Maska na suché vlasy 5x jinak - zbaví vás trápení s lámavými vlasy

img
06. 05. 2019

Suché a slabé vlasy trpí po celý rok vinou fénování, barvení a používání laků a tužidel. S příchodem léta ale dostávají opravdu zabrat kvůli…

Mít suché vlasy není nic neobvyklého. Nemusíte to tak ale nechat a už vůbec se kvůli tomu trápit. Jedním z řešení jsou pravidelné zábaly, které vaše vlasy posílí a dodají jim potřebné vitamíny. Maska na suché vlasy se samozřejmě dá koupit v drogerii, lékárně nebo na internetu. Masku na si ale také můžete vyrobit doma, příprava je rychlá a ve většině případů vás to ještě vyjde levněji. Vyzkoušejte některý z našich receptů a suché vlasy už vám vrásky dělat nebudou.

Jak pečovat o suché vlasy?

Suché a slabé vlasy trpí po celý rok vinou fénování, barvení a používání laků a tužidel. S příchodem léta ale dostávají opravdu zabrat kvůli intenzivním slunečním paprskům a koupání ve slané i sladké vodě. Suché vlasy se lámou, mají roztřepené konečky a celkově jim chybí lesk a pružnost. Pro efektivní péči si najděte vhodný kondicionér a nezapomeňte na pravidelné zastřihávání konečků. Šampon nanášejte vždy jen ke konečkům vlasů, abyste konečky nadměrně nevysušovali. Vyzkoušejte nejlepší vlasové zábaly 10x jinak

Čtěte také:

Vlasové zábaly - 10 nejlepších receptů na domácí vlasové zábaly

Základem péče je vlasy hydratovat a vláhu v nich udržet. Pro ještě lepší péči budou vaše vlasy potřebovat masku nebo zábal. Masky můžete různě střídat a najít si takovou, která bude vyhovovat právě vám. Maska na suché vlasy se musí připravovat vždy čerstvá. Důležité je masku z vlasů vždy důkladně vymýt, aby vám ve vlasech nezůstaly nevábné zbytky.

Banánová maska na suché vlasy

Jednoduchou masku si vyrobíme z jednoho banánu a lžičky mandlového oleje. Banán dodá vlasům pružnost a mandlový olej je udrží hydratované.

Banán nejprve vidličkou rozmačkáme a poté smícháme s mandlovým olejem. Hotovou masku vmasírujeme do vlasů, vynecháme kořínky u hlavy a nezapomeneme na konečky! Po půl hodině masku smyjeme šamponem a vlasy ošetříme kondicionérem.

Avokádová maska na suché vlasy

Avokádová maska na suché vlasy patří asi mezi nejznámější a nejoblíbenější. Často se používá v létě, protože vlasy skvěle hydratuje a dodá jim potřebné živiny.

Budeme potřebovat:

  • 1 zralé avokádo
  • 1 lžičku medu
  • 1 lžičku olivového oleje

Avokádo zbavíme pecky a dužinu vydlabeme do misky. Vidličkou dužinu rozmačkáme a smícháme s medem a olivovým olejem. Na vlhké vlasy naneseme část masky a zbytek vmasírujeme ke kořínkům. Vlasy zabalíme a zábal necháme působit 20-30 minut. Pak vlasy umyjeme šamponem. Maska na suché vlasy stačí aplikovat jednou za dva týdny, pokud máme vlasy obzvlášť zničené, můžeme i každý týden

maska na suché vlasy2

Olejová maska na suché vlasy

Pro regeneraci suchých vlasů je možné také využít aplikaci různých nahřátých olejů. Vybrat si můžete například kokosový olej, arganový olej, makový olej, avokádový olej nebo už zmiňovaný mandlový olej. Olej jen lehce zahřejte, teplota by neměla být vyšší než 40 stupňů Celsia. Olej vetřete do vlasů a nechte cca 20 minut působit. Poté vlasy důkladně umyjte šamponem.

Žloutková maska na suché vlasy

O prospěšnosti vajec na kvalitu vlasů věděly už naše babičky. Vejce jsou nabitá vitamíny a minerály. Na suché vlasy použijte jen žloutky, protože bílky naopak vlasy vysušují a jsou tedy vhodné na mastné vlasy. Použijte žloutky ze 2-3 vajec podle velikosti, rozšlehejte je a naneste na vlasy od kořínků ke konečkům. Po 20 minutách žloutky smyjte studenou nebo vlažnou vodou, aby se nesrazily. Vlasy umyjeme šamponem a aplikujeme kondicionér.

Maska na roztřepené konečky

Žloutek obsahuje i maska na suché vlasy proti roztřepeným konečkům.

Budeme potřebovat:

  • 1 žloutek
  • 1 lžíci olivového oleje
  • 1 lžíci medu

Všechny ingredience spolu rozmícháme a naneseme na poškozené konečky. Po 20 minutách masku důkladně smyjeme vlažnou vodou a vlasy umyjeme šamponem.

Jaká maska na suché vlasy patří mezi vaše oblíbené?

Napsat komentář: Maska na suché vlasy 5x jinak - zbaví vás trápení s lámavými vlasy

RE: Maska na suché vlasy 5x jinak - zbaví vás trápení s lámavými vlasy

Odesláním souhlasíte s pravidly diskuze.