Košík:

Znáte někoho, komu by se tento produkt hodil?
Pošlete mu vzkaz!

Kardamom zelený neloupaný 35g DNM

Cena s DPH: 65 Kč

Indické koření jednodruhové

Kardamom, příbuzný zázvoru je jedním z nejjemnějších a nejdražších koření. Přezdívá se mu "královna koření". Je vhodný do moučníků, ovocných pokrmů či salátů, pečiva, kávových nápojů, čajových směsí. Pěkně zjemní a ochutí také čaj a kávu.

Složení: kardamom zelený (Fructus cardamomi) 

Chuť a použití: Má silné nezaměnitelné aroma a citrónovo-květinvou chuť s lehkou příměsí kafru a eukalyptu. Tradičně se používá do sladkých indických dezertů, perníčků a koláčů. Je vynikající i do ovocných kompotů, marinád, vín a likérů. Hodí se do jakéhokoli sladkého jídla. Aromatizují se jím steaky, mletá masa, masové vývary a pokrmy z kuřat. Lze jím ochutit kávu i čaj. Svěží chuť zeleného kardamomu ale výborně doplní i jemnější verze kari (například butter chicken).

Skladujte: na suchém, tmavém, chladnějším místě, po otevření doporučujeme uchovávat ve vzduchotěsné nádobě.

Č. šarže a minimální trvanlivost do: jsou uvedeny na etiketě.

Země původu: Indie

Obsah balení: 35g

TIP:

Vanilková zrmzlina s kardamomem

Budeme potřebovat:125g cukr krupice, 6ks kardamomu, 300ml pl.mléko, 150ml smetany ke šlehání, 4ks vaj.žl.slepičích, 1ks van.lusku

V hrnci svaříme mléko s vanilkovým luskem, odstavíme z ohně a necháme stát 10 minut. Poté celý lusk vyjmeme. Smetanu s drceným zeleným kardamomem zahřejeme, odstavíme a chvíli necháme propojit chutě. V horké vodní lázni třeme žloutky s cukrem do zhoustnutí. Přilijeme připravené teplé mléko a mýcháme, aby se směs spojila. Nadrcené lusky kardamomu vyjmeme a přidáme připravenou smetanu. Za stálého míchání vaříme 10 minut. Nakonec směs zpracujeme ve zmrzlinovém strojku nebo ji v mělké nádobě chladíme 1-2 hodiny, našleháme a zmrazíme.

Použijeme zelené kardamomové lusky, které lehce nadrtíme.


Značka: DNM Company s.r.o., Trávníky 201, 76804 Střílky, IČ: 25544713, DIČ: CZ24444713

Měrná cena: 100g/185,71 Kč