Řízkobraní: 15x nejlepší řízky na sobotní oběd

img
21. 03. 2020

Přinášíme vám recepty na tradiční řízky na sobotní oběd z masa. Pochutnejte si na tradičním řízku v trojobalu. Každý řízek má svou tradici, ať už se…

Máte rádi řízky na sobotní oběd? Není nad pořádný řízek! Smažené řízky v trojobalu jsou velmi chutným a oblíbeným jídlem. Pokud jste na ně zrovna dostali chuť, poradíme vám, co všechno si můžete osmažit jako řízek, třeba k vynikajícímu sobotnímu obědu pro celou rodinu. Křupavost trojobalu je natolik lákavá, že pod ním vždy nemusí být zrovna maso. Podívejte se na tipy na báječný sobotní oběd! Máme pro vás připraveny recepty na řízky z masa, ale třeba i smažené houby, sýr či zeleninu!

Čtěte také:

20 tipů na rychlý nedělní oběd pro celou rodinu

Řízky na sobotní oběd z masa na několik způsobů!

Přinášíme vám recepty na tradiční řízky na sobotní oběd z masa. Pochutnejte si na tradičním řízku v trojobalu. Každý řízek má svou tradici, ať už se jedná o vídeňský řízek, kuřecí stehenní řízek, smažený vepřový řízek nebo třeba holandský řízek. Vezměte si řízek mezi dva chleby na procházku do lesa a vydejte se s ním na túru! O víkendu s řízky třeba zase můžete velice mile překvapit svou rodinu.

1. Holandský řízek

Holandský řízek je řízek ze směsi mletého masa, strouhaného sýru, mléka a vajíčka. Tahle tradiční pochutina zaútočí na chuťové buňky celé vaší rodiny. Jsou to ideální řízky na sobotní oběd

Holandský řízek – recept

2. Vídeňský řízek

Vídeňský řízek patří ke specialitám rakouské kuchyně. Jedná se o tradiční řízek z telecího masa, který je pro víkendové obědy jako dělaný! 

                                          

Vídeňský řízek – recept

3. Smažený vepřový řízek

Smažený vepřový řízek známe z restaurací, školních výletů a školních jídelen. Na vepřové řízky se nikdy nedá zapomenout a muži je zkrátka milují! Připravte jim řízky na sobotní oběd a nebudete litovat! 

                                     

Smažený vepřový řízek – recept

4. Kuřecí stehenní řízky

I kuřecí stehna se dají obalit v trojobalu a osmažit. Kuřecí maso je jemné a je rozhodně vynikajícím tipem na sobotní oběd pro děti

                                        

Kuřecí stehenní řízky – recept

5. Kuřecí řízky v jogurtové marinádě

Pokud si chcete zpestřit sobotní oběd a trochu experimentovat s kuřecím masem, připravte si kuřecí řízky na sobotní oběd v jogurtové marinádě. Jsou vynikající! 

                                       

Kuřecí řízky v jogurtové marinádě - recept

6. Kuřecí řízky s mandlemi

Kuřecí řízečky s mandlemi jsou opravdovou lahůdkou, která potěší nejednoho gurmána! Pokud máte doma mandlové lupínky, určitě je můžete použít i pro přípravu řízků na sobotní oběd

                                         

Kuřecí řízky s mandlemi – recept

7. Přírodní kuřecí řízky na másle

I bez trojobalu se dá usmažit chutný řízek na sobotní oběd. Přírodní řízek z kuřecího masa může být dietnější, ale zase si ho můžete pořádně ochutit. Směs koření na kuřecí maso vám v tom jistě pomůže. 

                                          

Přírodní kuřecí řízky na másle – recept        

8. Smažené kuřecí paličky

Smažené kuřecí paličky jsou sice s kostí, ale komu by to vadilo! Kuřecí stehna s kostí na řízky obalíme v podmáslí s česnekem a necháme nejprve marinovat. Podívejte se na náš recept na skvělý sobotní oběd

                                          

Smažené kuřecí paličky – recept

9. Kuřecí rarášci

Víte, co jsou to kuřecí rarášci? Jsou to osmažená kuřecí prsa v těstíčku. Pokud připravujete sobotní oběd pro celou rodinu, vaši miláčci se mají na co těsit! 

                                        

Kuřecí rarášci – recept

10. Smažený losos v trojobalu

Smažený losos v trojobalu může být vynikající pochoutkou. Na tyto řízky na sobotní oběd budete ještě rádi vzpomínat! Losos je velice zdravý a obsahuje cenné omega 3 mastné kyseliny

                                       

Smažený losos v trojobalu – recept

11. Obrácené řízky

Obrácené řízky mohou být skvělým tipem na řízky na sobotní oběd. Jsou to řízky tak trochu naopak, ale komu by to vadilo! Postup obalování řízků v trojobalu je zkrátka jen opačný, ale řízky jsou stejně vynikající a chutnají opravdu skvěle! 

                                       

Obrácené řízky - recept

12. Smažené bedly

Smažené bedly je nejlepší připravit ihned po příchodu z lesa. Pokud jste měli dobrý úlovek, připravte si velké klobouky bedel a dejte se do práce. Řízky na sobotní oběd z klobouků bedel jsou vynikající pochoutkou a kdo miluje houby, nedá na ně dopustit. Smažené houby krásně voní a jsou skvělým tipem pro sobotní oběd v době, kdy rostou bedly. 

                                         

Smažené bedly – recept

13. Smažený patizon

Smažený patizon a smažená cuketa jsou oblíbené vegetariánské pochoutky. Každý den přece nemusí být maso, co takhle připravit rodině k sobotního obědu smažené patizony

                                           

Smažený patizon – recept

14. Smažený celer

I když celer nepatří mezi oblíbenou zeleninu, jako smažený řízek na sobotní oběd je opravdu výborný. Vyzkoušejte! Smažený celer s bramborem nechutná jen vegetariánům! 

                                             

Smažený celer – recept

15. Smažená cuketa v těstíčku

Řízky na sobotní oběd mohou mít i tuto netradiční podobu. Patříte-li mezi milovníky cukety, pak si ji můžete vyzkoušet i na mnoho dalších způsobů. I smažená cuketa v těstíčku jako vegetariánský tip potěší! Jako příloha se skvěle hodí například šťouhané brambory.

                                             

Smažená cuketa v těstíčku – recept

ČTĚTE TAKÉ:

Sobotní oběd 30x jinak: Co vařit o víkendu, aby si pochutnala celá rodina

20 tipů na rychlý nedělní oběd pro celou rodinu

30 tipů na zdravý a rychlý oběd do 30 minut

20 receptů na levná jídla pro celou rodinu do 100,- Kč

Rychlá večeře do 30 minut 30x jinak

30 jednoduchých grilovacích receptů

30x jinak zdravá snídaně

30x dietní recepty na hubnutí

Rychlá vegetariánská večeře 10x jinak

Smoothie recepty 20x jinak

Recepty z cukety 27x jinak

Napsat komentář: Řízkobraní: 15x nejlepší řízky na sobotní oběd

RE: Řízkobraní: 15x nejlepší řízky na sobotní oběd

Odesláním souhlasíte s pravidly diskuze.