Víno je dobré nejen k pití, ale i jako přísada do koupele

Víno pomáhá proti zánětu žil. Po koupeli ve víně budete skvěle zregenerovaní

Koupel a ničím nerušenou relaxaci si zaslouží každý. Věděli jste však, že třeba taková koupel ve víně je pro naše tělo skutečně prospěšná? Koupel dokáže skvěle zregenerovat celý organismus. Réva patří mezi královnu rostlin, jelikož zkrášluje naši pokožku. Především milovníci vína si vinnou koupel určitě parádně užijí.

Víno je zázračná rostlinka

Říká se, že sklenka dobrého vína jednou za čas nikomu neublíží. Vinná réva je královnou mezi rostlinami, a to nejen proto, že se z ní dělá výtečné víno. Všechny části rostlin vinné révy jsou navíc léčivé.

Čtěte také:

Mořská sůl do koupele – užijte si její léčivé a zkrášlující účinky ve své vaně

K léčení se využívají listy, pupeny, vinný cukr, olej, stonek, zrníčka i slupky, které zbydou po vylisování hroznů. Mnozí vědci dokázali, že procedury ve víně jsou bezesporu léčivé, jelikož vinná réva má v sobě ukryto velké bohatství.

Vinná koupel byla oblíbená už u Řeků

Již Řekové, především vládcové a jejich manželky, se kdysi koupali ve víně, mnohdy prý pouze z rozmaru. Ženy však věřily, že jim víno dodá krásu a mládí. Ovšem mnozí vědci zjistili, že na každém šprochu pravdy trochu, jelikož koupel ve víně je vážně léčivá. Koupel mám mnoho pozitivních účinků na náš organismus.

Říká se, že vinaři již před stovkou let moc dobře věděli, jak léčivá dokáže vinná réva být. Odpad při výrobě vína, tedy matolina, zjemňuje kůži na rukou a má další dobré vlastnosti.

Víno pomáhá s regenerací našeho těla

Možná je tomu těžké uvěřit, ale víno napomáhá regenerovat celé naše tělo. Ovšem pozor. Nemáme na mysli vypití několika lahví vína za jeden večer. Ve vínu je mnohem lepší a výhodnější se totiž jen koupat.

Vinné koupele, masáže, a dokonce i kosmetické přípravky vyrobené z vinné révy také posilují krevní oběh, zásobují pokožku důležitými minerály a čistí pleť. Víno také stimuluje látkovou výměnu a díky koupeli se vám rovněž prokrví i organismus.

Pojďme si tedy shrnout, jaké má vinná koupel výhody

  • pokožka bude pevnější a pružnější
  • pomáhá z těla vyloučit odpadní látky
  • regeneruje tělo
  • zjemňuje kůži
  • čistí pleť
  • podporuje látkovou výměnu
  • prokrví organismus
  • napomáhají v boji proti celulitidě

Červené víno si poradí i s cukrovkou

Červené víno podle mnohých vědců taktéž pomáhá vyrovnávat hladinu cukru v krvi. Obsahuje antioxidanty, díky čemuž se tělo umí vypořádat s vysokým obsahem cukru. Platí to ale jen pro červené víno, nikoliv bílé nebo růžové.

Víno pomáhá i při zánětu žil

Zánět žil je velice nepříjemné onemocnění, které vzniká při poškození cévní stěny nebo zpomalení odtoku krve. Tím dojde ke sražení, přičemž v okolí sraženiny se rozvíjí zánět. Nejčastěji se zánět žil objevuje ve spodních končetinách.

Pití vína údajně pomáhá jako prevence proti zánětu žil. Sklenice vína obsahuje až dvě stě různých fenolických látek, přičemž nejdůležitější je resveratrol. Výzkumy ukazují, že tato látka chrání srdce a celý cévní systém. Jaký je důvod? Snižuje totiž napětí cév a brání nadměrné srážlivosti krve.

A jaké jsou zdroje resveratrolu?

  • jadérka s lupky modré vinné révy
  • červené víno

To ale není vše. Látku najdeme i v arašídech, jadérkách a slupce černého rybízu nebo ve slupce grapefruitu. Jestliže chceme, aby byl obsah resveratrolu ve víně nejvyšší, pak si kupte ve vinotéce víno, které je označeno názvem „bytrotické.“

Diskuse k článku

Diskuse neobsahuje zatím žádný komentář. Buďte první!