Zinková mast na akné i ekzémy! Vyrobte si mast sami doma

img
05. 08. 2019 Přečteno: 1329x

Dýňová semínka nebo zinek proti prasklým koutkům? Ber si zinek a zahojí se ti to, slýchávali jsme často? Ano, tato poučka je základem zdravé kůže.…

Zinková mast je jednoduchým, generacemi osvědčeným lékem na akné, na ekzémy, potničky a různé kožní neduhy včetně oparů v rozjetém stádiu. Často zinková mast účinkuje zázračně doslova přes noc. Patří k základu domácí lékárničky, a dokonce si ji můžete doma vyrobit z běžně v obchodech dostupných surovin. My vás naučíme jak!

Čtěte také:

Vyrobte si mast z rýmovníku: Pomůže při nachlazení i popáleninách

Zinková mast na akné i ekzémy

Dýňová semínka nebo zinek proti prasklým koutkům? Ber si zinek a zahojí se ti to, slýchávali jsme často? Ano, tato poučka je základem zdravé kůže. Zinek je stopový prvek, který je ve velké míře uložený v naší pokožce, kde hraje důležitou roli u obnovy buněk. Zrychluje ji a zefektivňuje až tak, že kdo nezažil, neuvěří!

Zinková mast - léčivé účinky:

 • Pokožka těla, které trpí vnitřním nedostatkem zinku, je náchylnější ke všem vyjmenovaným neduhům. Akné, ekzémy, suchá kůže, opary. Přečtěte si o atopickém ekzému
 • Nedostatek zinku způsobuje také padání vlasů, únavu, poruchy imunity, plodnosti a menstruačního cyklu.
 • Skvěle zabírá na potničky či opruzeniny.
 • U malých dětí i dospělých, sportovci se jí mohou mazat i preventivně na místech, která jsou namáhána třením (či použít zinkový pudr).
 • Z přírodních zdrojů ho doplníme nejlépe ořechy, semínky, obsahují ho játra, sýry, vaječný žloutek a luštěniny.

Spekuluje se také nad tím, že nedostatek zinku způsobuje psychickou nepohodu, deprese a úzkostné stavy.

Zinková mast je balzám pro kůži: Proč?

Hojivá všestranná zinková mast nejlépe působí na ekzémy a akné, ale celkově podporuje hojení kůže, tím, že také svou silou tlumí působení bakterií, plísní, jednoduše – regenerace kůže je potom mnohem rychlejší než všichni ti „škůdci“, kteří nám akné nebo ekzém, či jiné mokvající rány působí.

Zinková mast - účinky

 • tlumí zvýšenou produkci mazových žláz, vysušuje
 • zklidňuje, hojí zánět, antiseptické účinkypodporuje rychlejší obnovu buněk, hojení kůže
 • na mechanická poškození kůže, rány, odřeniny
 • tlumí následky „jahodových nohou“ nebo zarůstání chloupků po holení v oblasti bikin

Struktura zinkové masti se nevsakuje do kůže, ale tvoří prodyšný, leč pevný voděodolný film na pokožce. Nejlepší účinek má přes noc, kdy podporuje regeneraci kůže, ale v případě potřeby (třeba akutního oparu) jí můžete použít klidně i přes den.

zinková mast4

Zinek užívejte i vnitřně: Znovuzrození kůže

Nejen zinková mast na akné a ekzémy je malým zázrakem, ale také zinkové tabletky nebo dostatečný příjem z potravy (dýňová semínka jsou naprosto nejlepší). Takže zinek pěkně do pusy! Vnitřní užívání zinku podpoří hojení pokožky a zázračně vám vyléčí třeba popraskané koutky, zlepší akné nebo ekzémy, zastaví padání vlasů, podpoří imunitu (je skvělý antioxidant) a zlepší i náladu. 

Domácí zinková mast

Chcete si zkusit vyrobit ten malý zázrak doma? Pro domácí výrobu zinkové masti se musíte vydat do lékárny, apatyky a možná také do malířských potřeb. Stačí pár surovin a je hotovo. Když přidáte bylinky, budete mít nadmíru voňavý zázrak v lékárničce. Nemáte-li ji v ledničce a vydrží vám zhruba půl roku. Na chladném místě vydrží rok.

Zinková mast - recept:

 • 7 g oxidu zinečnatého (seženete v lékárně nebo v malířských potřebách)
 • 20 g mandlového oleje
 • 3 g včelího vosku
 • 1 g lanolinu
 • 35 g vazelíny nebo bambuckého másla (může být i bylinkové, například měsíčkové nebo heřmánkové)
 • Může být i nemusí (podporuje hojení pokožky)
 • 2 kapky vitamínu E
 • 2 kapky panthenolu

Postup výroby:

Domácí zinková mast je jednoduchá. Všechny pevné ingredience nad mírným ohněm nad párou rozehřejeme a lehce našleháme s tím, že do nich postupně přidáváme vše ostatní. Nevaříme, jen rozpouštíme.

zinková mast2

 Zaujala vás domácí zinková mast? Pak vyzkoušejte také smrkovou mast, měsíčkovou mast, kopřivovou mast, řepíkovou mast nebo konopnou mast

Napsat komentář: Zinková mast na akné i ekzémy! Vyrobte si mast sami doma

RE: Zinková mast na akné i ekzémy! Vyrobte si mast sami doma

Odesláním souhlasíte s pravidly diskuze.