Zavítejte do obce Klokočov na Havlíčkobrodsku, která se dělí na Klokočov a Klokočovskou Lhotku. Obě části rozděluje místní potok, které vtéká do řeky Chrudimky. V obci se 122 stálými obyvateli žijí především starší lidé, protože se mladá generace stěhuje za prací do měst. Přesto zde pobývá i komunita mladých, která se ve velké míře zapojuje do aktivit SDH Klokočov. V obci se nachází památný strom Klokočovská lípa a další zajímavé památky, které stojí za vidění.

Aktivní společenský život v obci

I přes nevelký počet obyvatel se obec Klokočov pyšní aktivním občanským životem. Důležitou roli hraje zmíněný Sbor dobrovolných hasičů Klokočov, jehož členové se pravidelně setkávají v pronajatých místnostech Obecního úřadu a domlouvají se na pořádání různých akcí. V obci se pravidelně uskutečňuje například hasičský a maškarní ples, pálení čarodějnic, dětský den nebo stavění a kácení májky. Na pořádání kulturních a společenských akcí se podílí samozřejmě také Obecní úřad, který organizuje lampionové průvody nebo rozsvěcení vánočního stromu. Od roku 2015 pak OÚ pořádá pravidelná setkání seniorů.

Chatové a rekreační oblasti

Díky krásné okolní přírodě do Klokočova přijíždí turisté a majitelé chat a chalup, které zde tráví volné chvíle. V obci se nachází dvě chatové oblasti, a to Malá Louka a Šanghaj. Vyhledávaná jsou také rekreační střediska Pilka a zámeček Klokočov. Rekreační středisko Pilka je v provozu v letním období a zajišťuje ubytování v chatkách či provoz restaurace. Zámeček Klokočov a místní hostinec jsou v provozu celoročně. Nabízí komfortní dovolenkové ubytování na Vysočině, pořádání romantických svateb i pronájem prostor pro oslavy, firemní akce i školení.

Zajímavá místa v obci a okolí

Pokud zavítáte do obce Klokočov, podívejte se například na Památnou lípu, která je jedním z nejstarších žijících stromů v ČR. Za zmínku stojí také kaplička nebo lovecký zámek Klokočov postavený na konci 18. století. V okolí obce se pak nachází například vodní nádrž Seč, přírodní památka Chuchelská stráň nebo mnoho zámků (Maleč, Hoješín, Seč a další).

 

Obec Klokočov

www.klokocov.eu

Klokočov 105
583 01  Chotěboř

 

Tel.: +420 734 637 256

E-mail: klokocovaci@seznam.cz