Košík:

Znáte někoho, komu by se tento produkt hodil?
Pošlete mu vzkaz!

Kokosový olej v dóze 500ml DNM

Cena s DPH: 202 Kč

100% kokosový olej vhodný na masáže i do kuchyně

100% kokosový olej se pro své unikátní vlastnosti řadí mezi oleje s velmi širokým spektrem vnitřního i vnějšího využití. Je vhodný na vaření i ke kosmetickým účelům a masážím. Pro své výjimečné schopnosti je vyhledávanou alternativou běžně užívaných pokrmových tuků. Lze jej používat na vaření i pečení sladkých i slaných pokrmů. Je výtečný do sladkého pečiva i koláčů. Stejně tak je vhodný k masážím i péči o pleť, na kožní problémy - vyrážky, popáleniny, otoky, vřídky, ekzémy a plísňové infekce. Je protizánětlivý, má antiseptické účinky. Kokosový olej je sladký, lehký, mazlavý, ochlazující a lehce tuhnoucí.

Výhody kokosového oleje jako potraviny:

 • má lahodnou chuť i vůni
 • je velmi snadno stravitelný
 • neobsahuje cholesterol
 • neusazuje se v těle
 • obsahuje mnoho minerálů, proteinů, vysoce nasycené glyceridy kyseliny laurové, palmitové a stearové.

Kokosový olej obsahuje kyselinu lauerovou, která je obsažena například i v mateřském mléce, kde slouží jako snadno stravitelná složka a zároveň má za úkol chránit imunitní systém kojeného dítěte proti virům a infekcím. Stejně tak je tomu i s užíváním kokosového oleje jako přírodního antibiotika proti virům a infekcím. Zároveň kyselina lauerová urychluje metabolismus. Z toho důvodu je kokosový olej doporučován při redukční dietě (stačí -3 kávové lžičky denně). Trávení kokosového oleje se podobá trávení sacharidů. Rozkládá se na glukózu, která je významným zdrojem energie. Proto je například oblíbené užívání kokosového oleje u sportovců a diabetiků. Dále je prokázán vliv kokosového oleje na tvorbu hormonu (thyroxinu) štítné žlázy., díky tomu kokosový olej zpomaluje stárnutí buněk.

Výhody kokosového oleje jako kosmetiky:

 • hydratuje a zabraňuje vysychání pokožky
 • regeneruje pokožku po opalování
 • ochraňuje pleť a rty před mrazem
 • zklidňuje citlivou a alergickou pokožku
 • je vhodný jako balzám po holení
 • podporuje růst a kvalitu vlasů

100% kokosový olej je určen především pro suchou a rozpraskanou kůži. Je tedy vhodný na ekzémy. Stejně tak je doporučován na vysušenou pokožku v mrazech nebo po opalování. V létě při horkém počasí lze použít i jako olej na opalování, jelikož umožňuje tělu vstřebat více prány z atmosféry ve formě kyslíku, záporných iontů a slunečního záření. Posiluje obranyschopnost pokožky, podporuje její zdravý stav, vytváří ochrannou vrstvu a pH faktor pokožky, chrání před intenzivním slunečním zářením. Díky obsahu přirozených antioxidantů ničí bakterie, viry i kvasinky. Proto se kokosový olej doporučuje jako dezinfekce při poraněních či otocích. Pro svou jemnou vůni je používán k masážím celého těla. Pokožku krásně zvláční a zanechává ji hladkou a pružnou. Neopomenutelným využitím je při vlasových zábalech. Odstraňuje lupy a zabraňuje lámavosti vlasů, podporuje růst vlasů a dodává jim lesk.

V tropických a subtropických oblastech je kokosový olej  oblíben zejména jako olej masážní. Při masáži celého těla snadno proniká do pokožky, zvlhčuje ji, podporuje její hladkost a celkový mladistvý vzhled. Pravidelná masáž povzbuzuje krevní oběh, uklidňuje nervový systém, zvyšuje ohebnost svalů, tkání a kloubů, podporuje trávení a vytváří trvalou duševní a tělesnou pohodu. Navíc stabilizuje a povzbuzuje vnitřní orgány prostřednictvím jejich reflexních zón na pokožce a rovněž silně podněcuje tvorbu hormonů.

Zařazení z hlediska ajurvédy: Snižuje pittu, mírně zvyšuje kafu, pro vátu je neutrální. Hodí se zejména proto pro lidi s převahou pitty, ke zklidnění "horké hlavy" a v létě.

Použití kokosového oleje: Před prvním použitím je třeba odstranit ochrannou fólii pod víčkem krabičky. Celou lahvičku ponořte do horké vodní lázně a zahřejte na tělesnou teplotu. V případě horkého počasí či vyšší teploty v místnosti lze olej použít přímo. 

Kokosový olej k masážím: Nadloktí, předloktí, stehna, dolní část nohou a záda masírujte dlouhými tahy. Klouby masírujte krouživými pohyby. Začněte u pokožky hlavy a skončete u plosek nohou. Každodenní masáž by měla trvat 10- 15 minut nebo alespoň 2 minuty. Olej nechte po masáži ještě chvíli působit, teprve potom se vykoupejte či osprchujte.

Balení: 500 ml, plastová dóza

 

 


Značka: DNM Company s.r.o., Trávníky 201, 76804 Střílky, IČ: 25544713, DIČ: CZ24444713

Měrná cena: 1l/404,00 Kč