Rychlá dieta: Potraviny, které vám usnadní hubnutí

img
25. 06. 2020

Rychlá dieta vám může krátkodobě pomoci. Rozhodně vám ale nezaručí, že budete štíhlí. A varujeme před tím, abyste ji dodržovali více než týden.…

Rychlá dieta je snem každé ženy. Shazování přebytečných tukových polštářů není sice nic snadného, ale pokud se potřebujete zbavit několika málo kilogramů do plavek, může se vám to ještě na to letošní léto vcelku snadno podařit. A stačí vám k tomu pouhý týden.

Čtěte také:

Ovocné a zeleninové šťávy podle znamení zvěrokruhu. Namíchejte si zdravé smoothie přesně na míru

Na úvod je však nutné podotknout, že rychlá dieta není vhodná pro dlouhodobější aplikaci. A nehodí se ani v případě, že chcete zhubnout vícero kilogramů. Avšak na odvodnění, vyčištění těla a vyrýsování postavy do plavek je rychlá dieta naprosto ideální. Ostatně vyzkoušejte sami a uvidíte.

Rychlá dieta a rychlé výsledky

Rychlá dieta vám může krátkodobě pomoci. Rozhodně vám ale nezaručí, že budete štíhlí. A varujeme před tím, abyste ji dodržovali více než týden. Taková rychlá dieta by pak totiž mohla mít v konečném důsledku negativní vliv na vaše tělo, i metabolismus. Z krátkodobého hlediska však může mít velmi příznivý vliv v mnoha oblastech.

Rychle hubnutí: Zásady

Aby rychlé hubnutí fungovalo, jak má, je třeba dodržovat při něm přísná pravidla. Ovoce na dietu kupujte výhradně vždy čerstvé a z kvalitního zdroje. Bude-li v bio kvalitě, je to mnohem lepší. Aby rychlá dieta fungovala, jak má, je nutné dodržovat pitný režim. Přičemž nejlepší je čistá voda bez bublin nebo slabý ovocný či bylinný čaj. Pokud chcete zhubnout více kilogramů, pak po ukončení rychlé diety najeďte na redukční režim. A v žádném případě nikdy nedopusťte, aby se rychlá dieta stala vaším běžným jídelníčkem. Při jejím dodržování delším než týden by se mohlo stát, že vám budou chybět v jídelníčku důležité vitamíny a minerální látky.

Rychlá dieta plná banánů

Můžete namítnout, že rychlá dieta s banány je nesmysl. Obsahují přece hodně cukrů. To sice ano. Při redukční dietě je třeba zacházet s nimi opatrně. A ani v běžném jídelníčku není radno jejich konzumaci přehánět. Ale u rychlé diety mohou být zajímavým pomocníkem. Kromě nich jezte dostatek čerstvé zeleniny, zakysané mléčné výrobky a dušené maso. Snažte se vyhnout pečivu – to by byla už další dávka sacharidů. Rychlá dieta s banány je výhodná v tom, že vůbec nemáte hlad. Banány zasytí a umí nastartovat metabolismus.

Grepová rychlá dieta

Máte rádi grapefruity? Rychlá dieta s nimi bude velmi účinná. A pročistí vám i tělo. Velkou výhodou diety je, že můžete sníst grepů, kolik chcete. V čem je rychlá dieta s grepem tak unikátní? Grapefruity totiž pomáhají pálit tuky. Samy o sobě pochopitelně žádný zázrak neudělají. Ale ve spojení s pohybem a dalšími vhodnými potravinami dokážou postavu do plavek dokonale vyrýsovat. Rychlá dieta s grepy má ale ještě jednu velkou výhodu – grepy totiž dokážou účinně tlumit pocit hladu. Dejte si k nim drůbeží nebo hovězí maso a doplňte je i čerstvou zeleninou. Vhodné jsou zejména ředkvičky, papriky a brokolice.

Vodová rychlá dieta s melouny

Jestli dokáže nějaká potravina opravdu pořádně odvodnit tělo, pak jsou to melouny. Jsou vhodné i pro celkovou očistu těla. Mají totiž vysoký obsah vody – až 96 procent. A krom toho obsahují i spoustu cenných látek. A umí dokonale zasytit.

dieta meloun

Rychlá dieta s nimi půjde hravě. Doplňte je další čerstvou zeleninou i ovocem, případně drůbežím masem. Jednou denně si bez výčitek dejte kousek tmavého pečiva.

Ananasová rychlá dieta

Že pomáhá ananas odbourávat tukové polštáře, je známo. Rychlá dieta s ním bude ještě účinnější, pokud u ní budete popíjet zelený čaj. Ananas obsahuje enzymy, které mají na hubnutí zásadní vliv. Ananasovou dietu však doplňte ideálně bílkovinami – zakysanými mléčnými produkty a drůbežím masem.

Autor článku: Monika Poledníková

Napsat komentář: Rychlá dieta: Potraviny, které vám usnadní hubnutí

RE: Rychlá dieta: Potraviny, které vám usnadní hubnutí

Odesláním souhlasíte s pravidly diskuze.