Jak vybrat peeling do sauny?

Peeling do sauny - k čemu je dobrý a jak vybrat ten správný?

Pokud chcete zintenzivnit svůj saunový zážitek a své tělo důkladně očistit, vyzkoušejte peeling do sauny. V sauně se díky teplotě a vlhkosti otevřou póry vaší pokožky, což jí umožní zbavit se i hluboko usazených nečistot. Jak vybrat peeling do sauny a jaká jsou pravidla jeho použití?

Jak vybrat peeling do sauny

Při výběru peelingu záleží na nabídce vaší oblíbené sauny, zda má peeling pro své zákazníky k dispozici nebo jestli si musí přinést peeling vlastní. Na výběr máte často mezi jednoduchými solným peelingem, směsí solí, bylinek nebo koření a směsí s éterickými oleji.

Čtěte také:

Jak na domácí peeling? Je to snadné, účinné a levné

Peeling můžete zakoupit v drogeriích, lékárnách nebo si ho také vyrobit sami. Specializované e-shopy vám rády online poradí, jak vybrat peeling do sauny podle vašich představ. Hrubá složka peelingu odstraní odumřelou kůži. Olej či med pokožku zvláční a vyživí. Med má navíc antibakteriální a detoxikační účinky.

Domácí peeling do sauny

Můžete si vyrobit i vlastní peeling do sauny. Na solný peeling do sauny budete potřebovat:

  • 2 šálky mořské soli
  • 1 šálek olivového oleje

Nebo vyzkoušejte cukrový peeling do sauny. Připravíme si:

  • 2 šálky hnědého cukru
  • 1 šálek olivového oleje nebo medu

V obou případech můžeme do peelingu přidat oblíbený esenciální olej nebo bylinky. Všechny ingredience důkladně promícháme. Připravte si také další domácí peelingy podle našich receptů. 

Jak správně použít peeling do sauny

Nejjednodušší situaci máte, pokud chcete použít peeling v domácí sauně. Ve finské sauně či infrasauně doporučujeme použít pod tělo ručník, aby nedošlo k znečištění sauny.

Při nanášení na rozehřátou pokožku postupujeme od chodidel nahoru a peeling nanášíme krouživými pohyby. Peeling necháme 10-15 minut působit, ideálně v prostorách sauny/páry. Zbytky peelingu poté opláchneme vodou. Při mytí nepoužíváme mýdlo, pokožka je čistá a přišli bychom o vyživující složky peelingu.

Ve veřejných saunách jsou velmi oblíbené saunové rituály s použitím peelingových solí. Vždy se zeptejte na pravidla ve vaší sauně. Některé veřejné sauny nenabízejí rituály, ale mají peeling do sauny na recepci k zakoupení a vysvětlí vám, jak jej použít. Některé sauny vám dovolí donést si vlastní/domácí peeling, jiné vyžadují, abyste použili jen peeling u nich zakoupený.

Některé sauny vás upozorní, že si nepřejí, abyste peeling používali přímo v sauně, ale aplikovali ho před a smyli ho po saunování ve sprše. Případně vás s peelingem pustí do parní sauny, ale ne do finské sauny. V takovém případě je nejvhodnější aplikovat peeling po druhém saunování, kdy už jsou póry dostatečně otevřené a peeling je tak účinnější.

Diskuse k článku

Diskuse neobsahuje zatím žádný komentář. Buďte první!

Saunový ceremoniál vás přenese do jiné dimenze

Napadlo vás někdy, že kromě toho, že se v sauně pořádně zapotíte, si v ní můžete užít i něco navíc? Saunové ceremoniály jsou něco, co byste si neměli…