Kávový zábal proti celulitidě a dalším neduhům

img
10. 02. 2016

Kofein, který se aplikuje na pokožku, vyvolává zrychlení krevního oběhu v místě použití a tím vypíná pokožku. Ta se vyrovnává a projevy celulitidy se…

Káva je jedním z nejlepších prostředků v boji s celulititdou. Protože je kofein obsažený v kávě skvělým diuretikem, pomáhá rychleji a více vylučovat vodu z těla. Mimo jiné také působí na lymfatický systém a pomáhá tělu zbavit se toxických látek. Zároveň kofein obsažený v kávě pomáhá urychlit spalování tuků a zrychluje metabolismus. Celulitida bývá prvním příznakem devastace těla vlivem stáří, u mnoha žen je geneticky daná a současný životní styl s nedostatkem pohybu a přebytkem energetického příjmu její vznik jen podporuje. 

Kávový zábal aneb kofein a celulitida

Kofein, který se aplikuje na pokožku, vyvolává zrychlení krevního oběhu v místě použití a tím vypíná pokožku. Ta se vyrovnává a projevy celulitidy se tak zmírňují. Při dlouhodobém pravidelném používání kávových zábalů se vlivem často se zrychlujícího krevního oběhu aktivují tukové zásoby a potřebuje-li tělo energii, sáhne si právě po nich. Dlouhodobým používání kávových zábalů se dá docílit i velmi dobrých výsledků v boji s celulitidou. Kofeinový, tedy kávový zábal se nanáší na celulitidou postižená stehna, kolena, na rovněž celulitidou postižené hýždě a paže. Místo aplikace kávového zábalu volte podle toho, kde se u vás celulitida projevuje.

Jak často používat kávový zábal proti celulitidě

Pro dosažení cíle je třeba aplikovat kávový zábal pravidelně a často. Účinky jsou nejlepší, když se kávový zábal užívá alespoň třikrát do týdne po dobu půl až jednoho roku. S takovou frekvencí by absolvování kofeinových zábalů v kosmetických studiích vyšlo velmi draze, 60 minut vyjde cca na 550 Kč, což by znamenalo finanční náklad kolem 80 tisíc Kč za roční léčbu kávovým zábalem. Kávové zábaly je však možné si velmi jednoduše a efektivně připravit a aplikovat doma.

Domácí želatinovo-kávový  zábal

Příprava kávového zábalu není žádná složitá alchymie. Jde o extrakt z kávových zrnek, která mimo barviva, vůně a dalších látek také obsahuje veliké množství rychlého kofeinu. Existuje několik receptů, podle kterých si můžete udělat efektivní kávový zábal v několika variantách a bojovat proti celulitidě i doma mimo kosmetické salony a fitcentra. Velmi důmyslný je kávový zábal, do kterého se přidává želatina, která pomůže kávovou sedlinu na postižených místech těla zafixovat.

Želatinovo- kávový zábal - ingredience (na 0,5 litru):

 • sáček přírodní želatiny
 • 50 gramů umleté levnější kávy
 • 200 a 300 ml vody
 • špetku soli
 • potravinářskou fólii

Želatinovo - kávový zábal - postup:

Nejprve je dobré připravit si želatinu. Ze sáčku s želatinou odebereme jednu kávovou lžičku prášku. Tuto jednu čajovou lžičku necháme rozpouštět 10 minut v 300 ml vlažné vody. Pak přidáme špetku soli a  10 až 20 minut povaříme. Po uvaření necháme zchladnout asi na 40°C, čímž hmota zhoustne. Pro přípravu extraktu z kávy smícháme mletou kávu a 200 ml vařící vody. Vznikne tmavá kašovitá hmota s hnědou pěnou nahoře. Mícháme až do zchladnutí také na 40°C. Ve finále obě hmoty smícháme dohromady a pomocí  mixéru na nejnižší otáčky vše dokonale vymícháme do kompaktní emulze, která je podobná například hustému sprchovému gelu. Kávový zábal je hotov a připraven k aplikaci.

Aplikace kávového zábalu

Kofeinovou emulzi necháme zchladnout na 37°C a poté ji začneme nanášet na problémové partie nohou, hýždí nebo paží. Kávový zábal s želatinou musíme nanášet v této teplotě, protože želatina má svůj přirozený chladivý účinek, podobně jako například kafr a studená emulze by nebyla příliš příjemná. Také teplo z emulze napomůže zrychlení podkožního krevního oběhu a je nápomocno celé ozdravné kúře. Až budete mít pokryta všechna místa postižená celulitidou, tak přes emulzi přetáhněte potravinářskou igelitovou fólii. Děje se tak proto, aby se emulze následujících 30 minut z  těla neodpařila – neuschla, nebo jste si ji nesetřeli oblečením. Přes igelitovou fólii si pak natáhněte legíny, nebo v případě paží thermo prádlo, aby se udržely ošetřované partie v teple, a mohlo tak probíhat spalování tuků.

Účinky kávového zábalu

Kávový zábal obohacený o přírodní želatinu prospěje tělu nejen v boji proti celulitidě, ale navíc ještě doplní do pokožky hodnotné minerály, jako je vápník, hořčík, draslík a sodík. Navíc při aplikaci kávového zábalu dopřáváte své pokožce jemný a příjemný kávový peeling, který pomáhá odstraňovat odumřelé kožní buňky a omlazuje tak ošetřenou pokožku.

Hlavní účinky kofeinového / kávového zábalu v bodech:

 • podporuje spalování podkožního tuku a tím omezuje projevy celulitidy
 • kávový zábal rovněž podporuje funkci lymfatického systému
 • napomáhá úbytku na váze, je tedy prospěšný při hubnutí
 • kávový zábal také zlepšuje vzhled kůže
 • podporuje krevní oběh, čímž stimuluje odvod toxických látek a zplodin vzniklých látkovou výměnou pod povrchem kůže

Další kávové zábaly a masky

Rychlá kávová maska proti celulitidě

Potřebné ingredience:

 • jakékoli tělové mléko, krém nebo tělový olej
 • 2 lžičky mleté kávy

Rychlá kávová maska proti celulitidě - postup:

Tento recept se hodí, když se vám nechce připravovat žádná maska nebo nemáte potřebné suroviny. Stačí vzít tělový krém nebo olej, který máte zrovna po ruce, a přidat 2 lžičky mleté kávy. Hotovou masku naneste na místa postižená celulitidou a chvíli jemně masírujte. Poté můžete nechat 15 minut působit a opláchnout nebo jen setřít vlhkým ubrouskem. Díky kávě a masáži dojde k příjemnému prokrvení a prohřátí kůže.

Povzbuzující kávový peeling celého těla se skořicí

Potřebné ingredience:

 • 5 lžiček zrnkové kávy
 • 1 lžičku skořice
 • 1 lžičku medu
 • trochu horké vody
 • 7 lžiček dětského olejíčku nebo sprchového gelu

Povzbuzující kávový peeling se skořicí - postup:

Kávu v misce zalijte trochou horké vody tak, aby se vytvořila hustá pasta a směs nechte vychladnout. Poté přidejte skořici, med a nakonec olejíček nebo sprchový gel. Vše smíchejte dohromady.

Směs poté nanášejte na celé tělo od chodidel po ruce. Pokožku masírujte v krouživých pohybech a na problematických partiích můžete trochu přitlačit. Celou proceduru opakujte maximálně třikrát týdně.

Regenerační kávový peeling s olivovým olejem

Potřebné ingredience:

 • půl šálku zrnkové kávy
 • půl šálku cukru
 • šálek olivového oleje

Regenerační kávový peeling s olivovým olejem - postup:

Všechny ingredience dejte do jedné mísy a smíchejte dohromady. Pokud je vaše pokožka senzitivní, místo obyčejného cukru použijte třtinový, který na pokožku působí velmi jemně.

Směs poté opět nanášejte krouživými pohyby od chodidel nahoru. Nechte působit deset minut a poté směs z těla smyjte.

Napsat komentář: Kávový zábal proti celulitidě a dalším neduhům

RE: Kávový zábal proti celulitidě a dalším neduhům

Odesláním souhlasíte s pravidly diskuze.