Zábaly proti celulitidě – účinné metody, které nenaruší váš rozpočet

img
01. 10. 2015

Celulitida není žádný vážný zdravotní problém, jde pouze o kosmetickou vadu, což však neznamená, že není strašákem většiny žen. Celulitida vzniká…

Celulitida. Kdybyste se zeptali žen s různými typy postav, od těch s větší nadváhou až po ženy téměř modelkovské postavy, co je na jejich postavě nejvíce trápí, můžete si být jisti, že slovo celulitida uslyšíte mnohokrát. Tato odpověď se vám dostane od celé řady žen, bez ohledu na typ postavy, množtví tělesného tuku či věk.

Pod pojmem celulitida si spousta mužů nepředstaví vůbec nic, avšak pro ženy je to téma, které by bez problému vystačilo na dlouhé hodiny.

Celulitidě se mnohdy přezdívá „pomerančová kůže“, a faktem je, že ji na svém těle, respektive stehnech, najde téměř každá žena. Některé ženy mají celulitidu viditelnou hned na první pohled, u jiných je patrná až při bližším zkoumání, což ostatně spousta žen, řešících svou postavu, často dělá.

Celulitida – malá kosmetická vada, která dělá velké starosti

Celulitida není žádný vážný zdravotní problém, jde pouze o kosmetickou vadu, což však neznamená, že není strašákem většiny žen.

Celulitida vzniká jako důsledek zhoršené funkce krevní a lymfatické mikrocirkulace v tělesné tkáni, což ovlivňuje změny v podkožním tuku a ztráty pružnosti kůže s následkem zvýšeného ukládání tuku do podkoží. Pokud dojde ke zvětšení objemu tukových buněk v podkoží, jsou vytlačovány k povrchu, což způspobuje nerovný vzhled kůže, připomínající pomerančovou slupku se spoustou hrbolků.

Nejčastěji se celulitida objevuje u žen během dospívání, jelikož na ni mají vliv zejména hormonální změny, a od té doby bývá těžké se jí zbavit.

Kromě hormonálních změn se na vzniku celulitidy odráží také životní styl, od sportovní aktivity až po pitný režim. Pokud tedy jíte nezdravě, fitness centru se vyhýbáte obloukem, pijete sladké limonády, kouříte a často si po veřerech neodpustíte nějakou tu sklenku, na vašem těle se to projeví, a právě celulitida bude tím prvním ukazatelem.

Nenechte se však zmást, celulitida zdaleka není problémem, který by trápil pouze nezdravě žijící ženy s nadváhou. Ačkoliv je životní styl jedním z faktorů vzniku celulitidy, není výjimkou, že „pomerančovou kůží“ trpí ženy velmi štíhlé, sportovně založené a se zálibou ve zdravé stravě.

Pokud tedy jíte převážně zdravě a sportujete, ale celulitida se vás stále drží, nevzdávejte to, extistuje spousta metod, jak celulitidu zmírnit, nebo se jí dokonce úplně zbavit.

Jednou z možností jsou lymfatické masáže, a to jak přístrojové, tak i ruční. Jejich nevýhodou je však finanční náročnost. Po pár návštěvách žádné zlepšení nezaznamenáte, celulitida začně ustupovat až zhruba po 10 návštěvách – v případě, že máte štěstí. Na někoho lymfatické masáže nepůsobí vůbec. Lymfatické masáže vás při pravidelných návštěvách vyjdou až na několik tisíc. Naštěstí však existují i mnohem levnější varianty, pro které nemusíte sahat hluboko do kapes – zábaly proti celulitidě.

Skořicový zábal proti celulitidě je jedním z nejnámnějších domácích receptů, jak projevy celulitidy potlačit za dostupných finančních podmínek.

Zábaly proti celulitidě jsou součástí služeb různých salonů, ale pokud chcete ušetřit, bez problému si je můžete připravit i doma.

Skořicový zábal proti celulitidě

To, že skořice krásně voní a je nezbytnou přísadou, bez které by celá řada pokrmů nebyla ani z poloviny tak dobrá, je známá věc. Ne každý však ví, že kromě nezaměnitelné chuti i vůně má schopnost pozitivně působit na náš organismus. Kromě toho, že skořice podporuje funkci mozku, pomáhá s trávením a je účinným bojovníkem proti bakteriím a virům, také příznivě působí na prokrvení kůže. Zároveň prohřívá, napomáhá štěpení tuku a urychluje látkovou výměnu, což je přesně to, co je v boji s celulitidou potřeba.

Domácí skořicový zábal proti celulitidě:

 • 250g hustého bílého jogurtu
 • 1 lžíce olivového oleje
 • 3 lžíce mleté skořice

Vše pečlivě promíchejte a při důkladném masírování naneste na pokožku. Poté stehna zabalte do potravinářské fólie, aby zábal zůstal na místě, a nechte minimálně 30 minut působit. Tuto procedutu provádějte dvakrát týdně.

Kávový zábal proti celulitidě

Vychutnejte si šálek lahodné kávy a zároveň udělejte něco pro své tělo. Káva je totiž hned po skořici dalším účinným pomocníkem v boji s „pomerančovou kůží“.

Nefunguje to však tak, že byste si dávali jeden šálek kávy za druhým a celulitida by ustupovala – proto, aby měla káva pozitivní vliv na vzhled vaší pokožky je nutná přímá aplikace za pomocí masáže, čímž se kůže prohřeje a účinné látky obsažené v kávě budou lépe působit.

Domácí kávový zábal proti celulitidě:

 • 2 lžíce mleté kávy
 • 1 balení želatiny
 • 1 lžíce skořice

Želatinu připravte podle návodu a nechte vychladnout. Mletou kávu zalijte šálkem vroucí vody, přisypte skořici a smíchejte s želatinou. Směs nechte vychladnout a poté ji vmasírujte do pokožky. Použijte potravinářskou fólii, aby směs na těle vydržela, a 30 minut odpočívejte. Poté pokožku opláchnětě. Opakujte ideálně dvakrát do týdne.

Syrovátkový zábal proti celulitidě

Celulitida je problém, který souvisí mimo jiné s pružností kůže. A právě látky obsažené v syrovátce mají na pokožku blahodárný vliv a vrací ji ztracenou elasticitu. Proto neváhejte vyzkoušet také syrovátkový zábal, který je další účinnou metodou.

Domácí syrovátkový zábal proti celulitidě:

 • 3 lžíce sušené syrovátky
 • 5 lžic vody

Syrovátku důkladně promíchejte s vodou, aby vznikla hustá krémová kašička. Tu vmasírujte do pokožky, zabalte potravinářskou fólií a nechte 30 minut působit.

Zábal z ovesných vloček proti celulitidě

Ovesné vločky jsou velmi prospěšnou potravinou a v každém zdravém jídelníčku by měly mít své místo.

Pro naše tělo jsou však ovesné vločky vhodné nejen jako zdravá strava, ale i jako součást masážního zábalu, který vyživí kůži i zvenku.

Domácí zábal z ovesných vloček proti celulitidě:

 • 3 lžíce ovesných vloček
 • 3 lžíce medu
 • lžička skořice
 • 3 lžíce vody

Ovesné vločky pomelte najemno a na pár minut nechejte změknout ve 3 lžicích horké vody. Poté přidejte med a skořici a vytvořte hustou směs. Tu poté krouživými pohyby vmasítujte do pokožky, zabalte potravinářskou fólií a po 30 minutách smyjte.

Napsat komentář: Zábaly proti celulitidě – účinné metody, které nenaruší váš rozpočet

RE: Zábaly proti celulitidě – účinné metody, které nenaruší váš rozpočet

Odesláním souhlasíte s pravidly diskuze.