Bylinné sirupy a likéry

likery-ovocneBylinné likéry

Jednou z hlavních činností Klášterní officíny je výroba a prodej bylinných likérů.

V Klášterní officíně si můžete zakoupit bylinné likéry vyrobené dle tradičních i nových receptur. Oblíbený je například Benediktinský likér, který obsahuje přes 30 druhů léčivých bylin a má blahodárný účinek na celý lidský organismus. Škála likérů běžného portfolia se postupně rozšiřuje.

Firma nabízí i zakázkovou výrobu likérů podle aktuální představy klienta. Pro jejich výrobu používá receptury zákazníka nebo vytváří nové receptury. Z široké palety různých bylin se připravují kombinace směsí s ohledem na požadovanou vůni, léčivé účinky či výslednou chuť.

Těm, kteří by si rádi likéry vyráběli svépomocí, může firma nabídnout suché bylinné směsi, nebo bylinné tinktury, které jsou základní složkou bylinných likérů.

Bylinné sirupy

Bylinné sirupy, které naleznete v nabídce Klášterní officíny, jsou vyráběny jak z jednoho druhu bylin, stejně tak i ze směsí bylin. Jednodruhové bylinné sirupy obsahují značné množství extraktu z dané rostliny, jsou tak vhodné pro maximální využití léčivých účinků konkrétní byliny.

Na druhé straně sirupy z bylinných směsí jsou připraveny tak, aby se svou kombinací vzájemně doplňovaly a byly nejúčinnější v dané zdravotní oblasti. K dispozici jsou např. bylinné sirupy ze směsí bylin pro regeneraci kloubů, posílení imunity či proti nachlazení, rýmě či chřipce.

Výroba bylinných extraktů

Klášterní officína má k dispozici léčivé rostliny, ze kterých vyrábí kvalitní přírodní produkty. Vychází vstříc zákazníkům, kteří mají zájem o bylinné extrakty či směsi, a to včetně použití méně známých a těžko nedostupných bylin. O výrobu bylinných extraktů je značný zájem především z řady subjektů pracujících v potravinářském průmyslu. Bylinné extrakty či tinktury používají napříkad i výrobci bylinné kosmetiky, kteří potřebují co nejkvalitnější, nejčistší a nejvýraznější suroviny. 

Další produkty zakázkové výroby

Kromě sériově vyráběných přírodních produktů, které zakoupíte v mnoha kamenných obchodech i na internetu, se Klášterní officína zabývá také zakázkovou výrobou. Svým klientům nabízí možnost získat produkty, které jsou mimo hlavní činnost firmy. Zákazníci mají jedinečnou příležitost zadat výrobu bylinné tinktury, extraktů či bylinných směsi, připravené podle tradičních receptur, které v běžné nabídce obchodu nenaleznou. Složení jednotlivých přípravků se odvíjí od individuálních požadavků a přání. 

 

Produkty na míru jsou vhodné pro průmyslové zpracování i volný prodej. 

 

Po domluvě se Klášterní officína postará o výrobu takřka jakéhokoliv přírodního produktu. Kromě zmiňovaných bylinných extraktů, tinktur či bylinných směsí se zabývá zhotovením ručních mýdel, hořčic, ovocných pomazánek, bylinné kosmetiky, vinného želé či hořčice, olejů lisovaných za studena. V případě zájmu zajistí přípravu doplňků stravy ve formě tablet. Zkušenosti má také s produkcí iontových nápojů pro zaměstnance teplých provozů. Veškeré produkty na zakázku je možno po domluvě označit inkjetem.