Patříte mezi obdivovatele umění? Pak navštivte některou z budov spravovaných Moravskou galerií v Brně, které jsou otevřeny široké veřejnosti. Moravská galerie v Brně (MG) je druhým největším muzeem v ČR a jeho výjimečnost spočívá zejména v šíři záběru vystavovaných děl výtvarného umění. K vidění jsou jak díla volného umění od nejstaršího období po současnost, tak díla spadající do oblasti grafického designu, fotografie, kresby, plastiky či architektury.

Navštivte pozoruhodné budovy Moravské galerie

Při návštěvě Brna zavítejte do některé z architektonicky pozoruhodných budov, které Moravská galerie spravuje. Patří mezi ně Pražákův palác, Místodržitelský palác, Uměleckoprůmyslové muzeum a Jurkovičova vila. Galerie dále spravuje také Muzeum Josefa Hoffmanna v Brtnici u Jihlavy, a to společně s Vídeňským muzeem užitého umění.

Prezentace kultury ČR v evropském kontextu

Hlavním cílem Moravské galerie v Brně je prezentace výtvarné kultury ČR představené v evropském kontextu. Obdivovatelé umění mají jedinečnou možnost seznámit se s uměleckými díly napříč různými obdobími jak prostřednictvím stálých expozic, tak krátkodobých výstav, které jsou pravidelně obměňovány.

Mezi stále expozice patří například „Brno předměstí Vídně“ v Místodržitelském paláci, která přibližuje umělecké vazby mezi moravskou a rakouskou metropolí. V Pražákově paláci jsou pak k vidění oblíbené stále expozice „ART IS HERE: Nové umění“ či „ART IS HERE: Moderní umění“. Přehled stálých i krátkodobých expozic naleznete na internetových stránkách MG.

Spolupráce s dalšími institucemi

Moravská galerie v Brně dlouhodobě spolupracuje s řadou dalších tuzemských i zahraničních institucí. Současně se účastní na mezinárodních projektech a některé sama organizuje. Největší význam má v celosvětovém měřítku zejména Mezinárodní bienále grafického designu, které se úspěšně pořádá už od roku 1963.

Spravované objekty

Pražákův palác, Husova 18, Brno

Uměleckoprůmyslové muzeum, Husova 14, Brno

Místodržitelský palác, Moravské náměstí 1a, Brno

Vila Dušana S. Jurkoviče, Jana Nečase 2, Brno-Žabovřesky

Muzeum Josefa Hoffmanna, Náměstí Svobody 263, Brtnice