VOŠ, SPŠ a SOŠS ve Varnsdorfu je držitelem uznávaného certifikátu ČSN EN ISO 9001 : 2009, který obdržela v roce 2009 v rámci managementu kvality pro proces vzdělávání. Ocenění je o to cennější, neboť na něj dosáhlo pouze několik málo dalších škol z Ústeckého kraje. Zmíněný certifikát lze chápat jako záruku kvalitního vzdělávání. Systém řízení školy je totiž pravidelně prověřován certifikačním orgánem, který zjišťuje, zda proces výuky probíhá podle daných pravidel s důrazem mimo jiné na hospodárnost a bezpečnost práce.

Kromě již zmíněného certifikátu je škola držitelem dalších prestižních akreditací a odborných způsobilostí, mezi něž patří například Cisco Networking Academy Program, EUROPASS, Mezinárodní certifikace v elektrotechnickém vzdělání nebo řidičská a svářečská oprávnění. Z výše uvedených akreditací a odborných způsobilostí profitují převážně studenti, kteří se o tyto benefity mohou v rámci studia ucházet.

Na žáky a studenty čeká rozsáhlé zázemí školního komplexu

VOŠ, SPŠ a SOŠS však nezapomíná ani na zázemí školy. Žáci SPŠ se vzdáleným bydlištěm se mohou ubytovat v domově mládeže, zatímco studenti VOŠ mají k dispozici studentskou ubytovnu. Všichni žáci a studenti se mohou stravovat ve školní jídelně nebo bufetu, obě stravovací zařízení jsou přímou součástí komplexu školy. Dále si studenti mohou odpočinout v internetových kavárnách nebo si zasportovat ve studentském sportovním centru. Stejně tak mají možnost navštívit rekreační zařízení Sloup.

Vybírejte z celé řady volnočasových aktivit a zájmových kroužků

V rámci volnočasových aktivit a zájmových kroužků se studenti s oblibou účastní kurzu Práce s ICT, kde se naučí pracovat s multimédii, osahají si televizní tvorby nebo náhlednou do základů programování a tvorby webových stránek a mnoho dalšího. V nabídce jsou také technické, sportovní či umělecké kroužky.