Košík:

Znáte někoho, komu by se tento produkt hodil?
Pošlete mu vzkaz!

Ametyst drůza, Veracruz Mexiko

Cena s DPH: 2 240 Kč

Ametystová drůza na ryolitu a epidotu

Sbírkový vzorek extra kvality ze světoznámé staré lokality Las Vigas de Ramirez, Veracruz v Mexiku. 

Lokalita: Veracruz, Mexiko
Rozměry: výška 3cm, šířka 8cm, délka 7cm
Hmotnost: 93g

Hornina Ryolit, na které krystaly ametystu narostly, je sopečného původu. Zelený minerál pod ametystem je epidot.  

Ametyst je nejvíce žádanou a nejkrásnější odrůdou křemene. Patří do šesterečné soustavy a znali ho už staří Egypťané, Etruskové i Římané. Byla mu připisována magická síla. Ve středověku byl velmi ceněn i v Evropě, říkalo se mu také biskupský kámen. Ametyst je kámen zamilovaných. Před nalezením diamantu se vyrovnal jeho ceně. Název může pocházet ze starohebrejštiny, asyrštiny a arabštiny. Řecky amethystos“ znamená něco jako bez vína, ochrana před vínem – opilostí. 

AMETYST

VLASTNOSTI: Mimořádně mocný kámen s ohromnou ochrannou sílou, dokáže uklidnit i povzbudit mysl, zahání nespavost, tiší strachy, vztek, obavy a zlobu, podporuje střízlivost.

LÉČIVÉ ÚČINKY: Zmírňuje bolest hlavy, odstraňuje napětí, pomáhá při žaludečních a dýchacích obtížích, poruchách sluchu, kožních problémech, nerovnováze zažívacího traktu, působí na střeva a střevní mikroflóru, odstraňuje parazity.

SPIRITUÁLNÍ ENERGIE: Jeden z nespirituálnějších kamenů. Nabízí vhled do skutečné podstaty člověka. Otevírá cestu pro rozvoj intuice. Výborný kámen pro meditace a věštění.

UPLATNĚNÍ:čistota, stres, sny, léčení alkoholismu, láska, klid, ochrana, štěstí, odvaha


Značka: Liber Lapidum