Obec Srní na Šumavě se může pyšnit nejen krásným prostředím Národního parku Šumava, ale také pestrým vyžitím jak pro milovníky pěší turistiky a cykloturistiky, tak i lyžaře a běžkaře. Jedná se o jedno z oblíbených a celoročně využívaných horských středisek, které láká na nádherné výhledy. Turisté se mohou ubytovat v hotelech i penzionech a prozkoumávat okolní přírodu i zajímavé památky.

Obec Srní: slavná vesnice na Šumavě

Obec Srní na Šumavě se proslavila hned dvakrát. Nejenže o krásném okolí psal ve svých románech Karel Klostermann, ale také se zde natáčela filmová trilogie Pod jezevčí škálou, Na pytlácké stezce a Za trnkovým keřem.

V obci musíte rozhodně navštívit horské roubené chalupy, kostel Nejsvětější Trojice a řadu útulných kaváren, které vás zahřejí hlavně v zimě. Projít si můžete značený Srnský okruh vedoucí ke Klostermannově vyhlídce

Národní park Šumava láká na magickou přírodu

Nezáleží na tom, v jakém období do Srní přijedete, protože vždy si užijete magickou přírodu Šumavy. Národní park Šumava můžete obdivovat nejen ze sedla kola, ale také po svých. Nachází se tu mnoho stezek, které vám kousek po kousku budou odhalovat přírodní úkazy přesně jako z románu.

Turisticky velmi oblíbený je přírodní výběh o rozloze 3 hektary, ve kterém žijí vlci. Výběhem vede 300 metrů dlouhá visutá pozorovací lávka, takže vlky uvidíte v jejich přirozeném prostředí a z bezpečné vzdálenosti. 

Obec Srní na Šumavě a okolí je skvělé pro zimní radovánky

Okolí obce křižuje hustá síť lyžařských stezek, tudíž si tu na své přijdou hlavně milovníci zimních sportů. Obec Srní na Šumavě je taktéž skvělým místem pro výlety okolo řeky Vydry, značené trasy vás zavedou až k Tříjezerní slasti a k vyhlídce z vrchu hory Oblík