Historie Bohdíkova sahá do roku 1960, kdy tato obec vznikla sloučením tří jiných obc - Dolního Bohdíkova, Raškova a Komňátek. Katastr obce se od té doby skládá ze čtyř katastrálních území, konkrétně se jedná o Bohdíkov, Raškov, Raškov Dvůr a Komňátka. Součástí obce je však také jižně ležící Aloisov.

V okolí obce se nachází vrcholky Hanušovické vrchoviny. Na levém břehu Moravy se tyčí vrcholy, které jsou součástí Kopřivnické vrchoviny. Nejvýše položeným místem je Vaškova hora s nadmořskou výškou 626 metrů. Ne vždy je však nutné šlapat směrem nahoru. Kopce se zde totiž střídají s údolími Bohdíkovského a Dražského potoka.

Vrchy se rozkládají také na pravém břehu Moravy. Konkrétně jde o Písařovskou pahorkatinu s nejvyšším vrcholem Rovinka, který sahá do 614 metrů nad mořem. I zde se hornatější oblasti střídají s údolími podél Raškovského a Komňackého potoka.

Autem, autobusem i po železnici

Dopravní spojení obce je na velmi dobré úrovni. Podél obce vede silnice II/369, která v podstatě tvoří její obchvat. Na tuto komunikaci navazuje silnice III/36914 procházející přímo Bohdíkovem. Do obce se však dostanete také s využitím služeb hromadné dopravy. Kromě autobusové dopravy vede Bohdíkovem také železnice, přičemž přímo v obci jsou hned tři zastávky – Bohdíkov, Raškov a Komňátka, kde staví mimo jiné také několik spěšných vlaků.

Bohdíkov nabízí pestré zázemí

V obci se nachází pět obchodů se smíšeným a potravinářským zbožím, kromě toho zde zakoupíte také stavební materiál, textil či elektro. Za dobrým jídlem či pitím můžete vyrazit do některého ze čtyř tamních pohostinství. Dále je obci pošta, základní škola do pátého ročníku a dvě školy mateřské, dvě knihovny s internetem pro veřejnost, sokolovna a víceúčelové či fotbalové hřiště.