Na severu Moravy se nachází Staré Město, ve kterém žije v současné době přibližně 1700 obyvatel. Město je tvořeno místními částmi Chrastice, Hynčice pod Sušinou, Kunčice, Nová Seninka, Stříbrnice, Malé a Velké Vrbno. Pro turisty je k dispozici informační turistické centrum, kde se dozví řadu informací o okolní krajině a možnostech kulturního i sportovního vyžití.

Historie sahá až do 13. století

Moravské Staré Město u Králického Sněžníku má bohatou historii, která sahá až do poloviny 13. století. Právě v té době bylo založeno město označované jako Goldek čili Zlatý roh. Současné pojmenování Staré Město se začalo používat až během 15. století. Pokud vás zajímá podrobná historie, navštivte její internetové stránky, kde se dozvíte zajímavé informace o vývoji města v průběhu staletí.

Staré Město – centrum turistiky

Staré Město je významným centrem turistiky. V okolí se nachází krásné přírodní scenérie, údolní stezky i vyhlídkové skály. Hlavní dominantou kraje je samozřejmě Králický Sněžník, který je vysoký 1424 metrů. Je zde v provozu také turistické centrum, kde vám s plánováním výletů po okolí rádi pomohou. Ve městě je k dispozici hned několik ubytovacích zařízení. Okolí Králického Sněžníku můžete navštívit jak v letním, tak zimním období, kdy si užijete pohodové lyžování v některém ze SKI areálů v okolí.

Zajímavé pamětihodnosti 

Ve městě si díky bohaté historii nachází také řada pamětihodností, které stojí za navštívení. Patří mezi ně například renesanční radnice ze 17. století, renesanční kostel sv. Anny či řada zajímavých domů v klasicistním, empírovém i barokním slohu.

Staré Město vyniká také dobrou občanskou vybaveností a bohatým kulturním životem. V průběhu roku se ve městě koná mnoho kulturních, společenských i sportovních akcí. Ve městě se mimo jiné nachází i kino, sportovní areály, knihovna, kulturní dům a další významné objekty.