Trápí vás vypadávání vlasů? Víme, jak na to, aby vás vlasy netrápily

img
12. 08. 2020

Jestliže vlasy vypadávají rovnoměrně po celé hlavě a obtíže netrvají více než šest týdnů, pak není důvod se znepokojovat. Takové vypadávání vlasů by…

Pro vlasy je léto nejnáročnější roční období. Vlasy jsou vysušené, oslabené a začínají padat. Aby však vypadávání vlasů nebylo jen sezónním problémem, je nutné dodávat jim nadměrnou péči.

Takzvané sezónní vypadávání vlasů je celkem běžnou záležitostí. Na jaře mohou vypadávat z důvodu úbytku vitamínů a minerálních látek v organismu. A na podzim vypadávají vlasy právě jako následek nesprávné péče v letním období. A jak vypadávání vlasů předcházet?

Kdy je vypadávání vlasů problém?

Jestliže vlasy vypadávají rovnoměrně po celé hlavě a obtíže netrvají více než šest týdnů, pak není důvod se znepokojovat. Takové vypadávání vlasů by nemělo ani nijak ohrožovat hustotu vlasů. I tak je však nutné v takovém období o vlasy nadměrně pečovat.

Letní vypadávání vlasů

Mezi nejčastější důvody, proč vlasy v létě vypadávají, patří nadměrné slunění a slaná voda. Oproti zimě, kdy je hlavní příčinou mráz. Ovšem ani ten jim nemůže uškodit tak, jako právě kombinace horkého slunce a slané vody. Pokud navíc používáte fén, kulmu nebo žehličku na vlasy, problém vypadávání vlasů tím jen zhoršujete. To samé platí i v případě, že si barvíte nebo ondulujete vlasy. Dobře jim nedělá ani utahování do culíku nebo velmi časté a rychlé pročesávání kartáčem.

Pokuste se předcházet vypadávání vlasů

Prevencí vypadávání vlasů je rozhodně pravidelné zastřihávání konečků. Pomůže jim i dostatek hořčíku, zinku a křemíku. Nikoliv ve formě potravních doplňků, ale ideálně ve stravě. Také bychom se měli méně stresovat. Nadměrný stres totiž vypadávání vlasů jen podporuje. A které potraviny mohou být nápomocny proti vypadávání vlasů? Rozhodně zařaďte ořechy a semínka. Zejména tedy vlašské ořechy, dýňová a slunečnicová semena, hodí se zařadit i sezamová nebo lněná semínka. Zkuste pak alespoň na čas zapomenout na nadměrné množství kofeinu, cigarety a bublinkové nebo šumivé nápoje.

Podzim je pro vypadávání vlasů kritický

To, že o vlasy dostatečně nepečujeme, poznáme zejména na konci léta a na podzim. Kritickými měsíci jsou zejména září a říjen. Právě v tento čas vlasy nejvíc vypadávají.

vlasy hair

Případně se jejich narušení projevuje i třepením konečků, hrubostí, vzhledem bez lesku nebo ztenčením vlasu. To všechno by pro nás mělo být vodítkem, že něco je v nepořádku. A měli bychom to urychleně začít řešit.

Správná kosmetika pro vlasy

Vlasy potřebují kvalitní péči. Co je pro vaše vlasy nejlepší, vám řekne nejlépe kadeřník. Ten případně i poradí, pokud vás trápí vypadávání vlasů. K běžně dostupné kosmetice z drogérie se příliš neupínejte. V tomto případě je rozhodně lepší si připlatit za kvalitu. Sáhnout můžete případně i po bylinách a z nich si dělat nálevy, kterými budete vlasy oplachovat. Pro tento účel se hodí zejména mydlice, rozmarýn, měsíček nebo bazalka.

Vyzkoušejte: Heřmánkový šampón proti vypadávání vlasů

Přísady:

Příprava:

Vodu ohřejeme až k bodu varu. Jakmile budou bublinky z hrnce odskakovat, je nejvyšší čas vypnout plotýnku a do vody vhodit přichystaný mydlicový kořen. A zároveň s ním i heřmánek. Přikryjeme pokličkou a necháme louhoval minimálně půl hodiny. Pak scedíme a necháme zcela zchladnout. Následně používáme místo klasického šampónu.

Autor článku: Monika Poledníková

Napsat komentář: Trápí vás vypadávání vlasů? Víme, jak na to, aby vás vlasy netrápily

RE: Trápí vás vypadávání vlasů? Víme, jak na to, aby vás vlasy netrápily

Odesláním souhlasíte s pravidly diskuze.