Patříte mezi milovníky koní? Ať už si chcete vychutnat pohled na krásné hřebce, nebo přemýšlíte nad pořízením vlastního koně, měli byste zavítat do uznávané stáje Venus v Mysletíně u Ledenic. Ta se nachází na místě původního hospodářského dvora z 18. století, který byl postaven podle projektu vrchního schwarzenberského stavitele Pavla Ignáce Bayera.

Stáj Venus vlastní společnost Agro Hochstaffl, která v minulosti provedla nákladnou přestavbu celého areálu a na 300 hektarech půdy začala provozovat chov dobytka a koní. I když není Mysletín veřejně přístupný, každý rok se zde koná aukce koní, během které si je můžete prohlédnout z blízka.

Chov a prodej koní – klisen, hřebců i hříbat

Společnost Agro Hochstaffl se specializuje na chov a prodej koní. Na internetových stránkách stáje Venus v Mysletíně najdete aktuální katalogy, které obsahují podrobné informace o všech klisnách, plemenných hřebcích i klusácích. Společnost každoročně pořádá aukce koní z aktuálního katalogu. Všechna zvířata jsou chována s maximální pečlivostí a důrazem na jejich správný vývoj a zdraví. Také díky tomu jsou koně z místního chovu v Mysletíně úspěšní také v mnoha dostihových závodech.

Koně ze stáje Venus se pyšní dostihovými úspěchy

Společnost Agro Hochstaffl patří mezi významné chovatele dostihových koní. Sklízí velké úspěchy jak v tuzemských, tak zahraničních závodech, a to především v Rakousku. Majitel stájí pan Hochstaffl byl v minulosti již mnohokrát vyhlášen za nejúspěšnějšího chovatele Rakouska.

Pokud se o dostihy a dostihové koně aktivně zajímáte, pak jistě koně ze stáje Venus v Mysletíně moc dobře znáte. Pokud máte zájem o aukci z chovu koní, nebo se chcete o stáji dozvědět více informací, navštivte internetové stránky, na kterých najdete kromě přehledu všech chovaných klisen, klusáků či plemenných hřebců i seznam důležitých dostihových úspěchů.