Jak se liší homeoterapie od klasické homeopatie?

Homeopatie se na člověka dívá jako na pacienta, který trpí nějakou nemocí, má nějakou diagnózu, se kterou bojuje, více či méně úspěšně. Mě zajímáte Vy, Váš osobní příběh, Vaše životní téma, Vaše výzvy, kterým čelíte. Zajímá mě, jak se cítíte Vy, ne jak je na tom Vaše nemoc. Setkávám se s Vašimi pocity, s Vaším srdcem a s duší. To, co se děje na fyzické úrovni, není natolik podstatné. Přesto i tomu se můžeme věnovat, pakliže je to přáním klienta. Nicméně stav tělesné kondice a fyzického zdraví je až důsledkem stavu vědomí člověka. Pokud se budete cítit zraněni, podvedeni, osamoceni nebo budou-li Vás dlouhodobě provázet jakékoli jiné nepříjemné pocity, je pro tělesnou schránku enormně těžké, ba nemožné, aby se udržela ve skvělé kondici.

Harmonizace duše i těla

Duchovní, emoční, mentální a fyzické tělo jsou propojeny. Co se děje na jedné z těchto úrovní, promítne se dříve nebo později i do dalších oblastí. Fyzické tělo je nejvíce hmotné, proto se na něm stavy našeho vědomí odrazí až nakonec. Celý proces funguje seshora směrem dolů. Co se usadí a demonstruje v naší tělesné schránce, svědčí o dlouhodobě ignorovaných pocitech či myšlenkách. A tam je třeba začít s harmonizací. Přesně v této oblasti působí homeoterapeutické esence, které mohu klientům podat, abych změnila negativní energetické nastavení, odstranila bloky, mentální překážky nebo hluboce zakořeněné pocity. Když je společně dokážeme uvidět a postavit se jim čelem, pak se může všechno změnit. Posun ve vědomí se projeví jako posun směrem k fyzickému zdraví zcela zákonitě, ovšem jako vedlejší efekt, jako výsledek práce, kterou jsme na sobě udělali na poli těla emočního, mentálního nebo duchovního.

Jinými slovy se to dá říci také tak, že se pomocí homeoterapeutické esence a uvědomění dostane do souladu záměr našeho nadvědomí, vědomí a podvědomí. Velice často to bývá tak, že podvědomí pracuje proti vědomým záměrům a pak se nic nedaří. Můžeme často přitahovat i úplný opak toho, co vědomě chceme a nejsme schopni přijít na to, proč přitahujeme to, co nechceme. Pak se ptáme, proč nás naše tělo obdarovává mnoha varovnými signály.

Zcela se ztotožňuji s tím, co řekl lékař MUDr. Jan Šula, DrSc, FRSM, Associate of Oxford Institute of Immunology, který je světovou kapacitou v biomodulační léčbě: „Mě však zajímá pracovat na zdraví ducha a duše, protože pak se tomu tělo přizpůsobí. Když jsem zdravý na duši, tělo se mi také uzdraví. Když však uzdravuji jen tělo a duše je nemocná, nikdy nebudu skutečně zdravý. Já chtěl vždycky působit na příčinu“.

Naučte se naslouchat signálům těla

Terapeut se nikdy přímo nesnaží ovlivnit samotnou nemoc. Terapeut pomáhá klientu poznat, pochopit a přijmout jeho současný životní úkol nebo výzvu, která před ním stojí. Nemoc může být jen vodítkem, bránou k poznání sebe sama a v neposlední řadě také velkou motivací.

Tělo využívá bolest a nemoc jako svůj nástroj, aby nám sdělilo, že něco děláme špatně, že jdeme proti sobě. Je až s podivem, jak dlouho a s jakou vytrvalostí jsme někdy ochotni tyto signály přehlížet. Pak k nám přichází nemoc, která mnoho z nás postrčí kupředu. Nemoc je smysluplným sdělením, kterým nám naše duše říká, že je nejvyšší čas vynést nevyřešené problémy, trápení či konflikty do světla našeho vědomí, vypořádat se s nimi a změnit to, co je potřeba.

Zároveň někdy může být velký oříšek provést změnu ve svém vědomí jen tím, že si budu něco opakovat, sám sebe přesvědčovat o tom, že jsem šťastný, že mi nic nechybí, že je všechno v pořádku atp., když jasně cítíme, že tomu tak není. Není účelem lhát si do vlastní kapsy. Cílem je uvidět pravdu o sobě. Jak výstižně řekl již Carl Gustav Jung: “Musí být učiněn posun ve vědomí, neboť není možné vyřešit problém na té úrovni vědomí, na které vznikl“. Přesně z tohoto důvodu bývá podána esence, která dokáže vibraci vědomí změnit. Proto je možné v rámci terapie dělat velké změny v krátkém čase, někdy doslova kvantové skoky. Výsledky terapie mohou být někdy fascinující. Na těchto malých „zázracích“ se podílí tři pilíře, které k sobě neodmyslitelně patří. Je to osobní setkání klienta s terapeutem, homeoterapeutická esence a v neposlední řadě touha a ochota klienta se celého procesu vědomě účastnit a pracovat na sobě. V homeoterapii není možné, aby klient byl pouze pasivním příjemcem rad a doporučení.

Homeopatická detoxikace po očkování

Provádím řízenou hloubkovou detoxikaci po očkování u dětí, které mají více či méně vážné následky. Jedná se zejména po očkování hexa vakcínou.

  • Reagovalo Vaše dítě negativně fyzicky nebo psychicky na očkování?
  • Změnilo se dítě nějak po prodělané vakcinaci? Chová se jinak, než dříve?
  • Je po očkování stále nemocné nebo náchylnější k běžným onemocněním?
  • Trpí Vaše dítě od očkování alergiemi nebo ekzémem?
  • Má Vaše dítě závažné zdravotní komplikace po očkování? (autismus, poruchy či zastavení přirozeného psychomotorického vývoje)

To vše jsou důvody k tomu, aby byla provedena nejprve detoxikace po očkování. U očkovaných dětí je vhodné zahájit práci s nimi nejprve detoxikací, abychom z organismu odstranili škodlivé látky do těla dopravené vakcinací.

Bachova květová terapie

Bachovy květové esence představují úžasný a funkční systém působení rostlin, které dokáží velmi rychle a vysoce efektivně působit na psychickou a emoční složku člověka. Obdivuhodně vyrovnávají emoce. Sám Edward Bach (lékař, bakteriolog a homeopat) se celý život zabýval tím, jak ovlivňuje fyzické zdraví povaha našich myšlenek a emocí. Sám již v roce 1934 řekl: „Určité divoce rostoucí rostliny, keře a stromy vyššího řádu mají sílu zvýšit svým vyšším chvěním lidské chvění a otevřít naše kanály pro poselství spirituálního já.“

Mé zkušenosti ukazují, že tomu tak skutečně je. Tyto blahodárné účinky výtažků z květin si dokáží bez jakýchkoli vedlejších účinků poradit s mnoha nepříjemnými stavy. Bachovy kapky jsou bezpečné i pro těhotné a kojící maminky, stejně jako malé děti i novorozence.

Zde jsou některé příklady disharmonických psychických stavů, které dokáží Bachovy esence vyrovnat, jak u dospělých, tak u dětí či zvířat:

  • Strach – jeho nejrůznější formy (strach ze zkoušky, z nemoci, ze smrti, stejně jako nevysvětlitelné obavy a strachy z toho, že se něco může stát)
  • Únava fyzická a duševní, vyčerpání, apatie, ztráta zájmu o dění kolem sebe
  • Melancholie, nostalgie, neschopnost jít dál, ulpívaní v minulosti, zatrpklost
  • Podrážděnost, podezíravost, kritičnost, pocity úzkosti, prudkost, hněv
  • Zoufalství, beznaděj, pocity bezmoci, pesimismus
  • Nerozhodnost, nespokojenost, nevyrovnanost, pochybnosti
  • Pocity viny, výčitky svědomí, přehnané odpovědnosti
  • Žárlivost, návaly hněvu či nenávisti
  • Majetnické sklony, potřeba dominance, nízký práh tolerance
  • Nedostatek sebedůvěry