Košík:

Kokosový olej v dóze 500ml DNM

Znáte někoho, komu by se tento produkt hodil?
Pošlete mu vzkaz!

Kokosový olej v dóze 500ml DNM

Cena s DPH: 202 Kč

100% kokosový olej vhodný na masáže i do kuchyně

100% kokosový olej se pro své unikátní vlastnosti řadí mezi oleje s velmi širokým spektrem vnitřního i vnějšího využití. Je vhodný na vaření i ke kosmetickým účelům a masážím. Pro své výjimečné schopnosti je vyhledávanou alternativou běžně užívaných pokrmových tuků. Lze jej používat na vaření i pečení sladkých i slaných pokrmů. Je výtečný do sladkého pečiva i koláčů. Stejně tak je vhodný k masážím i péči o pleť, na kožní problémy - vyrážky, popáleniny, otoky, vřídky, ekzémy a plísňové infekce. Je protizánětlivý, má antiseptické účinky. Kokosový olej je sladký, lehký, mazlavý, ochlazující a lehce tuhnoucí.

Výhody kokosového oleje jako potraviny:

 • má lahodnou chuť i vůni
 • je velmi snadno stravitelný
 • neobsahuje cholesterol
 • neusazuje se v těle
 • obsahuje mnoho minerálů, proteinů, vysoce nasycené glyceridy kyseliny laurové, palmitové a stearové.

Kokosový olej obsahuje kyselinu lauerovou, která je obsažena například i v mateřském mléce, kde slouží jako snadno stravitelná složka a zároveň má za úkol chránit imunitní systém kojeného dítěte proti virům a infekcím. Stejně tak je tomu i s užíváním kokosového oleje jako přírodního antibiotika proti virům a infekcím. Zároveň kyselina lauerová urychluje metabolismus. Z toho důvodu je kokosový olej doporučován při redukční dietě (stačí -3 kávové lžičky denně). Trávení kokosového oleje se podobá trávení sacharidů. Rozkládá se na glukózu, která je významným zdrojem energie. Proto je například oblíbené užívání kokosového oleje u sportovců a diabetiků. Dále je prokázán vliv kokosového oleje na tvorbu hormonu (thyroxinu) štítné žlázy., díky tomu kokosový olej zpomaluje stárnutí buněk.

Výhody kokosového oleje jako kosmetiky:

 • hydratuje a zabraňuje vysychání pokožky
 • regeneruje pokožku po opalování
 • ochraňuje pleť a rty před mrazem
 • zklidňuje citlivou a alergickou pokožku
 • je vhodný jako balzám po holení
 • podporuje růst a kvalitu vlasů

100% kokosový olej je určen především pro suchou a rozpraskanou kůži. Je tedy vhodný na ekzémy. Stejně tak je doporučován na vysušenou pokožku v mrazech nebo po opalování. V létě při horkém počasí lze použít i jako olej na opalování, jelikož umožňuje tělu vstřebat více prány z atmosféry ve formě kyslíku, záporných iontů a slunečního záření. Posiluje obranyschopnost pokožky, podporuje její zdravý stav, vytváří ochrannou vrstvu a pH faktor pokožky, chrání před intenzivním slunečním zářením. Díky obsahu přirozených antioxidantů ničí bakterie, viry i kvasinky. Proto se kokosový olej doporučuje jako dezinfekce při poraněních či otocích. Pro svou jemnou vůni je používán k masážím celého těla. Pokožku krásně zvláční a zanechává ji hladkou a pružnou. Neopomenutelným využitím je při vlasových zábalech. Odstraňuje lupy a zabraňuje lámavosti vlasů, podporuje růst vlasů a dodává jim lesk.

V tropických a subtropických oblastech je kokosový olej  oblíben zejména jako olej masážní. Při masáži celého těla snadno proniká do pokožky, zvlhčuje ji, podporuje její hladkost a celkový mladistvý vzhled. Pravidelná masáž povzbuzuje krevní oběh, uklidňuje nervový systém, zvyšuje ohebnost svalů, tkání a kloubů, podporuje trávení a vytváří trvalou duševní a tělesnou pohodu. Navíc stabilizuje a povzbuzuje vnitřní orgány prostřednictvím jejich reflexních zón na pokožce a rovněž silně podněcuje tvorbu hormonů.

Zařazení z hlediska ajurvédy: Snižuje pittu, mírně zvyšuje kafu, pro vátu je neutrální. Hodí se zejména proto pro lidi s převahou pitty, ke zklidnění "horké hlavy" a v létě.

Použití kokosového oleje: Před prvním použitím je třeba odstranit ochrannou fólii pod víčkem krabičky. Celou lahvičku ponořte do horké vodní lázně a zahřejte na tělesnou teplotu. V případě horkého počasí či vyšší teploty v místnosti lze olej použít přímo. 

Kokosový olej k masážím: Nadloktí, předloktí, stehna, dolní část nohou a záda masírujte dlouhými tahy. Klouby masírujte krouživými pohyby. Začněte u pokožky hlavy a skončete u plosek nohou. Každodenní masáž by měla trvat 10- 15 minut nebo alespoň 2 minuty. Olej nechte po masáži ještě chvíli působit, teprve potom se vykoupejte či osprchujte.

Balení: 500 ml, plastová dóza

 

 


Značka: DNM Company s.r.o., Trávníky 201, 76804 Střílky, IČ: 25544713, DIČ: CZ24444713

Měrná cena: 1l/404,00 Kč

Znáte někoho, komu by se tento produkt hodil?
Pošlete mu vzkaz!

Nejprodávanější

Lapač snů RATTAN, Namasté

Lapač snů RATTAN, Namasté

Detail
ACHÁT barvený troml

ACHÁT barvený troml

Detail
ACHÁT BOTSWANA náramek sekaný

ACHÁT BOTSWANA náramek sekaný

Detail
Panenka strachu klíčenka

Panenka strachu klíčenka

Koupit

Akční zboží

ACHÁT barvený troml

ACHÁT barvený troml

Detail
Tulsi se zeleným čajem a ašvagandou BIO 25 sáčků EV

Tulsi se zeleným čajem a ašvagandou BIO 25 sáčků EV

Koupit
ACHÁT BOTSWANA náramek sekaný

ACHÁT BOTSWANA náramek sekaný

Detail