Obličejová jóga omlazuje obličej a zlepšuje náladu! Už jste ji vyzkoušeli?

Obličejová jóga omlazuje obličej a zlepšuje náladu! Už jste ji vyzkoušeli?

Jógu zná snad každý. Obličejová jóga ale už tak známá není. Přitom nám může pomoci s vráskami anebo relaxací. Najdeme řadu odborníků, kteří se jí zabývají. Ale klidně ji můžeme cvičit sami doma. Poradíme, jak na to. Řekneme, jaké má obličejová jóga cviky a jak nám obličejová gymnastika pomáhá. 

K čemu je obličejová jóga dobrá?

Obličejová jóga nabízí různá cvičení, která prospívají tváři celkově. Najdeme zde jak jógu, tak lymfatické masáže, fonetická cvičení a obličejovou modelaci. Obličejová jóga se jinak nazývá také jako obličejová gymnastika. S čím vším nám může pomoci? 

Čtěte také:

Liftingová masáž obličeje místo chirurgických zákroků

 • Struktura našeho obličeje vynikne.
 • Obličejová jóga dokáže rysy obličeje upravit.
 • Zabraňuje tvorbě vrásek.
 • Tvář budeme mít zářivější a klidnější.
 • Obličejová jóga nás dostane do lepší nálady.
 • Také napomáhá relaxaci
 • Přečtěte si také, jak na liftingovou masáž obličeje

Jak se obličejová gymnastika správně cvičí? 

 • Obličejová gymnastika se může cvičit kdekoliv. Stačí, když máme chvilku pro sebe.
 • Nejlépe ji ale cvičme v pohodlí domova, kde se cítíme příjemně a uvolněně.
 • Na určité části obličeje buďme opatrní. Zvláště pokožka v okolí očí je citlivá a měli bychom k ní být šetrní.
 • Aby byly výsledky viditelné, musí se obličejová gymnastika cvičit pravidelněa delší dobu.
 • Také očekávejme spíše jemná vylepšení, než radikální změnu

obličejová jóga2

Pro masáž obličeje použijte makový olej nebo mandlový olej

Jaké má obličejová jóga cviky? 

Obličej zahřejme a prokrvme

Pomůže nám k tomu řev. Představme si, že jsme šelma. S výdechem roztáhněme ruce a mimikou řev napodobme. Ústa co nejvíce otevřeme a zapojme k tomu všechny obličejové svaly. Pokud nechceme, nemusíme ani vydávat žádný zvuk.

Zpevměme obličejové svaly

Obličejová jóga vychází i z fonetických cvičení. Právě řeč dokáže svaly v obličeji formovat. Nejprve s výdechem říkejme všechny souhlásky, AEIOU. Dobře artikulujme, ať zapojíme co nejvíce svalů. Pokud chceme účinný cvik na prevenci podbradku, stočme jazyk do ruličky. Rukou podepřeme spodní čelist. Pomalu vydechněme a při tom tlačme jazykem směrem ke hřbetu ruky.

Obličej uvolněme

Často svaly našeho obličeje pracují a my o tom ani nevíme. Svraštělé čelo, zdvižené obočí anebo přimhouřené oči. Právě tak mohou vznikat nejrůznější vrásky. Obličejová jóga proti nim dokáže bojovat. Zavřeme oči a úplně se uvolněme. Soustřeďme se na jednotlivé části obličeje a na relaxaci jejich svalů. Uvolněme také jazyk. Takto chvíli setrvejme.

Tvář masírujme

Masáž obličeje podpoří nejenom prokrvení, ale i lymfatické proudění. Zároveň nastartuje proces regenerace kůže od nejrůznějších poškození. Krouživými pohyby masírujme oblast nad kořenem nosu. Poté pokračujme v okolí nosu a kolem úst, dále až k čelisti. Masírujme uši a pokožku hlavy. Nakonec přejděme ke spánkům a k čelu. Obličejová gymnastika se zakončuje opětovnou masáží místa nad kořenem nosu. Tvář si jemně pohlaďme. Podpoříme tím tvorbu hormonu štěstí, oxytocinu.

Usmějme se

Obličejová jóga má i zcela jednoduchý cvik, který má ale skvělé výsledky. Pouhý úsměv pomůže našemu lepšímu naladění. Je dokázáno, že když se usmíváme, naše tělo dostane signál, že máme mít dobrou náladu. A začne vylučovat potřebné hormony. Zároveň podpoříme svaly, které mají s přibývajícím věkem tendenci ochabovat, což se může projevit například padáním koutků dolů.

Oslovila vás obličejová jóga?

Diskuse k článku

Diskuse neobsahuje zatím žádný komentář. Buďte první!