Domov pro seniory v obci Těně je soukromé zařízení, poskytující svým klientům sociální, ubytovací a odlehčovací služby. Zajišťuje nepřetržitou péči o seniory v důchodovém věku. Současně je domovem se zvláštním režimem, kde se stará o hendikepované osoby či klienty, kteří trpí Alzheimerovou chorobou či jiným typem demence. 

Ubytování, stravování i zdravotní péče

Cílem zařízení Péče Těně je maximální napodobení domácího prostředí při poskytnutí odborné péče proškoleným personálem. Senioři a hendikepovaní jsou ubytováni v jedno, dvou a třílůžkových vybavených pokojích s vlastní koupelnou a WC, některé pokoje jsou v bezbariérové úpravě. Přímo v budově domova pro seniory je připravována vyvážená domácí strava

Ubytovaní si vybírají z pestrého jídelního lístku, který zahrnuje ovoce, zeleninu, domácí moučníky a další pokrmy. V případě potřeby jsou pokrmy přinášeny přímo na pokoj ubytovaného. O klienty se stará odborný vzdělaný a proškolený personál, který zajišťuje nepřetržitou sociální, ošetřovatelskou a zdravotní péči o seniory

Trvalé ubytování i krátkodobé odlehčovací služby

Domov pro seniory v Těních je určen pro hendikepované osoby i seniory, kteří hledají možnost trvalého ubytování v příjemném domácím prostředí. Je však také k dispozici těm, kteří si potřebují odpočinout a zlepšit svůj zdravotní stav. Takovým klientům je nabídnuta možnost krátkodobých odlehčovacích pobytů. Vždy je přitom kladen důraz na konkrétní potřeby každého klienta a jeho zvyklosti.                                                                

Návštěvy blízkých i kulturní akce

Klienti zařízení Péče Těně mají možnost aktivního trávení dnů. Mohou se věnovat rukodělným činnostem, cvičení či navštívit kulturní a společenské akce, pořádané zpravidla přímo v domově pro seniory. Samozřejmostí je možnost pravidelných návštěv svých blízkých, ale také asistované použití internetových komunikačních programů pro uskutečňování video hovorů. Najdete nás i na facebooku.