Vyrobte si vlastní šperky z korálků nebo náušnice

img
06. 02. 2020

Šperk rozhodně nemusí stát několik tisíc korun, aby byl krásný a každý vám jej záviděl. Můžete si celkem snadno a rychle doma vyrobit několik…

Pokud rádi nosíte všelijaké šperky či šperky z korálků, kterými se zdobíte, máme pro vás tip na krásné ručně dělané. Vyrobit si je můžete i s dětmi, které u toho skvěle zabavíte. Nápadů máte v hlavě jistě několik a pokud ne, máme pro vás několik tipů, jak si šperky z korálků vyrobit. Stačí pár korálků, nylonové nitě, háčky do uší, jehlu a trpělivost. Za pár minut budete mít originální domácí šperky pro sebe, děti i své kamarády.

Šperky nemusí stát tisíce

Šperk rozhodně nemusí stát několik tisíc korun, aby byl krásný a každý vám jej záviděl. Můžete si celkem snadno a rychle doma vyrobit několik krásných šperků. Stačí nakoupit pár drobností třeba v kolárkárně a za pár minut máte hotovo.

Čtěte také:

Drhání - staré textilní řemeslo, které je velmi oblíbené i v současnosti

Do ručních prací určitě zapojte i děti. Především dívky budou z výroby šperků nadšené. Vy alespoň se svými dětmi strávíte více času a hezky se společně zabavíte.

Krásné šperky vyrobené doma za pár korun

Existuje celá řada knížek, které vám krok po kroku ukážou, jak si vyrobit šperk z korálků. Pokud jste začátečníci, pak byste si určitě měli jednu takovou pořídit. Naběhněte do obchůdku s korálky a dalšími komponenty a vyberte si vše, co potřebujete.

  • Korálky různých tvarů, druhů a velikostí
  • Speciální tenkou jehlu na korálky
  • Nylonové nitě
  • Bead stopper (pružinka, která pomáhá při navlékání korálků)

Jakmile jste řádně vybaveni, můžete začít. Začínejte vždy s lehkými vzory a stehy a pokračujte k těm těžším. Ze začátku bude potřeba trpělivost, ale pokud vytrváte, uvidíte, že se vám to vyplatí.

Jak na náušnice a šperky z korálků

Máme pro vás návod na nejjednodušší typ náušnic, se kterým můžete začít a postupně se zdokonalovat. Co bude potřeba?

  • Bead stopper (pomůcka s pružinkou k navlékání korálků).
  • Nylonová nit.
  • Korálky dle naší fantazie (ideálně dvě různé barvy).

Náušnice z korálků – postup

Ustřihnněte si asi půl metru nitě, aby se nám dobře pracovalo. Raději volte vždy delší, než bude nakonec potřeba. Nit použijte jednoduchou a na konci nedělejte uzlík a ani první korálek nepřivazujte k niti. Nit zajistíme právě pomocí komponentu zvaný bead stopper, což je vychytaná pružinka.

Navlíkněte si jehlu a vyberte si dvě barvy korálků, například černou a bílou. Navlékněte na nit sudý počet korálků, a to tak, že barvy střídáme. Jeden bude černý, jeden bílá a tak dále, dokud nebudeme mít na niti osm korálků. Začneme černým a skončíme bílým.

šperky korálky

Poté si na jehlu navlíkneme jeden nový bílý korálek. Přeskočíme původní poslední bílý a provlečeme jehlu předposledním černým korálkem směrem ke konci niti. Udělám to stejné znova. Vezmu bílý korálek, bílý v původním návleku přeskočím a provléknu druhým černým. Utáhnu, aby byly korálky co nejblíže u sebe. Udělám to stejné zase a podívám se na to, co mi vzniklo.

Bílé korálky, které jsme přidali, zapadají mezi sebe, velmi podobně jako cihly. Pokud to tak není, pak jste udělali chybu- neutahovali jste pevně nit. Na konci uděláme dva pevné uzly a provlékneme uchem háčku do ucha. Opět utáhneme a máme první náušnici hotovou.

Náramky z korálků přesně podle vaší fantazie

Šperk nemusíte vyrábět jen z korálků, ale také z minerálů. Ty seženete snadno stejně jako korálky a další komponenty v obchodě s korálky.

Šperky z korálků: Co budete potřebovat?

  • Minerály podle vaší fantazie, třeba podle znamení horoskopu
  • Elastické vlákno- elastomer nebo lycra
  • Kovové přívěsky

Šperky z korálků: Jak na to?

Tady snad ani žádný návod není potřeba, jelikož ve fantazii se skutečně meze nekladou. Náramek můžete vyrobit na milion způsobů a mít nespočet kombinací minerálů a komponentů. Můžete střídat větší a menší korálky, druhy minerálů a podobně. Krásně vypadají náramky, které doplníme o kovové komponenty jako jsou třeba srdíčka, kytičky, různá zvířátka a další.

Napsat komentář: Vyrobte si vlastní šperky z korálků nebo náušnice

RE: Vyrobte si vlastní šperky z korálků nebo náušnice

Odesláním souhlasíte s pravidly diskuze.