřívy přeliv. Přírodní barvení vlasů tohoto typu je velice zdravé. Kopřiva dodá hřívě potřebné minerály a vitamíny a bude tak i krásnější, nejen tmavší. Několik hrstí čerstvých kopřiv přelijte horkou vodou a nechte hodinu louhovat. Pak aplikujte na vlasy bez omývání.

 barvení vlasů kávou

Přírodní barvení vlasů pro světlovlásky

Blondýnky a ženy světlovlasé by přírodní barvení vlasů měly provádět těmito prostředky:

  • Heřmánek: přírodní barvení vlasů pomocí heřmánku je nejen účinné, ale i voňavé. Přeliv připravíte snadno. Princip je stejný, jako když si vaříte heřmánkový čaj, jen s tím rozdílem, že výluh uděláte silnější (doba louhování 30 až 40 minut a více čajových sáčků). Vychladlým roztokem poté vlasy přelijete, necháte působit hodinu a půl a následně umyjete šamponem.
  • Měsíček, šafrán a citron: bylinky se obecně na přírodní barvení vlasů velice hodí a citron hřívu spolehlivě zesvětlí. V malém hrnci povařte co nejdéle větší množství sušeného měsíčku, šafránu spolu s kousky citronu i citronovou šťávou, pak nechte výluh vychladnout a aplikujte na vlasy. Doba působení je zhruba hodina až hodina a půl.
  • Kurkuma: přírodní barvení vlasů kurkumou je určené pro ty ženy, které chtějí na hřívě vytvořit odstín do světle žluté. Přípravu barvy zvládnete tak, že si smícháte asi 80 až 100 ml kondicionéru spolu s 30 až 40 g kurkumy. Nanesete na vlasy (nezapomeňte si vzít ochranné rukavice), necháte působit 30 minut a poté důkladně opláchnete.

Přírodní barvení vlasů do netradičních odstínů

Nesmíme však zapomenout ani na ženy, které se chtějí vymykat a nebojí se extravagance. Přírodní barvení vlasů do červených odstínů můžete provádět těmito preparáty:

  • Mrkev a červená řepa: tato zelenina spolehlivě pomůže na přírodní barvení vlasů. Odšťavňovačem si z mrkve i červené řepy vylisujte šťávu a smíchejte dohromady ve stejném poměru. Pak vlasy přelijte a nechte působit hodinu až dvě. Nakonec dobře smyjte.

Pro modrý rebelský odstín je vhodné přírodní barvení vlasů hennou. Ta je velmi účinným barvivem na vlasy, které neobsahuje žádné chemické látky. S hennou můžete docílit velice okouzlujícího modrého odstínu. Pozor však na případné alergické reakce. Vždy proveďte 24 hodin před aplikací kožní test.

Autor článku: Iveta Berezkinová

Napsat komentář: Přírodní barvení vlasů: Skvěle poslouží káva, černý čaj, nebo kurkuma!

RE: Přírodní barvení vlasů: Skvěle poslouží káva, černý čaj, nebo kurkuma!

Odesláním souhlasíte s pravidly diskuze.