Očista střev slanou vodou – účinná metoda, jak povzbudit trávení a podpořit imunitní systém

Očista střev slanou vodou – účinná metoda, jak povzbudit trávení a podpořit imunitní systém

Trápí vás trávicí potíže a máte problémy s vyprazdňováním? Příčinou mohou být zanesená střeva. Dalším důsledkem ucpaných a špatně fungujících střev je také únava, oslabená imunita, problémy s pletí a jiné potíže zdánlivě vůbec s trávicím ústrojím nesouvisející. Co je příčinou zanášení střev a jak střeva pročistit? Pomůže vám detoxikace – tedy očista střev.

Zanesená střeva jako problém uspěchané doby

Nezdravé stravování, nedostatek pohybu, ale také stres a neustálý spěch. To bývají nejčastější příčiny problémů se střevy. Postupem času se zde vytváří usazeniny, přemnožují se škodlivé bakterie a celkově dochází k narušení funkce trávicího systému. 

Čtěte také:

Jak na únavu, špatné trávení anebo akné? Detoxikace organismu nám zlepší zdraví

Fungování střev ovlivňuje trávení i imunitu

Mohlo by se zdát, že jde jen o lokální problém – logicky jakmile střeva nefungují tak, jak mají, objeví se trávicí potíže. Ale následků je mnohem víc.

  • Střeva jsou totiž místem, kde se vylučují odpadní látky a kde se vstřebávají živiny a látky důležité pro imunitní systém těla a vůbec celý organismus.
  • Zanesená střeva v této své roli selhávají, a navíc se z nich do krevního oběhu dostávají nebezpečné látky a toxiny, které naopak organismus zatěžují a ohrožují.

Zanesená střeva stojí za řadou zdravotních problémů. Správně fungující střeva tedy potřebujeme nejen k tomu, aby se nám dobře zažívalo, ale i k podpoře imunitního systému a celkovému zdraví. V opačném případě se postupně může dostavit celá řada obtíží. 

Zanesená a špatně fungující střeva o sobě dávají vědět těmito projevy:

První pomoc – očista střev

Pokud se chceme těmto problémům vyhnout, je nutná změna životního stylu. Ovšem účinná a rychlá je očista střev, která zapůsobí téměř okamžitě. Zbaví střeva nečistot a usazenin, podpoří vstřebávání potřebných živin a vylučování škodlivých látek ven z těla. Tím, že obnoví správnou funkci střev, je skvělou prevencí nejrůznějších zdravotních potíží. Bonusem může být i zhubnutí pár kilo právě díky lepšímu fungování střev, efektivnějšímu vstřebávání živin a správnému vylučování odpadních látek. 

Očista střev slanou vodou

Očista střev má hned několik způsobů provedení. Jednou z nich je očista střev slanou vodou – rychlá, účinná, ale také poměrně radikální a agresivní metoda očisty, která využívá detoxikačních schopností soli. Ideálně k tomuto účelu používejte sůl mořskou, která obsahuje značné množství sodíku, a navíc řadu dalších potřebných a pro tělo prospěšných minerálů. 

Očista střev slanou vodou1

Sklenice slané vody na zdraví

  • Je to snadné – stačí rozpustit lžičku soli ve sklenici vlažné nebo horké vody a tu poté vypít.
  • Slanou vodu můžete pít i studenou.
  • Nejlepší účinky bude mít, když ji budete popíjet ráno na lačno.
  • Vyzkoušet takto můžete sedmidenní očistnou kúru.
  • A pokud je na vás lžička soli příliš, dejte si jí do vody jen špetku.
  • Třeba se časem dopracujete k tomu, že se z pití slané vody stane váš každodenní ranní rituál. 
  • Proč je nutné denně vypít alespoň 2 litry vody? Přečtěte si o vlivu vody na zdraví člověka

Očista střev slanou vodou nastartuje metabolismus

Jaké má očista střev slanou vodou účinky? Zejména na začátku kúry vás trochu prožene... Slaná voda se v těle nevstřebá a vyjde rychle ven, s sebou vezme i nečistoty usazené ve střevech. Pomůže tak tělu zbavit se odpadních látek a toxinů, detoxikuje ho, povzbudí trávicí systém a celkově nastartuje metabolismus.

Se solí ale opatrněNemyslete si ale, že stačí vypít spoustu slané vody a vaše střeva budou vyčištěná a zdravá. Nic se nemá přehánět a radikální očista střev by vám spíš mohla ublížit. Opravdu stačí sklenice denně a uvidíte, jak se postupně stav a funkce střev bude zlepšovat.

Očista střev je jen začátek

I když je dobré střeva čas od času pořádně vyčistit, pouze očista střev slanou vodou vás nezachrání. Střevům nejvíce prospěje trvalá změna životního stylu a úprava každodenního jídelníčku. Jezte tedy pravidelně víc menších porcí, zapojte do jídelníčku víc čerstvých potravin a hlavně zeleninu, naopak omezte sladké, slané a tučné potraviny.

Dopřávejte tělu vlákninu (obsaženou zejména v ovoci, zelenině a luštěninách) a nezapomínejte na dostatečný pitný režim a také pravidelný pohyb. Vyhýbejte se pití alkoholu a kouření. Právě kouření má vliv na vznik těžkých kovů v těle. Proto by vás mohlo zajímat, jak se zbavit těžkých kovů v těle

Očista střev slanou vodou v kombinaci s vhodným jídelníčkem a pohybem dokáže zázraky. Uvidíte, že se brzy budete cítit lépe a vaše střeva i celé tělo vám poděkují.

Diskuse k článku

Diskuse neobsahuje zatím žádný komentář. Buďte první!