Kam na dovolenou v září? Vsaďte na neobvyklé ubytování!

img
04. 09. 2020

Kam na dovolenou v září? Řada z vás si počátkem měsíce tuto otázku jistě položila. Léto ještě zdaleka neskončilo, ale na dveře už pomalu klepe podzim. Pestře se zbarvující příroda bude balzámem pro duši a ubytování na neobvyklém místě se postará o nezapomenutelné podzimní zážitky.

Pokud se stále rozhodujete, kam na dovolenou v září, máme pro vás několik skvělých tipů, mezi kterými si vybere opravdu každý. Ať jednotlivec, který má rád dobrodružství, tak i pár vyhledávající romantiku. Neopomněli jsme však ani rodiny s dětmi. Inspirujte se.

Čtěte také:

Pár rad a máte dovolenou bez obav!

Kam na dovolenou v září? Ubytování v sudu naplní romantické představy

V případě, že se svým partnerem společně zvažujete kam na dovolenou v září, jistě se shlédnete v romantickém ubytování v obci Klentnice. To provozuje Vinařství pod Hradem. Zde jsou k dispozici přímo na vinici velké dřevěné sudy, jež poskytnou nevšední zážitek z pobytu. Ráno se můžete kochat východem slunce nad vinařskou oblastí Pálava a možné je také udělat si procházku mezi révovými keříky. Ubytovací sudy tu mají majitelé celkem dva. Pojmenovali je skutečně příznačně, a to jako Sauvignon a Pálava. V sudu je k dispozici pohodlná postel pro dvě osoby, topení i elektrická zásuvka. Sociální zařízení se nachází jen kousek od neobvyklého obydlí. Na tomto kouzelném místě se budete cítit jako v ráji. A pokud milujete červené, či bílé víno, přikoupit si k pobytu můžete i degustaci toho místního. Ubytování na jednu noc bez snídaně vás vyjde na 2 200 korun.

Kam na dovolenou v září? S dětmi za pohádkovým ubytováním do „Jesenických houbiček“

Máte doma malé děti a přemýšlíte kam na dovolenou v září? Zkuste si zajet do Jesenice u Rakovníka. Zde se nachází uprostřed poklidné přírody takzvaná „Šmoulí vesnička“, kde jsou k vidění sochy slavných šmoulů. V místě se ubytujete v pohádkových domcích ve tvaru houbiček. Ty si zamilují nejen ti nejmenší, ale i dospělí. K dispozici mají návštěvníci sedm nezvykle vyhlížejících apartmánů pro 4 až 5 osob, které jsou komfortně vybavené (pohodlná lůžka, televizor, útulná koupelna, sprchový kout, WIFI připojení). V okolí je také možné vydat se na výlety za historií. Navštívit můžete nedaleký hrad Křivoklát, zámek Manětín, nebo třeba hrad Krakovec. Cena pro dva lidi se snídaní je 2 990 korun. V případě, že vyjedete s celou rodinou, zaplatíte za jednodenní pronájem „houbičkového domku“ 3 990 korun s polopenzí.

 dovolená v září s rodinou

Kam na dovolenou v září? Za dobrodružstvím do vodárenské věže

Pokud jste duší dobrodruh a chcete vyzkoušet něco netradičního, zavítejte do Moravskoslezského kraje. Tím bude otázka „Kam na dovolenou v září?“ snadno zodpovězena a vyřešena. V obci Vratimov se totiž nachází vodárenská věž z roku 1931 zvaná Art Tower, kterou majitelé zrekonstruovali a přizpůsobili k ubytování pro nanejvýš šest osob. Interiér je opravdu skvostný a výjimečný. Všechny místnosti jsou šestihranné. Vybavení je vysoce komfortní. Naleznete zde dvě ložnice, několik odpočinkových místností a koutků, dvě prostorné koupelny s vanou, toaletu a vybavenou kuchyňskou linku. V jedné z designově řešených koupelen můžete obdivovat i skleněné průzory, kterými dohlédnete do spodních pater věže. V okolí tohoto neobvyklého ubytování se rozprostírá rozhlehlý pozemek a fascinující příroda, na kterou je možné shlížet z horního ochozu vodárenské věže. Je to pohled pro bohy. Přesvědčte se sami a zajeďte si sem. Ubytování majitelé nabízí na minimálně dvě noci a bude vás stát zhruba 6 559 korun.

Kam na dovolenou v září? Luxus v historických poštovních vagonech kousek od Prahy

Velice luxusní podzimní pobyt můžete zažít ve starých poštovních vagonech, které se nachází asi půl hodiny od Prahy v obci Jarov. Jejich původní podobu již připomíná pouze exteriér. Vnitřní prostor sestavený z dvou historických vagonů by se dal přirovnat k exkluzivnímu hotelovému apartmánu. Máte zájem být ničím a nikým nerušeni a zvažujete kam na dovolenou v září? Chatka zvaná Vagoon naplní vaše představy. Ubytuje se zde klidně i čtyřčlenná rodina. K dispozici je plně vybavená kuchyňská linka, koupelna se sprchovým koutem, obývací pokoj s rozkládací pohovkou, ložnice s manželskou postelí a „dětský“ pokojík s dvěma lůžky. Na prostorné terase je možné si ráno vypít kávu a užívat klid a pohodu. S přáteli, či rodinou si tu můžete i ugrilovat, nebo opékat buřty na ohništi. Tento typ ubytování nadchne jak milovníky přírody a soukromí, tak i ty, kteří si potrpí na komfort a luxus. Dostanete tu vše zmíněné. Kousek od obydlí si mohou hosté rovněž zakoupit občerstvení, nebo si zajít na točené pivo. Ubytování na dvě noci vyjde ve Vagoonu na 5 328 korun.

Autor článku: Iveta Berezkinová

Napsat komentář: Kam na dovolenou v září? Vsaďte na neobvyklé ubytování!

RE: Kam na dovolenou v září? Vsaďte na neobvyklé ubytování!

Odesláním souhlasíte s pravidly diskuze.