Karlovy Vary jsou oblíbeným turistickým cílem pro léčebné účinky minerálních pramenů, nejrůznějších procedur i nádherné lázeňské promenády. Většina návštěvníků si zde však nenechá ujít ani skvělý chuťový zážitek, který nabízejí tradiční lázeňské oplatky či lázeňské trojhránky. Jejich chuť je velmi jemná, vyvážená a jedinečná.

Lázeňské oplatky s bohatou historií

Tradiční kulaté lázeňské oplatky jsou známé nejen po celé republice, ale i v zahraničí. Jejich historie sahá až do 18. století, od kdy také spoluutváří nezapomenutelnou atmosféru, kterou Karlovy Vary bezpochyby mají. V současnosti lázeňské trojhránky i oplatky vyrábí firma Karlovarské oplatky, s.r.o., která dbá na dodržování tradiční receptury.  Díky ní si dnešní návštěvníci lázní pochutnají stejně, jako si v minulosti s oblibou pochutnával například Wolfgang Amadeus Mozart, J.W. Goethe, Fridrich Schiller či ruský car Petr Veliký.

Lázeňské trojhránky a oplatky mnoha příchutí

Tradiční lázeňské oplatky se v Karlových Varech vyrábí v několika variantách – Karlovarské oplatky klasické i malé a Lázeňské trojhránky. Malé i velké kulaté lázeňské oplatky si můžete vychutnat v příchutích vanilka, lískový oříšek, mandle, skořice, čokoláda, čokoláda s lískooříškovým posypem, oříšek s vanilkovou příchutí, jablko se skořicí, citron, kokos, nugát s bílou čokoládou, karamel, tiramisu, vaječný likér či alžírská káva. Velmi oblíbené jsou i čokoládové, kakaové nebo nugátové Lázeňské trojhránky.

Karlovy Vary – oplatkový ráj

Pokud se vydáte za odpočinkem, zotavením či romantikou do Karlových Varů, nezapomeňte ochutnat tyto voňavé, nadýchané a křehké lázeňské oplatky, které k atmosféře tohoto místa neodmyslitelně patří.

Pravé Karlovarské oplatky se dají sehnat na několika prodejních místech v Karlových Varech, ale také v Mariánských Lázních, Františkových Lázních, v Jáchymově a v Poděbradech.