Parafangový zábal léčí, omlazuje pokožku a účinně bojuje s nadváhou

img
02. 12. 2015

Parafangový zábal je procedura, kterou řadíme do tzv. „termoterapie“. Jde o tepelný zábal (technika „body wrapping“) tvořený z plástů parafanga …

Parafango je unikátní směs parafínu a bahna, které pochází z mořského dna. Mořské bahno obsahuje vysokou koncentraci minerálních látek. Toto bahno se na mořském dně ukládá po mnoho let a absorbuje léčivé soli a minerály z mořské vody. Proto má parafango blahodárné účinky na tělo. Má protizánětlivé účinky, pomáhá vylučování toxických látek z kůže, celkově pokožku čistí a omlazuje. Je určeno také pro ženy, které trápí nadváha, celulitida či strie.

Co je pafarangový zábal a k čemu se používá?

Parafangový zábal je procedura, kterou řadíme do tzv. „termoterapie“. Jde o tepelný zábal (technika „body wrapping“) tvořený z plástů parafanga (směsi parafínu a mořského bahna), které se přikládají na tělo. Parafangový zábal se aplikuje především na oblast páteře, kloubů a svalů. Teplota zábalu je cca 50 °C. Parafangový zábal postupně tuhne a teplo je přenášeno do pokožky a pokožkou pak hlouběji do těla, kde působí protizánětlivě. Samotný zábal působí velmi hřejivě, čímž uvolňuje napětí v těle. Parafangový zábal působí tak, že zároveň prohřívá a stlačuje měkké tukové tkáně. Tím dochází také k rozpouštění tuků, zpevnění pokožky těla a ke zpevnění ochablého svalstva.

Jak parafangový zábal působí?

 • Prokrvuje pokožku těla, podkožní tkáně a cévy, zlepšuje mikrocirkulaci
 • Urychluje obnovu buněk a tím omlazuje kůži, navrací pružnost pokožky
 • Působí revitalizačně na pohybový aparát – zvyšuje pohyblivost kloubů
 • Má remineralizační účinky
 • Aktivuje lymfatický oběh a tím dochází k rychlejšímu vylučování jedovatých látek z organismu
 • Rozpouští tuky
 • Má protizánětlivé účinky
 • Mírní bolesti, svalů a páteře
 • Mírní otoky
 • Zlepšuje činnost celého žilního systému
 • Pomáhá při boji s nadváhou

Parafango a jeho kosmetické účinky

Parafangové zábaly účinně bojují také s celulitidou, striemi, povadlou pokožkou a povislou kůží. Jsou vhodné pro ženy po porodu a po liposukci. Pokožce navrací zdravý svalový tonus a elasticitu. Parafango lze doporučit jako zeštíhlující zábal s výraznými účinky v boji s celulitidou. Díky parafangovým zábalům je možné zpevnit celé tělo a rozpustit tukové zásoby. Dochází tak k formování celé postavy. Po porodu a kojení ocení maminky tyto zábaly jednoznačně, neboť mohou pomoci jak se zpevněním prsou, tak s ochablou kůží na břiše. Každé ženě může parafangový zábal pomoci shodit nějaké to přebytečné kilo.

Po aplikaci zábalu se doporučuje zvýšit pitný režim, aby mohlo dojít k vyplavení škodlivých látek z organismu. Parafangový zábal má výrazné detoxikační účinky.

Kontraindikace – kdy parafangové zábaly nepoužívat?

Parafango se nedoporučuje aplikovat na pokožku, která je poraněná. Není vhodná aplikace na křečové žíly. Pacienti s cukrovkou a onkologickými onemocněními by měli vhodnost této procedury konzultovat s lékařem. Obecně jsou parafangové zábaly velmi dobře snášeny. Parafangové zábaly může předepsat lékař, ale bývají i volně dostupné bez lékařského předpisu.

Napsat komentář: Parafangový zábal léčí, omlazuje pokožku a účinně bojuje s nadváhou

RE: Parafangový zábal léčí, omlazuje pokožku a účinně bojuje s nadváhou

Odesláním souhlasíte s pravidly diskuze.