Pro práci na zahradě jsou potřeba od jara do podzimu různé nástroje a nářadí. K zastřihování stromů se mohou hodit zahradnické nůžky s násadou pro stříhání větví v koruně stromů. Z nářadí jsou v prodeji i hadice, konve, motyky nebo chemické preparáty na hojení a ošetření zeleně. Laikům nebo začínajícím zahradníkům může přijít vhod literatura, která se zaměřuje na pěstování různých druhů rostlin a na péči o ně. Kromě živých rostlin jsou v prodeji také hnojiva nebo truhlíky, kontejnery, osazovací mísy a závěsné květináče. K okrasným rostlinám je možné na zahradu přidat mulčovací kůru nebo jednoduché travnaté plochy.

Historické kořeny ovocné a okrasné školky Příbor sahají do první republiky

V Příboře má pěstování všech druhů rostlin a keřů dlouhou tradici. Dříve bylo zahradnictví spojeno hlavně s výukou místních rolníků a později se jeho činnost zaměřovala také na prodej květin po celé republice i do zahraničí. V sedmdesátých letech se komplex stal součástí Vysoké školy veterinární v Brně a specializace se rozšířila i na okrasné dřeviny. Příbor je centrem pro pěstitele, velkoobchodníky i malé firmy, které chtějí své podniky zkrášlit zelení. Pracovníci jsou schopni objednat jakékoliv množství rostlin z celé Evropy ve velmi krátké době.

Zákazníci mají široký výběr všech druhů rostlin

Osazování zahrad může mít velmi specifické požadavky, a proto se prodejci pokoušejí vyjít zákazníkům vstříc. Objednávka může obsahovat kromě počtu jednotlivých rostlin jejich požadovanou velikost a vzrůst. Cena těchto rostlin je velmi individuální a je možné ji dohodnout přímo na míru jednotlivým zakázkám. Po velkoobchodnících se požaduje předložení živnostenského oprávnění nebo ověření plné moci k odběru od obchodníka. Komunikace může probíhat bezproblémově přes internet e-mailem nebo telefonicky. Otevírací doba je v jednotlivých obdobích různá, běžně přes všední den od sedmi do odpoledních hodin. Po domluvě je možný odběr také o víkendech. Platby je možné provést pomocí platební karty a k zakoupení jsou i dárkové poukazy.