Živočišná výroba Jaromíra Tatýrka produkuje chutnější a zdravější maso

Přemýšlet nad tím, co jíme, se vyplácí. Nejen, že proces výroby kvalitních potravin je ohleduplnější k přírodě, potraviny s dobrým původem jsou také prospěšnější pro náš organismus. To, že ve většině případů také lépe chutnají, je už jen malým bonusem navíc. Zdravé maso produkuje také živočišná výroba Jaromíra Tatýrka.

Prodej drůbeže a prodej prasat z malých chovů

Znát původ jídla je zvláště důležité právě u masa. Prodej drůbeže nebo prodej prasat z velkochovů je stále velmi rozšířený, maso na pultech v supermarketech pochází ve většině případů právě odsud. Poměrně nízká cena masa je ale vyvážena nedůstojným zacházením se zvířaty, používáním hormonů a antibiotik a dalších nepřirozených zásahů, které se odráží na kvalitě masa a jeho vlivu na lidské tělo. Proto je dobré znát původ masných produktů, které se dostanou na váš talíř. Jednou z cest je nakupovat maso u malých chovatelů. Zemědělcem, který zvířata chová v menším počtu a může se tak zaručit za správný přístup k nim, je také Jaromír Tatýrek. Zaměřuje se především na prodej drůbeže a prodej prasat.

Lepší podmínky zvířat se odráží v kvalitnějším mase

Živočišná výroba je menšího rozsahu než velkochovy. Všem zvířatům je věnována individuálnější péče a jejich podmínky pro život jsou příznivější, ať už se jedná o velikost životního prostoru nebo kvalitní stravu. Jaromír Tatýrek se zaměřuje na chov a prodej drůbeže, konkrétně vykrmených brojlerů, hus, krůt a kachen a také na chov a prodej prasat.

Prodej drůbeže

Prodej vykrmených krůt a krocanů ve Strážově na Klatovsku

Strážov 198, 340 21 Strážov
+420 376 392 230
Krůta domácí je po pštrosech největší domestikovaný pták a chová se především na maso. Divocí krocani dorůstají váhy kolem deseti kilo, ale ti domácí mohou mít i přes třicet. Pověstné hudrování se z chovů ozývá v době páření. Samičky třikrát ročně nakladou vejce, o které samy pečují téměř měsíc. Z oplodněných vajec se líhnou malá krůťata, která po prvním měsíci začínají přibývat na váze. Nejjednodušší je mít pro vykrmení krůty výběh Potravu si krůta vyhledává sama jakožto pasoucí se zvíře. Pokud má chovatel k dispozici velký pozemek, kde si krůta může najít drobný hmyz, žížaly a kořínky, starost o její vykrmení je téměř minimální. Pro urychlení jejího růstu se doporučuje ji přikrmovat krmivem pro drůbež nebo zbytky z kuchyně. Krůtí maso v sobě skrývá až devět chutí Největším přínosem chovu krůt je jejich maso, které se pokládá za jedno z nejchutnějších a hlavně nejdietnějších. Má nízký obsah tuků, ale zároveň mnoho bílkovin, hořčíku, draslíku a vitamínů skupiny B. Navíc v každé části krůty má maso jinou barvu a strukturu. Běžně jsou v obchodech k dostání prsa nebo stehýnka, ale kuchaři doporučují také krk, letky, játra nebo žaludek. Každá část se hodí pro přípravu různých pokrmů. Krky se často používají na přípravu polévek a svalovina žaludku je výborná pro přípravu guláše. Prodej nejen krůt a krocanů přímo v okrese Klatovy Kromě krůt jsou v prodeji také slepice nebo husy. I tyto druhy drůbeže spojuje nepříliš velká náročnost chovu. Slepice se nejčastěji chovají právě pro vejce. Začínající chovatelé si mohou koupit tzv. kuřice, což jsou mladé slepice, které brzo začnou snášet. Po měsíci aklimatizace v novém prostředí by noví majitelé mohli očekávat první domácí vajíčka.

Sýrárna Skleněná Louka Brno

Kounicova 23, 602 00 Brno
+420 734 188 367
Chcete ochutnat kvalitní sýr, který v běžném supermarketu neseženete? Lahodnou chuť sýra vám umožní poznat Sýrárna Skleněná Louka. Ve specializované kamenné prodejně v Brně najdete nejrůznější sýry, ale také farmářské potraviny a další delikatesy. Všechny pochoutky nakoupíte také v e-shopu s farmářskými produkty. Kvalitní sýry různých druhů a chutí můžete vyzkoušet třeba díky degustačním balíčkům, které sýrárna Brno vytváří přesně na míru zákazníkům.  Sýrárna Brno – prodej čerstvých sýrů Sýrárna Skleněná Louka nabízí pestrý výběr kravských, kozích i ovčích sýrů od spolehlivých dodavatelů, a to jak balené sýry, tak zejména krájené. Vše samozřejmě pečlivě vybírané, čerstvé a s informací o výrobci na vyžádání. Nemůžete se rozhodnout, který sýr si koupíte? Zvolte si druhy, jejich množství a nechte si vyrobit degustační sýrový balíček, který bude i skvělým dárkem pro milovníka kvalitních sýrů. Farmářské potraviny a další delikatesy Sýrárna na "Skleněnce" v Brně, to není jen prodej sýrů všech druhů a chutí. Sortiment zahrnuje také farmářské potraviny, suché plody, delikatesy a vína. Kromě toho vám zde připraví dárkové koše, boxy či bedýnky, sýrové koše... Vybrat si můžete ve zmíněném e-shopu, nebo si je nechat vytvořit přímo na míru.  Chcete ochutnat kvalitní kozí sýr, sýr z kravského mléka nebo ovčí sýr? Balený či přímo nakrájený ze sýrových bochníků, vyzrálý a lahodný? Navštivte specializovanou prodejnu sýrů Sýrárna Skleněná Louka na Kounicově ulici v Brně!

Zemědělské družstvo Lipová

Lipová 39, 798 45 Suchdol u Prostějova
+420 582 391 427
Zemědělské družstvo Lipová je klasický zemědělský podnik s mnohaletou tradicí. V rámci svého působení a provozované činnosti se zabývá rostlinnou i živočišnou výrobou. Produkty vysoké kvality nabízí k prodeji svým klientům, kterými jsou zejména velkoodběratelé. Zemědělské družstvo sídlí v obci Lipová, nacházející se v Olomouckém kraji asi 20 kilometrů od Prostějova.  Produkty rostlinné výroby Zemědělské družstvo Lipová se zabývá ve velké míře rostlinnou výrobou. V rámci své činnosti pěstuje a nabízí k prodeji řepku, jarní ječmen, pšenici, žito, oves i jednoleté pícniny. S využitím moderní zemědělské techniky a zkušených pracovníků produkuje kvalitní produkty rostlinné výroby. Velkoodběratelé si chválí především bezproblémovou domluvu, vstřícnost a vyhovění konkrétním požadavkům zákazníka. Řepku, obiloviny, jarní ječmen a další plodiny pěstuje podle směrnic a na základě dlouholetých zkušeností.  Chov zvířat Kromě rostlinné výroby se Zemědělské družstvo Lipová zabývá také chovem zvířat. Ve vlastním objektu družstva chová především hovězí dobytek a také zvířata na mléko. Při chovu zvířat je pro družstvo velmi důležitý pečlivý přístup ke zvířatům a zajištění adekvátního prostředí. K odsávání mléka využívá moderní technologická zařízení, která umožňují rychlé, bezpečné a ekonomické odebrání požadovaného množství.  Prodej produktů zemědělské výroby Zemědělské družstvo Lipová nabízí své rostlinné i živočišné produkty k přímému prodeji. Spolupracuje s řadou velkoodběratelů, kteří si na vysokou kvalitu dodávaných produktů zvykli a jsou se službami družstva spokojení. Profesionální zemědělci se starají o přidělenou oblast v rostlinné i živočišné výrobě a zodpovídají za vysokou kvalitu dodávaných produktů. Odběratelem produktů od zemědělského družstva Lipová se můžete snadno stát i vy. Zemědělské družstvo Lipová

Petr Rubeš - Prodej brambor a jahod v Lysé nad Labem

Poděbradova 137/49, 289 22 Lysá nad Labem
+420 777 551 971
V dnešní době je velmi populární nakupování surovin od domácích pěstitelů. Patří mezi ně i Petr Rubeš - samostatně hospodařící rolník, který se soustřeďuje na prodej brambor a jahod v okolí Lysé nad Labem. Kvalitní výrobky rostlinné výrobky, které pochází přímo z místa bydliště zákazníka jsou ideální pro jeho vlastní spotřebu. Čerstvé ovoce a zelenina v Lysé nad Labem Prostředí slunného povodí Labe dává ovoci a zelenině jedinečnou chuť při zrání. V supermarketech se zelenina a ovoce často objevuje nedozrálé nebo téměř shnilé. To je způsobeno předčasným trháním nebo nesprávnou přepravou z dalekých zemí. Všechny tyto nedostatky se mohou objevit pouze u rostlinných produktů přivážených ze zahraničí. Domácí produkty jsou zaručeně čerstvé a navíc je u nich možné přesně sledovat podmínky pěstování. Nákupem u místních zemědělců podporujete domácí ekonomiku Lysá nad Labem se nachází kousek od Prahy a zemědělské produkty se snadno dopraví přímo ke svým konzumentům. Čerstvé jahody s cukrem nebo se smetanou jsou v parném létě nejlepším dezertem, který si celá rodina zamiluje. Po plném košíku červených sladkých jahod se jen zapráší. Další oblíbenou plodinou jsou mladé brambory. Ač se může zdát, že brambory se běžně používají jako příloha k jídlu, jakmile ochutnáte čerstvě nakopané brambory z domácí produkce, už se nespokojíte s dovozem. Prodej brambor a jahod je možné sjednat telefonicky nebo e-mailem Petr Rubeš se vždy snaží vyjít svým zákazníkům vstříc. Kromě soukromého prodeje nabízí možnost smluvení pravidelných dodávek brambor, jahod nebo jiných rostlinných výrobků po telefonu nebo pomocí e-mailu. Jeho zemědělskou výrobu zákazníci oceňují už bezmála třicet let. Prodej brambor a jahod

Pracujete na počítači? Chraňte si zrak před modrým světlem

ja mam na to zapnutu taku ochranu na monitore a na ociach mam ochranu s barner okuliarmi cez milicastore a su ...

Pracujete na počítači? Chraňte si zrak před modrým světlem

ja mam na to zapnutu taku ochranu na monitore a na ociach mam ochranu s barner okuliarmi cez milicastore a su ...

ACHÁT BOTSWANA náramek sekaný

Náramek  ze sekaných kousků achátu Botswana, navlečených na…
Cena:
49

ACHÁT barvený troml

Každý kámen je originál, v některých detailech se může od…
Cena:
39