Spřízněná duše – už jste ji našli?

img
19. 05. 2020

Do našeho života přicházejí a zůstávají. Zcela přirozeně, nenuceně a jsme šťastní, že je máme, protože je nám s nimi krásně. Vyživují naši duši a…

Najít spřízněnou duši dá obecně dost práce, někdy se dokonce i zdá, že ji nelze nalézt vůbec. Zvlášť v dnešní uspěchané době, kdy lidé nemají čas se seznamovat a preferují spíš singl život. Pokud ale na spřízněnou duši natrefíte, poznáte to. Spřízněná duše totiž není jen člověk, který vám bude rozumět, ona také dokáže zrcadlit vás samotné.

Většina lidí v životě touží poznat svou spřízněnou duši. Proč ale? Co je to vlastně spřízněnost a existuje fakticky, nebo si jí lidé jen vysnili? Mohli bychom tu spekulovat o nekonečně mnoho způsobech, jak se dá spřízněná duše interpretovat. Člověk ji vlastně pochopí teprve tehdy, když ji pozná a zažije. Zkušenost je ale nepřenosná, protože každý vnímá spříznění individuálně.

Spřízněná duše – je nutné ji hledat, nebo si nás najde?

Do našeho života přicházejí a zůstávají. Zcela přirozeně, nenuceně a jsme šťastní, že je máme, protože je nám s nimi krásně. Vyživují naši duši a činí náš život příjemnějším a šťastnějším. I tak by se daly definovat spřízněné duše. Když ale nikoho takového v našem bytí nemáme, je nutné aktivně pátrat po tom, zda na nás někde spřízněná duše čeká? Je potřeba ji hledat, nebo si najde ona nás? Pátrat po ni v podstatě nemusíme, protože každý člověk, kterého na své životní cestě potkáme má nějaký smysl.

Spřízněná duše nás totiž nemusí poznamenat jen v pozitivním slova smyslu, může to být rovněž člověk, který nám dá lekci. Někdo, kdo náš život neučiní snadným, protože se musíme něco naučit a pochopit.

Spřízněná duše – jak ji poznat?

Obecné návody a popisy, jak poznat spřízněnou bytost sice existují, důležité je ale jedno – jak se s daným člověkem cítíte. Můžete například pozorovat i tyto rysy, které mohou naznačit, že člověk, kterého jste poznali, je skutečně vaše spřízněná duše.

  • Poznáte, jak se druhý cítí, aniž by cokoliv řekl.
  • Myslíte na podobné věci, nebo dokonce na stejné, jako byste si četli myšlenky.
  • Jestliže spolu fyzicky nejste, cítíte se špatně, pokud se druhému něco stane.
  • Je vám spolu příjemně a dovedete si povídat celé hodiny, čas plyne jinak.
  • Někdo dokonce tvrdí, že se mu se spřízněným člověkem sladí pulz na stejnou frekvenci.
  • Vaše spřízněná duše zrcadlí vás samotné, připadáte si neuvěřitelně podobní.

 spřízněnost

Spřízněná duše – když dojde k napojení, je to navždy

Pokud svou spřízněnou duši skutečně potkáte, je jedno, zda ve vašem životě zakotví, nebo odejde neznámo kam. Jestliže se jedná o opravdové duševní napojení, můžete si být jistí, že vás to zkrátka jen tak nepustí. I když vaše spřízněná duše bude žít jiný život, vždy na ni budete myslet a stále vás to k ní bude táhnout. Zdá se to být nevysvětlitelné, ale když to zažijete, pochopíte.

Spřízněná duše – má ji každý?

Určitě jste si položili otázku, jestli spřízněná duše opravdu čeká na každého? Jednoznačná odpověď na tuto otázku také neexistuje. Je patrné, že toto téma je stále plné otazníků. Spřízněnou duši potkáme buď jen jednou jedinkrát za život, nebo také několikrát. Spřízněná duše nemusí být pouze jedna. Může jich být nekonečně mnoho, nebo ji nemusíte poznat nikdy. Vždy záleží na člověku, jak je společenský, jaké kontakty s lidmi udržuje, jak je přístupný. Mít otevřené oči a srdce se vyplácí. Ovšem, ne pro každého, ale tímto způsobem budete mít daleko větší šanci ji potkat. Skvělou, báječnou, někdy i palčivě bolestnou – spřízněnou duši.

Napsat komentář: Spřízněná duše – už jste ji našli?

RE: Spřízněná duše – už jste ji našli?

Odesláním souhlasíte s pravidly diskuze.