Sexuální turistika a sex na dovolené: Podívejte se, kam Češi nejčastěji vyrážejí

img
11. 08. 2017

Sexuální turistika je pojem, označující druh cestování s cílem zapojení se do sexuální aktivity. Sexturismus je spojen s provozováním placeného sexu…

Poznat významné kulturní památky, odpočinout si u moře, setkat se s jinou kulturou. To jsou nejčastější důvody cestování. Kromě běžné poznávací a relaxační turistiky se však ve velkém rozrůstá i sexuální turistika.

Čtěte také:

Sex podle znamení: Zjistěte, s kým si v posteli nejvíc porozumíte

Ženy i muži vyráží každoročně do různých destinací za novými sexuálními zážitky, vzrušením a dobrodružstvím. Sexuální turistika kvete. Některé destinace jsou vhodné pro mužský sex na dovolené, jiné destinace zase dobývají ženy. Chcete se i vy dozvědět více o takové dovolené? Víme, do jakých míst se za sexuálním povyražením vydávají Češi. 

Sex na dovolené jako koníček

Sexuální turistika je pojem, označující druh cestování s cílem zapojení se do sexuální aktivity. Sexturismus je spojen s provozováním placeného sexu s místními obyvateli dané země. Každý sexturista ke svému koníčku přistupuje odlišným způsobem. Zatímco někteří jezdí na dovolenou za účelem odpočinku a poznávání kulturních památek, a přitom otestují i místní sexuální služby, jiní cestují jen pro samotné sexuální povyražení.

Pokud si myslíte, že sexuální turistika je čistě mužskou záležitostí, jste na omylu. Každým rokem přibývá počet žen, které vycestují do dalekých zemí s cílem prožít nezapomenutelné erotické a vášnivé zážitky s mladším partnerem. Destinace, které tomuto druhu cestování nahrávají, se však liší pro ženy a pro muže. Ženy a muži k sexuálním dovoleným také přistupují rozdílným způsobem.

Sexuální turistika jako jedno z nejstarších řemesel

Sexuální turistika má bohatou historii a je stará skoro jako prostituce samotná. Rozvoj nastal především v dobách, kdy námořníci objevovali nové krajiny a s tím i místní dívky. S největší pravděpodobností přivezly do Evropy syfilis právě námořníci, kteří se v exotických destinacích oddávali sexuálním radovánkám. V knihách Marca Pola se dočteme o čínských vesnicích, ve kterých se místní dívky oddávaly sexu s projíždějícími cestovateli. Odměnou jim byly drobné předměty, kterými pak ve svém okolí dokazovali svou popularitu.

Během 18. a 19. století se rozšířilo cestování do cizích zemí, které bylo kromě poznávání místních kultur a památek spojené právě se sexuálními zážitky s místními. V průběhu 19. století se pak sex na dovolené neboli sexturismus rozšířil do celého světa. Ani dříve však nebyl sex na dovolené čistě mužskou záležitostí. Podle dochovaných záznamů vyrážely už v polovině 19. století do Říma ženy, které si chtěly užívat romantické chvilky s místními mládenci. Od poloviny 20. století pak ženy cestovaly za sexem na dovolenou do Karibiku i Latinské Ameriky.

Sexuální turistika a vhodné destinace pro muže

Na světě nalezneme celou řadu zemí, které jsou pro mužský sexturismus jako stvořené. I v dnešní době se na přední příčky destinací, vhodných pro sexuální turistiku, řadí Thajsko. Vyhlášenou červenou uličku v Bangkoku navštěvují cizinci z různých zemí. Tolerance prostituce a různých životních stylů je pro celé Thajsko příznačná. Thajsko se proslavilo také tzv. kathoey (ladyboy), tedy transsexuály, kteří sexuální služby nabízí. O rozkvět sexturismu se postarali především američtí vojáci, kteří Thajsko za tímto účelem hojně navštěvovali.

Další oblíbenou exotickou destinací pro oddávání se sexu na dovolené jsou Filipíny. I přesto, že prostituce je na Filipínách nezákonná, až 50 % z celkového počtu turistů jsou právě sexturisté. Kvalitou poskytovaných sexuálních služeb se také pyšní Japonsko, které pro příznivce sexturismu nabízí kromě klasických sexuálních služeb i plejádu různých sexuálních praktik či fetiš. Za sexuálním turismem se ale rozhodně nejezdí jen do dalekých exotických krajin. I v rámci Evropy najdeme místa, kde není o sexuální služby nouze.

Hlavním evropským centrem sexturismu je bezpochyby Amsterdam a jeho vyhlášená červená ulička. V Amsterdamu se daří také strip klubům, sexshopům a sexuálnímu průmyslu obecně. Vyhlášenou červené uličky najdeme také ve Španělsku, ať už v Madridě, Barceloně nebo španělských ostrovech, zejména na Ibize.

Ženy a sexuální turistika aneb kam vyrazit?

Sexuální turistika u žen se od mužského sexturismu výrazně liší. Zatímco muži bez ostychu navštěvují nevěstince a využívají služeb snadno dostupných prostitutek, ženy často cestují do exotických destinací s cílem ulovit mladšího partnera. I v tomto případě však jde o jistou formu prostituce, mladí krásní hoši často čekají, až je žena ze střední Evropy „uloví“ a bude si jej vydržovat. Platí za něj jídlo, kulturní i taneční akce a je odměněna sexuálními zážitky. Sex na dovolené s místními je cílem mnohých turistek, které do různě vzdálených destinací vyráží.

Ze vzdálenějších exotičtějších míst jsou pro ženský sexturismus ideálními destinacemi například Bali, Mexiko, Barbados, Dominikánská republika či Egypt. Mladší partnery vyhledávají ženy také v jižní Evropě, především v Chorvatsku, Itálii nebo Španělsku. Ženy chtějí prožít letní dobrodružství a fascinuje je jižanský temperament, který v sobě muži v těchto zemích mají. Proto se vydávají sami nebo se svými kamarádkami na sexuální dovolenou. Zapomenout nesmíme ani na Turecko, Tunisko a další exotické země, které ženy rády vyhledávají. 

Velmi často hledají ženy v těchto destinacích kromě sexu i pochopení a romantiku, zkrátka letní románek se vším všudy. S domorodým partnerem proto často tráví celou dovolenou. Opatrně však na skutečné záměry místních, rozhodně se nežeňte do vážných vztahů a už vůbec ne do unáhlených sňatků. Někteří muži mají také tendenci tahat z žen peníze i po jejich návratu domů. Mezi oblíbené smsky nebo telefonáty patří hesla jako "můj tatínek onemocněl", "potřebuji koupit léky" nebo "půjčka bude jen dočasná". Nenechte se napálit a buďte obezřetná. 

Sex na dovolené s sebou nese i různá rizika

Sexuální turistika je vždy spojena s určitým rizikem, který k sexuálnímu dobrodružství bezpochyby patří. Největším rizikem jsou samozřejmě pohlavní choroby. Použití ochrany je naprostým základem. Odborníci doporučují vyvarovat se při sexu s neznámou osobou také líbání či orálnímu sexu. Spousta pohlavně přenosných i jiných chorob se totiž přenáší nejen samotným pohlavním stykem, ale i slinami.

Před cestou do cizí země si také prostudujte místní zákony. Na některých místech můžete dostat vysokou pokutu za sex na veřejnosti, někde můžete jít i do vězení za využívání služeb prostitutek. Dávejte pozor na svůj majetek a také na svůj život. Dejte na první dojem, a pokud vám pohyb v nějakém prostoru není příjemný, okamžitě jej opusťte. Totéž platí při setkání s nepříjemnými, nedůvěryhodnými a podivně vypadajícími lidmi. Ženám doporučujeme cestovat v menších skupinách a navzájem se zpovzdálí jistit a kontrolovat.

Sexuální turistika není vhodná pro každého. Vzhledem k vysokému počtu příznivců však lze počítat s jejím dalším postupným rozšiřováním. Ať už chcete využít místních sexuálních služeb v dané zemi nebo vyrazíte na lov mladšího partnera, mějte na paměti rizika, a i přes lákavá dobrodružství nezapomínejte na opatrnost

Napsat komentář: Sexuální turistika a sex na dovolené: Podívejte se, kam Češi nejčastěji vyrážejí

RE: Sexuální turistika a sex na dovolené: Podívejte se, kam Češi nejčastěji vyrážejí

Odesláním souhlasíte s pravidly diskuze.
  • Matouš

    2. 5. 2018 10:52
    To je zajímavé, fakt se tohle dělá?? Už je to druhý článek, na který jsem takhle narazil... http://www.exotickapriroda.cz/blog/clanky/sexualni-turistika-v-thajsku-o-cem-se-nemluvi