Vyrobte si svůj vlastní adventní věnec – je to jednoduché a zábavné

img
30. 11. 2019

První věc, kterou musíte pořídit na svůj vlastní adventní věnec je korpus. Můžete pořídit klasiku, a to slámový, nebo je k sehnání korpusy plastové a…

Advent se blíží a s ním i jedna dekorace, která nám přináší radost – adventní věnec. Adventní věnec můžete koupit, na výběr máte z nepřeberného množství, ale co si vyrobit svůj podle svých představ?

Pokud se rozhodnete adventní věnec sami vyrobit, tak navíc můžete zapojit celou rodinu a udělat z toho příjemnou odpolední zábavu.

Čtěte také:

Příprava na Vánoce letos půjde hravě! Máme pro vás podrobný vánoční plán na 4 adventní týdny

Korpus na adventní věnec je základ, nejlépe vypadá jedle

První věc, kterou musíte pořídit na svůj vlastní adventní věnec je korpus. Můžete pořídit klasiku, a to slámový, nebo je k sehnání korpusy plastové a polystyrenové. Korpus na adventní věnec stojí okolo padesátikoruny a koupit jej můžete v květinářstvích. Korpus nakonec vidět nebude, takže se nemusíte obávat ani toho platového, nicméně ten slámový je pro adventní věnec rozhodně ekologičtější.

Na přípravu adventního věnce budete samozřejmě potřebovat chvojí, čerstvé větvičky z jehličnatého stromu. Nejlépe vypadá jedle, ale dobře vám poslouží i smrk nebo borovice. Pak si také musíte koupit tenký vázací drát v zelené barvě, pořídíte ho v železářství nebo papírnictví. Zelená barva je nejlepší pro to, aby nebyla vidět ve chvojí. Nachystejte si drátek a začněte ovinovat chvojí tak, abyste zakryli korpus.

Adventní věnec dobře utahujte

Při omotávání drátek době utahujte, aby se vám věnec nerozpadl. Větvičky na adventní věnec skládejte tak, aby se překrývaly s již přivázanými. Když už máte korpus celý obmotaný chvojím, stačí si ho už jen dozdobit podle svých představ.

Adventní věnec výroba

Chybět nesmí samozřejmě adventní svíčky, na trhu jsou různé velikosti i barvy, podle tradice by alena věnci měly být tři fialové svíčky a jedna růžová, nicméně vaší fantazii se meze nekladou.

Na ozdobení použijte sušené citrusy, malé baňky, či mašle

Na ozdobení pro adventní věnec můžete použít také různé mašle, malé šišky, skořici, sušené citrusy nebo malé umělé baňky. Ozdoby pak přilepte tavnou pistolí. Nemusíte pořizovat nijak velkou, prodávají se i malé od dvou stovek. Dobré je nelepit adventní svíčky přímo na věnec, ale připevnit je do držáčků. Ty jsou stabilnější a svíčkyvám pak nespadnou a nezpůsobí případně požár. Zbyde-li vám vosk ze svíček, můžete jej následně ještě zužitkovat a vyrobit si vlastní barevnou svíčku.

Adventní věnec: Nejpoužívanější barvou je červená, původní je však fialová

Pokud pak budete přemýšlet, do jaké barvy ladit adventní věnec, s tradiční červenou barvou, která k Vánocům neodmyslitelně patří, nešlápnete vedle. Věděli jste ale, že původní barvou adventu je fialová? Fialová ale bývala dříve vzácností, a tak ji v domácím prostředí nahradila lehce dostupná červená. Proto se nebojte dát na adventní věnec ani tuto barvu. V kurzu také poslední roky bývá barva růžová, která je ve své světlé variantě nenásilná, proto vám lehce zapadne do interiéru. Tak ať je váš adventní věnec ozdobou celého bytu!

Napsat komentář: Vyrobte si svůj vlastní adventní věnec – je to jednoduché a zábavné

RE: Vyrobte si svůj vlastní adventní věnec – je to jednoduché a zábavné

Odesláním souhlasíte s pravidly diskuze.